Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Вітаємо друзів і партнерів ІРРП з перемогою в Конкурсі журналістських розслідувань імені Василя Сергієнка!

Фото з сайту http://serhienko.org/


Нагородження відбулося 6 жовтня в Києві. Серед переможців – громадський активіст Олександр Волошин, який зараз стажується в ІРРП.
Його проект “Хто купив Україну”, допублікаційну юридичну експертизу якого провела медіаюристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова, переміг у номінації “Найкраще розслідування громадських активістів, блогерів”.
Переможцем у цій номінації також став член Харківського антикорупційного центру Євген Лисичкін із матеріалом «Тендерний покер: Як у Кернеса грають з ProZorro».
Гран-прі здобула Тетяна Заровня (ОРД) за журналістське розслідування «Безкарність “Панди”, як дзеркало контрреволюції, що перемогла» – про вбивство громадського активіста та журналіста Василя Сергієнка, на честь якого й названо конкурс.
Нам приємно зазначити, що серед розслідувань, створених фіналістами конкурсу, є ще кілька, до яких причетна команда ІРРП.
Доефірну експертизу наших медіаюристів пройшли матеріали журналістів «Слідство. Інфо»: «Свята земля» Максима Опанасенка та «Атака клонів» Тетяни Філіппової, а також матеріал «Хмельницький Майдан: Розслідування, яке згоріло» Катерини Лихогляд (ZIK).
У матеріалі Валерії Єгошиної («Схеми. Корупція в деталях») «Управління захисту власних інтересів» є експертний коментар від Людмили Панкратової, медіаюристки ІРРП.
Сім номінацій для різних видів ЗМІ
На розгляд експертної комісії конкурсу  надійшло 282 журналістських матеріали, – повідомляє «Детектор медіа»  з посиланням на організаторів. 32 матеріали – зі Львівщини, 30 – з Черкащини, по 19 – з Києва та Київщини і Миколаївщини, по 17 – з Одещини та Кіровоградщини.
Переможці
Серед місцевих друкованих ЗМІ – Євген Гапич, «Вільне.ПРЕСА», Львів. «“Сміттєві” війни: фільтрат – коломиянам, мільйони – бізнесменам»
Серед загальнонаціональних друкованих ЗМІ – Олег Перетяка, «Дзеркало тижня», «Оренда у військовому відомстві: корупція чи шахрайство».
Серед місцевих інтернет-ЗМІ – – Олена Чернишова, «Ні корупції», Одеса. «Маленький бізнес в онкодиспансері або як в Одесі хворі двічі платять за ліки».
Серед загальнонаціональних інтернет-ЗМІ – Валерія Єгошина, «Схеми. Корупція в деталях». «Київ: Спадок у руїнах».
На місцевому ТБ – Олександр Мамай, Наталя Мальцева. «Стоп корупції». 5 канал. «Корупційні схеми незаконного видобутку піску у Київський області».
На загальнонаціональному ТБ – Дарина Отченашенко, ICTV. «Зеки-раби».
Серед громадських активістів, блогерів – Олександр Волошин. Проект «Хто купив Україну» http://buroua.com/khto-kupiv-ukrainu-rozprodazh-komunal/  та Євген Лісічкін. «Тендерний покер: Як у Кернеса грають з ProZorro».
Премія в пам`ять про закатованого журналіста
Василь Сергієнко, 58-річний громадський активіст та журналіст з Корсунь-Шевченківського Черкаської області, був викрадений та закатований 4 квітня 2014 року. Посмертно він отримав звання Героя України.
В пам`ять про загиблого група громадських активістів та журналістів заснувала Премію імені Василя Сергієнка. Минулого літа організатори оголосили перший Всеукраїнський конкурс журналістських розслідувань на здобуття цієї премії .

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33