Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Як писати про кримінальні судові процеси – літній інтенсив для розслідувачів

ГО ІРРП (Інститут розвитку регіональної преси) запрошує журналістів-розслідувачів з усіх видів медіа на триденний інтенсив з висвітлення кримінальних судових процесів.

 

Дата і місце проведення: 9-11 серпня, Київ

Аудиторія: незалежні журналісти з усіх видів медіа та усіх регіонів України, що проводять журналістські розслідування.

 

За результатами тренінгу учасники дізнаються:

  • як відслідковувати інформацію про судові процеси щодо суспільно важливих тем – у тому числі за результатами журналістських розслідувань;
  • як працювати з джерелами інформації під час висвітлення судових процесів: з людьми, документами та базами даних (документи, реєстри, розсилка, реєстр судових рішень, судді, прокурори, адвокати, сторони процесу);
  • про юридичні терміни та норми, що регулюють роботу журналіста під час висвітлення різних видів судових процесів (цивільна і кримінальна відповідальність);
  • про етичні норми висвітлення судових процесів та наслідки впливу роботи журналіста на судові рішення;
  • як знаходити теми в найактуальніших тематичних напрямках кримінальних судових процесів;
  • учасники тренінгу отримають грантову та менторську підтримку.

Тренери:

Людмила Панкратова – медіа-юристка ГО “ІРРП”, має багаторічний досвід адвоката з питань трудового, комерційного права, інформаційних спорів та захисту прав людини.
Веде справи у Європейському суді з прав людини (справа Наталки Седлецької), співпрацює з багатьма регіональними медіа та провідними українськими розслідувальними редакціями.

Ірина Салій — журналіст, з грудня 2017 розвиває власний медіапроект “Судовий репортер”. Раніше працювала на сайті “Наші гроші”. Займається журналістикою з 2013 року.

Гостьові спікери: судді київських судів (кандидатури обговорюються).

 

Умови участі:

  • Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація вартості проїзду.
  • Для участі у тренінгу необхідно заповнити та надіслати анкету-заявку до 23 липня 2019 року (23.59). Заявку можна заповнити ТУТ.
  • Група учасників (14 осіб) тренінгу формується на конкурсній основі. Результат відбору ІРРП повідомить до 26 липня  2019 року.
  • Учасники тренінгу зобов’язуються бути присутніми 09-11 серпня 2019 року (п’ятниця-неділя) та брати активну участь у всіх навчальних заходах.

 

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16