Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Учасники школи “Нові розслідувачі 2” проходять стажування у розслідувальних агенціях

Четверо учасників Тримодульної школи регіональних викривачів «Нові розслідувачі 2» з Києва, Львова та Вінниці пройшли двотижневе стажування у розслідувальних агенціях. Щасливчиками стали Олексій Ярильченко, який стажувався у Bihus.Info, Анастасія Руссу – у Слідство.Інфо,  Анастасія Шевченко  – у БЖР «Свідомо» та Любов Завальнюк – у Центрі розслідувань України на 24 каналі. 

«ІРРП уже 13 років поспіль допомагає журналістам отримувати нові знання, розвивати компетентності та ділитися досвідом із колегами.  Стажери та учасники школи «Нові розслідувачі – 2» впродовж двох тижнів працювали разом із досвідченими колегами, щоб зрозуміти, як проводити журналістські розслідування та давати аудиторії змістовну, правдиву та привабливу інформацію, якої вони вкрай потребують», – говорить Ірина Шпаковська, координатор проектів ГО «Інститут розвитку регіональної преси». 

 

«Стеження за фігурантами  під прикриттям в засаді, агентурна робота, переслідування. Ні! Це не трейлер до нового бойовика… Саме так проходило стажування у бюро журналістських розслідувань «Свідомо» в рамках «Нових розслідувачів-2» від ІРРП.  Під «керівництвом» суперової менторки Марії Землянської та у співпраці з Максимом Опанасенком, 2 тижні пролетіли, як один день. Тепер по поличках… Перший тиждень працювала над власною темою, надсилала інформаційні запити, працювала у реєстрах, які іноді зависали, через що і роботу доводилось тимчасово ставити на паузу. Тоді вже я подумала: «Ну, шеф, все пропало». Та підтримка менторки щораз надихала навчатись, ставити нові цілі розслідування.  Другий тиждень запам‘ятається надовго! Ми з Олексієм Ярильченко були справжніми агентами під прикриттям. Такий досвід у мене був вперше. Кажуть, перший млин комом, та це явно не про стажування! Та і наше стеження відбувалось у «козирному місці» #смітникифоревер. Я зрозуміла, що день прожитий не дарма, коли на нас викликали поліцію, себто ми «підозрілі особи»:)», – ділиться враженнями Анастасія Шевченко.

“У Слідстві.Інфо я працювала над аналітичним текстом щодо того, чому за справами НАБУ і САП майже ніхто не сидить. За час стажування мені допомогли зі структуризацією тексту і наданням йому більшої читабельності (те, чого мені зазвичай не вистачало). Я нарешті зрозуміла, що не обов’язково в текст вписувати увесь фактаж, який знайшла в процесі роботи. Хоча це й “журбинка”:( для самолюбства, для тексту та читача так краще, і це мені треба було зрозуміти. Також отримала класні рекомендації стосовно того, як висвітлювати українські проблеми (треба охоплювати світовий контекст, я про це раніше не задумувалася).  Наразі готова фактажна частина тексту, залишилося зібрати інформацію стосовно світового контексту (як це відбувається в інших країнах) та взяти коментарі НАБУ, САП та кількох фігурантів справи”, – розповідає Анастасія Руссу.

“Під час проходження практики у Бігус.інфо було цікаво дізнатися як функціонує їх проект і як вони працюють “в полі”. Також було цікаво працювати разом з журналістами над їх розслідуванням. Я попрацював над своїм розслідуванням. Було цікаво порівнювати як розслідування роблять журналісти Бігус.інфо та наша команда. Хоча, як мені здається, у нашої команди більш зрозуміло розподілені обов’язки”, – розповідає Олексій Ярильченко.

Стажування реалізовує ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки проекту «Медійна програма в Україні», яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Стажерів відібрано в рамках Школи регіональних викривачів “Нові розслідувачі -2”.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33