Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Як залучати кошти від громади – в ІРРП відбувся вебінар з краудфандингу


«Збирання коштів від громади через кампанії та публічні заходи. Як організувати кампанію з краудфандінгу – покрокова інструкція», – такою була тема вебінару, який пройшов 24 жовтня в рамках дворічного проекту зі сприяння організаційному розвитку центрів розслідувальної журналістики в Україні, який ІРРП проводить за підтримки Програми «Матра» Посольства Королівства Нідерландів.
Вебінар проводив медіатренер Олег Хоменок, член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів (GIJN).
Важливою складовою збору коштів, на думку тренера, є дні відкритих дверей, панельні дискусії, благодійні марафони, зустрічі з цікавими людьми. Не менш важливо облаштувати ваш Інтернет-ресурс таким чином, аби опцію “Підтримати проект” було максимально легко знайти.

Сім коротких порад з краудфандингу

  1. Кнопка «Підтримати проект» повинна бути на видному місці на сайті і привертати увагу. Також має бути декілька варіантів для проведення платежу та можливість зробити пожертвування регулярними. Хороший приклад – на сайті http://thelensnola.org
  2. Завжди реєструйте учасників ваших заходів. Їхні електронні адреси знадобляться вам у подальшій роботі.
  3. Потенційному благодійнику простіше дати кошти на проведення конкретного заходу із визначеною датою або на купівлю певного обладнання для організації. Звісно, також повинно бути пояснення необхідності збору коштів.
  4. Збирайте кошти на реалізацію власних проектів через авторитетні сайти. Наприклад, Спільнокошт на Велика Ідея.
  5. Важливим чинником при зборі коштів є заохочення та привілеї для тих, хто підтримає проект. Це можуть бути листівки зі словами подяки, речі із логотипом організації чи участь у ваших майбутніх заходах.
  6. Про вашу краудфандингову кампанію мають дізнатися якомога більше людей. Якісна PR-стратегія допоможе знайти потенційних благодійників.
  7. Прозорість збору коштів та звітність допоможе створити позитивний імідж та заслужити довіру тих, хто пожертвував свої гроші.

 
 
 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16