Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Зразок заяви до прокуратури про порушення прав журналіста та порушення кримінальної справи за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста

Юристи Інституту розвитку регіональної преси розробили зразок заяви до прокуратури про порушення прав журналіста та порушення кримінальної справи за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.
Заява до прокуратури про порушення прав журналістівПояснення щодо підготовки заяви до прокуратури
Ви повинні фіксувати за можливості на відео, аудіо все, що відбувається під час розвитку конфлікту і надавати копії записів в прокуратуру.В заяві обов’язково повинно бути зазначено, що Ви діяли, як журналіст, під час виконання своїх професійних обов’язків (на виконання редакційного доручення тощо), а також про те, що порушникам було відомо /вони усвідомлювали/, що Ви є журналістом і знаходились під час виконання професійних обов’язків, але, не зважаючи на це, вони продовжували вчиняти свої протиправні дії по відношенню до Вас.
Варто фіксувати цей конфлікт і за допомогою інших засобів – складати Акти зі спостерігачами, виборцями, будь-якими свідками – і додавати їх до заяви.
Бажано носити бейдж, який би чітко ідентифікував Вас як журналіста.
Під час розвитку конфлікту треба голосно повідомити, що Ви є журналістом, що Ви виконуєте свої професійні обов’язки, а за порушення Ваших професійних прав винних осіб може бути притягнуто до кримінальної відповідальності згідно зі ст. 171 Кримінального кодексу України.
ЗАВАНТАЖИТИ 
images index.jpeg2
 
 
 
Джерело: Посібник „Діяльність засобів масової інформації в період виборчої кампанії-2012“

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16