Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Якою була навчальна поїздка до Німеччини для українських журналістів

16-22 листопада група з десяти українських журналістів та громадських активістів з південних та східних регіонів України побувала у навчальній поїздці у Німеччині. Серед них – учасники тренінгів, які проводила команда  ІРРП минулого літа в Генічеську.

В програмі поїздки були: відвідування Музею комунікацій в Берліні та Школи Медіа в Лейпцігу; майстер-клас з транскордонної журналістики, редакції видань  Tagesspiegel, Leipziger Internet Zeitung, Mitteldeutsche Zeitung, Leipziger Volkszeitung (LVZ), радіостанцій Radio Corax та mephisto 97.6, а також спілкування з німецькими партнерами ІРРП – колегами з Європейського центру свободи преси та ЗМІ (ECPMF).

  • Кожна земля в Німеччині має свої щоденні газети, – ділиться цікавими фактами Альона Романюк, редакторка проєкту ІРРП “По той бік новин”, що супроводжувала групу у цій поїздці. – Наприклад, у Tagesspiegel щодня тираж – 104 тисячі примірників, у газети Mitteldeutsche Zeitung – 180 тисяч, переважно це від 24 до 60 сторінок щодня. Наразі тиражі падають, газети не є прибутковими, але бізнес-модель побудована таким чином, щоб заробляти на іншому.

Наприклад, у приміщенні Tagesspiegel часто проводять конференції, форуми, профільні заходи – це приносить прибуток редакції. Практично усі медіа замовляють сувенірну продукцію – сумки, чашки, листівки, футболки.

У місті Галлє ми провели зустріч з редакторками місцевого радіо Corax та отримали кілька професійних порад від редакції газети MITTELDEUTSCHE Zeitung, якими неодмінно скористаємося після повернення до роботи, – обіцяє Олександр Матюшенко, журналіст та активіст з Миколаєва.

Нижче дивіться більше відгуків про цю поїздку:
Альона Романюк (ІРРП, По той бік новин):

Євгеній Пилипчук (UA Суспільне, Херсон):

Олександр Матюшенко (громадський активіст, Миколаїв):

Костянтин Бугаєв (Херсон, ініціатива ЗупиниЛося Херсон):

Ще Костянтин Бугаєв:

Павло Єштокін (Волноваха, Донецька область, Волноваха.city):

Костянтин Бугаєв та Павло Єштокін:

Олександр Матюшенко:

Євгенія Вірлич (Херсон, Кавун.city):

– Видавництва газет признаються, що паперові видання вже не користуються таким попитом, як колись, – ділиться враженнями Світлана Гаврилів (Херсонська область). – Та щоб зберегти їх, виробники знаходять багато способів, що допомагають втримати саме друковані примірники на плаву. До поки є читач, вони не можуть позбавити його затребуваного товару. Залучаються нові технології, креативні підходи. Працює велика кількість людей,щоб догодити користувачу.
На основі друкованих видань, не погано, так процвітають онлайн видання. Є платні перегляди новин. Це круто і прибутково. Головне, що користується попитом.

Євгенія Вірлич, Кавун.city:

Ця поїздка відбулася в рамках проєкту “re:start демократичний дикурс”, який команда ІРРП втілює разом з німецькими партнерами – ECPMF (Європейський центр свободи преси та ЗМІ, Лейпціг)за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16