Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Українські журналісти в Німеччині: обмін досвідом в рамках проекту “re:start демократичний дискурс”

Як робити якісний контент, залучати аудиторію та заробляти гроші локальним медіа в умовах обмежених ресурсів?

Протягом одного тижня у листопаді група українських журналістів шукала відповіді на ці питання у Німеччині.

У навчальній поїздці взяли участь 9 журналістів із Запорізької та Дніпропетровської областей, яких було відібрано після тренінгів для журналістів і блогерів влітку цього року.

Поїздка була організована разом з  німецькими партнерами ІРРП – Інститут розвитку регіональної пресиEuropean Centre for Press and Media Freedom ECPMF в рамках проекту re:start демократичний дискурс за підтримки Auswärtiges Amt.

За ці дні учасники проекту встигли побувати в декількох містах Німеччини та ознайомитися з роботою газет, радіо та телебачення.

 

В один з навчальних днів учасники проекту завітали до університетської радіостанції mephisto 97.6 в лейпцигу. Радіостанція незвичайна тим, що є незалежною від керівництва університету. Одна з учасниць поїздки Тетяна Кондрашевська описала цю подію так:

  • Це університетське радіо, яке не заробляє на рекламі, а фінансується за університетські кошти, але при цьому редактори самі обирають, про які новини розповідати. Радіостанція пишається своєю незалежністю, відмовити власнику і не писати про не цікаві університетські події – це нормально! Для нас, нажаль, це інша реальність… тож дивимось на круті приклади ЗМІ та мріємо про їх втілення у нас”.

Також українські журналісти побували у друкарні міста Галле, де друкується одна з трьох найбільших газет Німеччини – Mitteldeutsche Zeitung, тираж якої 165 000 екземплярів.

  • У Галле, культурній столиці Східної Німеччини з населенням близько 250 тисяч чоловік, знаходиться масивний комплекс будівель, де і з’являється на світ газета Mitteldeutsche Zeitung: офіси редакторів, дизайнерів, бухгалтерія, відділ реклами і власне видавництво. Звідси газета потрапляє в вендингові вуличні автомати, в друковані кіоски та супермаркети всіх міст і селищ федеральної землі. Масштаби, можливості, технічна оснащеність просто приголомшують”. – написала у своєму відгуку про подію Анжеліка Бабіч.

Учасники проекту також відвідали редакцію газети “Tagesspiegel Hauptstadtburo” в Берліні.

““Tagesspiegel Hauptstadtburo” має 100-тисячний тираж, читають газету берлінці та жителі околиць. Журналісти зізнаються, що мають велику конкуренцію, зокрема 2 регіональних видання та 3 таблоїди.
Німецькі читачі полюбляють читаючи газети вранці, тож аби читачі регіонів отримали газету до сніданку, першу партію здають до друку о 17.40. Частину газет для берлінців друкують о 23.00.” – підсумувала свої враження від берлінського видання Ірина Ситник.

Окрім великих видань і радіо, журналісти також ознайомились з соціальними проектами, такими як журнал KIPPE, який створюють професійні журналісти, а  розповсюджують малозабезпечені люди, які не мають роботи або житла, бідні мігранти.

“Ключовий принцип роботи цього журналу – допомога продавцям (більшість – бездомні). В редакції можна купити за 1€, рекомендована ціна для продажу – 2 €. Території поділені між розповсюджувачами, є договір, є правила: “Бути чистим, поважним, тверезим…” – говорить Тетяна Кондрашевська.

За час проекту “re:start демократичний дискурс”  українським регіональним журналістам вдалося дізнатися, як працюють їхні колеги в німеччині, як можна заробляти та робити якісний контент без допомоги великого інвестора. Метою проекту було зміцнення українського медіа-ландшафту та демократії через підвищення рівня професіоналізму працівників ЗМІ та громадянських журналістів шляхом обміну знань та досвіду з німецькими колегами.

Реалізація проекту “re:start демократичний дискурс” стала можливою за підтримки Auswärtiges Amt  та European Centre for Press and Media Freedom ECPMF.

 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16