Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Юристи ІРРП ініціюють зміни в антикорупційному законодавстві

ГО «ІРРП» провели закриту зустріч юристів, законодавців, представників державних органів та громадських активістів з метою об`єднати зусилля щодо змін до антикорупційного законодавства та підготувати законопроект. Фахова дискусія відбулася у Києві 29 серпня 2018 року.

Серед 22-х учасників були:

  • народні депутати (Мустафа Найєм та Олена Сотник),
  • представники державних антикорупційних органів )Ігор Степанов та Олексій Юрков з НАЗК, Тетяна Руденко та Аліна Сахно з ГУ Нацполіції Києва та Київської області)
  • представники громадських організацій – партнерів ІРРП, що провадять антикорупційну діяльність (Олександр Лємєнов, Гліб Каневський, Володимир Петраківський, Ступаковська – State Watch; Ксенія Бізенкова, Євген Воробйов, Антон Столяров – Том 14; Олександр Калітенко – Трансперенс Інтернешнл Україна; Антон Марчук – Центр політико-правових реформ; Роман Остапчук – РПР; Костянтин Квурт та Оксана Вітер – Інтерньюз Україна.
    Організаторів (ІРРП) представляли Людмила Панкратова, Оксана Максименюк, Віра Крат та Олександр Волошин.

– Мета цієї зустрічі – представити колегам ініціативу змін до антикорупційного законодавства та виробити спільний план дій для їх втілення, – розповіла медіа-юристка ІРРП Людмила Панкратова, керівниця юридичних програм в ГО.

ІРРП має підстави для такої ініціативи, оскільки з 2015 року медіаюристи ГО допомагали отримати паперерові декларації чиновників, які були передані для внесення на сайт https://declarations.com.ua/.

Коли подання електронних декларацій до реєстру НАЗК стало обов”язковим, в ІРРП перевіряли, чи подали їх працівники комунальних та державних підприємств, а також отримували ці декларації через запити на інформацію.


– За час проекту наша організація отримала близько 3000 декларацій посадових осіб, які були відсутні в системі НАЗК, – ділиться результатами роботи медіа-юристка Оксана Максименюк. – Ми направили 120 заяв про правопорушення в сфері корупції до НАБУ, НАЗК, прокуратури, поліції; домоглися відкриття 14 цивільних справ за позовами про витребування декларацій посадових осіб природних монополій та комунальних підприємств.

Один з ключових результатів проекту: юристи ІРРП підготували проект змін до Кримінального Кодексу України та до Кодексу про адміністративні правопорушення.
З лютого 2018 року в Україні діє норма, яка фактично унеможливлює притягнення до реальної відповідальності за цей вид порушень, про що представники ІРРП не раз уже заявляли.

Учасники зустрічі говорили про необхідність проаналізувати та узагальнити усі законопроекти, напрацьовані у цій сфері, об`єднати напрацювання, привести у відповідність з чинним законодавством та спробувати провести якісну адвокаційну компанію для впровадження змін в закони.

Колеги з ГО та держслужбовці оцінили високий рівень фахової дискусії та побажали, щоб такі зустрічі відбувалися регулярно.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33