Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

Увага, конкурс! 12 юристів візьмуть 12 справ про проблеми з доступом до публічної інформації


27 вересня Коаліція громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації» оголосила конкурсний відбір серед випадків відмови надання публічної інформації або надання неповної чи незадовільної відповіді, – повідомляє сайт Доступ до правди .
Заявка – у довільній формі
У результаті конкурсу відберуть 12 справ у регіонах України, яким буде надано юридичну підтримку, а судові збори оскаржувачів покрито за рахунок коштів кампанії.
Для захисту запитувачів у суді рада проекту відбере 12 місцевих юристів, які візьмуть участь у спеціальному тренінгу із захисту права на доступ до інформації.
Надсилати пропозиції щодо участі у конкурсному відборі пропонується на адресу: olga@imi.org.ua. До конкурсної заявки, написаної в довільній формі, варто долучити запит і відповідь розпорядника.
Закликаємо підписати меморандум
Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) також є серед громадських організацій, що у квітні 2017 року підписали меморандум  з вимогою  зменшення судового збору в адмінсудах та скасування авансового внеску у виконавчих провадженнях у справах про доступ до публічної інформації.
Зараз судовий збір для фізичних осіб, які бажають оскаржити ненадання/надання неповної інформації до суду, становить 640 грн., для юридичних осіб – 1600 грн. Вартість відкриття виконавчого провадження у справах про доступ, де боржником/розпорядником є юридична особа, коштує 6 400 грн.
На думку підписантів меморандуму, такі високі фінансові бар’єри фактично блокують можливість для багатьох журналістів та громадських активістів відстоювати право на інформацію в суді.
Даний меморандум відкритий для підписання іншими організаціями.
Форма для підписання
 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33