Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Журналісти з регіонів вчилися робити розслідування у сфері юстиції

Тепер регіональні журналісти зможуть проводити розслідування у сфері юстиції значно якісніше, адже … учасників з регіонів взяли участь у триденному тренінгу Інституту розвитку регіональної преси “Журналістські розслідування у сфері юстиції”.

Впродовж заходу власним досвідом та лайфхаками ділилися відомі журналісти-розслідувачі Євгенія Моторевська (Слідство.інфо), Аліса Юрченко(Bihus.info) та Данило Мокрик (Bihus.info).   Учасники відзначили, що корисно було ще раз чітко зрозуміти який із правоохоронних органів за що відповідає, як відбуваються кримінальні провадження та досудове слідство. Окремо журналісти розглянули зловживання працівниками правоохоронних органів та напрацювали теми для власних журналістських розслідувань з цієї тематики.

Данило Мокрик навчив учасників, як зробити цікавим висвітлення судового процесу. Журналіст навів як приклад своє розслідування ““Розстрільного” полковника СБУ не взяли під варту “, в якому нестандатно показав судове засідання http://bit.ly/2woFqjo

Про особливості роботи з Міністерством юстиції, про типи судів та їхню юрисдикцію, а також що можна і чого не можна робити на судових засіданнях розповіла Аліса Юрченко. На прикладі власного досвіду журналістка розповіла про цікаві судові рішення, що можуть стати прецедентом для гарної статті.

 

“Я колись робила програму про суддів та судову реформу, в нас було багато випусків. Один з них найбільше запам’ятався – про суддю, що відпустив жінку, яка намагалася провезти величезну суму грошей з України, не задекларувавши її. . Правоохоронці затримали її з цими грошима, які вона ховала у коробках від взуття, а суддя її відпустив. Це було настільки дивовижне рішення, що не попросити суддю прокоментувати це рішення, ми як журналісти, не могли.Вийшло дуже класне інтерв’ю, коли сам суддя не зміг чітко пояснити що ж він написав у судовому рішенні”, – говорить Аліса Юрченко.

Як працювати з реєстрами та знаходити потрібні судові рішення розповідала Євгенія Моторевська.

“Судова реформа, як показали останні події, не відбулася. Судді приймають політичні рішення,  їх затримують, а потім арештовують за хабарі. Не відбулося очищення судової влади, про яку ми говорили і на яку ми всі очікували. Тому надзвичайно важливо, щоби громадськість, щоби журналісти контролювали всі процеси. І щоб під тиском громадськості фактично відбувалися хоч якісь зміни”, – говорить Євгенія Моторевська.

Аліса Юрченко наголосила, що юридична освіта не настільки важлива у розслідувальній журналістиці.Головне постійно навчатися і вдосконалювати свої навички.

“Юридичну освіту щоб працювати журналістом, на щастя, не обов’язково мати, на відміну від вимоги не бути люстрованим для того, щоб бути призначеним на посаду голови АП. Але треба цікавитися і вивчати питання, на які ти пишеш”, – додала Аліса Юрченко.

Впродовж тренінгу учасники виконували практичні завдання, щоб закріпити свої навички та набуті знання.

 

Проект реалізовує ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки проекту «Медійна програма в Україні», яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16