Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Вплив російської пропаганди на британські медіа: дослідження

82 % новин про Україну, які Росія поширює в Британії, присвячені політичним провалам. Про це говорить дослідження українських та британських експертів «Новини як зброя», що базується на аналізі сотень тисяч повідомлень британських ЗМІ на наявність російської пропаганди.

В Україні це дослідження презентували в рамках дискусії «Toxic Power: щупальця російської пропаганди у Великій Британії та Україні».

За досліджуваний період у RT та Sputnik британські аналітики знайшли 101 новину про Україну. Найчастіше повідомлення стосувалися «Провалів уряду» (26 статей), «Недемократичних практик» (25 статтей), «Інституційного конфлікту» і «Злочинів/насильства». Про це розповів ключовий спікер дискусії, автор дослідження, екс-виконавчий директор Центру досліджень медіа, комунікацій та влади Кінгс Коледжу Лондону, а сьогодні старший науковий співробітник Вестмінстерської школи медіа та комунікацій Гордон Ремсі.

В рамках дослідження українського контексту, експерти порівняли російськомовні новини в російських та українських медіа, виявивши маніпуляції з боку RT, «РИА Новости» й ТАСС, які негативно висвітлювали парад до Дня незалежності України та пропозиції щодо незалежності Української Православної Церкви.

Дослідження було проведено у співпраці з Аналітичним центром ТЕКСТИ (Texty.org.ua).

Вперше було зроблено всеохопне дослідження тактик, впроваджених RT і «Спутніком» задля демонстрування російської могутності й формування новинного порядку денного у Великій Британії.

Також у дискусії взяли участь Роман Кульчинський, головний редактор TEXTY.org.ua; Наталія Лігачова, шеф-редакторка інтернет-видання «Детектор медіа»; Володимир Єрмоленко, експерт МГО «Інтерньюз-Україна»; Євген Федченко, головний редактор StopFake. Модератором дискусії був Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33