Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Відгуки учасників тренінгів в рамках “Медійної програми в Україні”

“Завдяки тренінгам ІРРП я знаю, як треба і як не треба подавати інформацію”, – розповіла нам Олеся Ланцман, що відвідувала наші тренінги.
Ми публікуємо цей та кілька інших відгуків учасників та учасниць заходів, що проводила
команда ІРРП в рамках “Медійної програми в Україні”. Хочете додати свій відгук – напишіть нам у фб

Олеся Ланцман, сайт МедіаПро, Кілія, Одеська область: 

“Заснувала свій сайт, щоб дотримуватись стандартам”

 • Я не маю профільної освіти, тому усі навчальні заходи ІРРП для мене дуже важливі. Завдяки їм я вчусь та отримую досвід написання якісного медійного матеріалу. Будь-то розслідування чи просто новина, я подаю це з дотримання норм та стандартів професії. Тобто, дякуючи команді тренерів ІРРП я знаю як ТРЕБА і як НЕ треба подавати інформацію. Саме через отриманні знання (зрозумівши, що політика редакції, в якій я відпрацювала 10 років, змінюється не на користь читачам, а на користь владі та бізнесу) я пішла з роботи та разом з колегою заснували свій сайт.

 Вероніка Хорольська, Запорізький центр журналістських розслідувань:

“Зробила серію розслідувань з земельних питань”

 • По-перше, після одного з тренінгів в тому році, я змінила свою роботу і почала займатися розслідувальною журналістикою.
  По-друге, інформація від ІРРП допомогла мені написати дипломну роботу в ВНЗ.
  По-третє, я зробила серію розслідувань , пов’язаних з земельними питаннями.
  По-четверте, завдяки ІРРП я знайшла багато зв`язків.
  По-п’яте, розширила теми у своїй роботі.

 Юлія Тьо. 7 канал (Одеса):

“Змусила поліцію відкрити кримінальне провадження”

 • Я дізналась, що поліція обдурювала мене багато років. Через суд змусила їх відкрити кримінальне провадження. Крім того, я стала більш юридично підкованою та знаю, як і де знайти інформацію.

 Іван Лила, Черкаська філія ПАТ “НСТУ”, “Українське радіо: Рось” (Черкаси):

“Тренінг допоміг у підготовці спецвипусків під час виборів”

 • Тренінг на тему ефективної роботи журналістів під час виборчого процесу допоміг у підготовці спецвипусків під час 1 та 2 турів президентських виборів. Це дало змогу нашій редакції випустити в ефір об’єктивний контент за всіма сучасними стандартами.

 Дмитро Шеремета, Інтернет-видання Vdalo.info (Кам’янець-Подільський):

“Ми запровадили практику фактчекінгу”

 • Ми запровадили практику власного фактчекінгу, коли журналіст, який не залучений до написання матеріалу, проводить власний аналіз кожної потенційно резонансної тези чи цитати. Також налагодили співпрацю з місцевим юристом, який проводить допублікаційну вичитку текстів.

 Сергій Ткачук, ГО “Поліський Щит” (Житомир):

“Став працювати системніше, заснував інформагенцію на базі ГО”

 • Став системніше підходити до пошуку та аналізу інформації, отримав дуже багато нових знань та навичок. Максим, Анатолій та Даша показали дуже багато нового, це був дуже гарний досвід. Моя участь у цьому навчальному заході вже дала гарні наслідки: значно підвищилася якість та ефективність моєї праці. Участь в цьому тренінгу надихнула мене на ідею створення інформаційної агенції на базі нашої громадської організації “Поліський Щит”.

Ольга Чернякова, РІА “Час Чернігівський” (Чернігів): 

“Консультувала колег щодо їх ролі у виборчому процесі”

 • Після участі у навчальних заходах ІРРП змогла проконсультувати місцевих журналістів щодо їх ролі та прав у виборчому процесі.

 Анастасія Шевченко, ПП «Газета Ратуша» (Львів), Запорізький національний університет:

“Постійно використовую в роботі отримані знання”

 • До участі у Школі «Нові розслідувачі-2» не мала навичок роботи у багатьох реєстрах, які допомагають під час роботи над матеріалом. Кожен з тренерів ґрунтовно розповів про певний аспект роботи розслідувача. Тепер у своїй роботі постійно використовую, застосовую отримані в рамках Школи знання.

Еліна Савицька, ТЗОВ “Редакційні системи” (Львів): Легше стало отримувати інформацію від чиновників, використовуючи знання, що отримала на тренінгу.

“Поділилася корисною інформацією з колегами”

 • На тренінгу було багато цікавої інформації, якою я поділилася з колегами, що працюють у цій тематиці. Провели блог-кав’ярню, в нагоді стала ваша розсилка. Змістовно, конкретно, актуально.

Максим Забєля, Мирноградська міська газета “Родной город” (Мирноград. Донецька область):

“Знання допомагають уникати помилок”

 • За підсумками тренінгу від ІРРП, в якому брав участь, поповнив та отримав необхідні знання, які наразі використовую під час роботи у позачерговій кампанії з виборів до ВРУ. На рівні редакції набуті знання наразі допомагають не допускати болючих помилок у комунікації з кандидатами в депутати під час підготовки та розміщення агітаційних матеріалів.

 
Проєкт реалізовує ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки «Медійної програми в Україні», яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16