27 вересня Коаліція громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації» оголосила конкурсний відбір серед випадків відмови надання публічної інформації або надання неповної чи незадовільної відповіді, – повідомляє сайт Доступ до правди .

Заявка – у довільній формі

У результаті конкурсу відберуть 12 справ у регіонах України, яким буде надано юридичну підтримку, а судові збори оскаржувачів покрито за рахунок коштів кампанії.

Для захисту запитувачів у суді рада проекту відбере 12 місцевих юристів, які візьмуть участь у спеціальному тренінгу із захисту права на доступ до інформації.

Надсилати пропозиції щодо участі у конкурсному відборі пропонується на адресу: olga@imi.org.ua. До конкурсної заявки, написаної в довільній формі, варто долучити запит і відповідь розпорядника.

Закликаємо підписати меморандум

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) також є серед громадських організацій, що у квітні 2017 року підписали меморандум  з вимогою  зменшення судового збору в адмінсудах та скасування авансового внеску у виконавчих провадженнях у справах про доступ до публічної інформації.

Зараз судовий збір для фізичних осіб, які бажають оскаржити ненадання/надання неповної інформації до суду, становить 640 грн., для юридичних осіб – 1600 грн. Вартість відкриття виконавчого провадження у справах про доступ, де боржником/розпорядником є юридична особа, коштує 6 400 грн.

На думку підписантів меморандуму, такі високі фінансові бар’єри фактично блокують можливість для багатьох журналістів та громадських активістів відстоювати право на інформацію в суді.

Даний меморандум відкритий для підписання іншими організаціями.

Форма для підписання

 

592 total views, 1 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

П.І.Б.*

Організація

E-mail*

Телефон

Деталі звернення

Яка юридична допомога вам потрібна? *

Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

Завантажте документи/файли

* - обов'язкові поля

×


×