Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Журналістам надаватимуть гранти для розслідувань про факти безкарності за злочини проти колег

Національна спілка журналістів України та ГО Інститут розвитку регіональної преси проводитимуть конкурс грантів на проведення журналістських розслідувань щодо безкарності за злочини проти журналістів. Мета такого проекту –  з¢ясування тих факторів, які є причиною нерозслідування злочинів  проти журналістів та спонукання до дієвості правоохоронної системи у пошуку й покаранні винних і захисті прав співробітників ЗМІ.
Безкарність є системною проблемою в Україні, наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.  Більш, як 90% злочинів проти журналістів залишаються непокараними. До суду доходить дуже мала кількість справ, а навіть якщо винних карають, то вони відбуваються мінімальними штрафами.
– Ми не відчуваємо прогресу у  розслідуваннях злочинів проти журналістів. Сотні випадків побиттів журналістів так і «спустилися на гальмах» ще з часів Майдану.  Та навіть зараз у мирний час дуже багато колег зазнають фізичного насильства, агресії, нападів і переслідувань. А відповідної адекватної реакції влади й правоохоронних органів немає. На жаль, і самі колеги приділяють мало уваги цій темі. Але ми в НСЖУ переконані, що вона має постійно бути в полі зору, адже це дієвий інструмент боротьби з безкарністю, – коментує Сергій Томіленко.
За словами виконавчого директора Інституту розвитку регіональної преси  Ольги Труфанової, навчальна та ресурсна підтримка журналістських розслідувань та мережі журналістів-розслідувачів є одним з головних напрямків діяльності ІРРП.
– Ми проводимо численні тренінги для журналістів-розслідувачів, глобальні конференції, надаємо правову підтримку, консультативну. Також адмініструємо конкурси і грантові проекти для журналістів-розслідувачів, але, як правило, це теми боротьби з корупцією, зловживань у тих чи інших сферах. Гадаємо, що підтримка тих колег, які будуть здійснювати розслідування на теми безкарності за злочини проти журналістів приверне увагу влади, правоохоронних органів і суспільства загалом до цієї проблеми і допоможе у її подоланні, – зазначила Ольга Труфанова.
Деталі та умови участі у конкурсі грантів організатори повідомлять незабаром.
Проект реалізується у рамках Програми «Антикорупційна ініциатива ЄС в Україні», яка фінансується Европейским Союзом та співфінансується і виконується Данським агенством з міжнародного розвитку DANIDA.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16