Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

«Жінки в дзеркалі українських медіа» – серія навчальних відео від ІРРП

У рамках кампанії проти сексизму та дискримінації у ЗМІ та політиці «Повага», яку адмініструє ІРРП, експертки розробили навчальні відео з поясненнями, що таке сексизм, неповага, дискримінація і дискредитація.

Чотири експертки: Вікторія Єрмолаєва, Ірина Славінська, Леся Ганжа та Лариса Денисенко на прикладах сюжетів в українських ЗМІ навчають, як боротися з сексизмом і дискримінацією.

Як уникати стереотипів

Вікторія Єрмолаєва – редакторка сайту «Повага», ведуча і одна з членів правління Громадського радіо у відео розказує про приклади дискримінації жінок в медіа.
Приміром, у сюжеті каналу «112 Україна» водолазку називають «тендітною» та всіляко підкреслюють її слабкість.

А в сюжеті каналу «Україна» підкреслюють, що винуватиця ДТП є білявкою, демонструючи стереотипне мислення, а також недвозначно применшують здатність жінок керувати автомобілем. Коментар Вікторії Єрмолаєвої про це у відео

Що таке сексизм і як з ним боротиcя

Ірина Славінська – координаторка з гендерних питань кампанії «Повага» і продюсерка радіо «Культура» розповідає про те, як медіа створюють сексистський контент та дає поради, як уникнути таких помилок. Тема розкрита у трьох відеороликах нижче.Як висвітлювати історії про булінг

Лариса Денисенко, журналістка Громадського радіо, письменниця, адвокатка, правозахисниця говорить про об’єктивізацію жіночої краси. Правозахисниця аналізує сюжет, де дівчинка зазнає булінгу через свою зовнішність та ділиться порадами, як медіа висвітлювати зовнішність та спосіб життя людей.

Як говорити про домашне насилля

У цьому ролику йдеться про домашнє насильство та особливості висвітлення цієї теми у медіа.. У сюжеті телеканалу Інтер йдеться про стигматизацію людини, що зазнала домашнього насилля, що робити категорично заборонено. Про те, як етично медіа говорити про домашнє насилля правозахисниця детально розповідає у відео

У третьому відео на прикладі сюжету телеканалу СТБ, правозахисниця розказує про домашнє насильство над дітьми та його висвітлення у медіа.

Чому це не смішно

Леся Ганжа – головна редакторка сайту «Жінки – це 50% успіху України» розглядає гумористичне шоу, де використовуються жарти над жінками, засновані на стереотипах.

У другому відео Леся Ганжа наголошує на недоцільності коментарів, що стереотипізують образ жінки у різних професіях.

.

Відео виготовлено в рамках проекту «Повага» – кампанія проти сексизму та дискримінації у ЗМІ та політиці, яку ІРРП реалізує у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом міжнародних відносин (NDI) за підтримки уряду Великої Британії (UKAID)

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33