Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

У Києві успішно пройшов тренінг «Тематика поводження з відходами та альтернативної енергетики в журналістських публікаціях»!

Двомодульна навчальна програма, перший модуль якої вже організувалала і провела 27-29 лютого ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки FOJO Media Institute (Швеція), виявивилася дуже актуальною для журналістів України. Адже під час тренінгу піднімалися такі важливі питання, як:

• основні напрямки охорони довкілля в Україні та система захисту охорони довкілля, в тому числі імплементація Орхуської конвенції в Україні;
• застосування законодавства про охорону довкілля в Україні громадськими формуваннями, що захищають екологічні права населення;
• особливості користування відкритими джерелами екологічної інформації в Україні;
• організація поводження з відходами в Україні та Європі;
• організація роботи підприємств щодо поводження з відходами в Києві.

Тренінг розпочав Олег Хоменок, член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів – GIJN, старший радник з питань медіа Internews Network. Для початку було окреслено проблеми і запитання, за відповідями на які приїхали журналісти з усіх куточків України.

Далі Максим Барінов, “директор Укрекоальянс”, розповів про основні напрямки охорони навколишнього середовища в Україні: проблеми, стан, законодавство і ініціативи, відповідальні та контролюючі відомства.

Маттіас Фогель, виконавчий директор з управління відходами у Центральній та Східній Європі компанії Веолія Україна, директор регіону Україна, говорив про основи системи поводження з відходами, а також про дослідження ринку відходів України.

Про ситуацію зі сміттям у нас та “сірих перевізників” в рамках треніну журналісти дізналися й від директора підприємства Веолія Україна Олександра Королюка.

Наступним етапом нашого тренінгу була поїздка до підприємств “Енергія” та “Обухіввторресурси”!

“Після відвідин підприємств “Енергія” і “Обухівміськвторресурси” у мене дві сильних емоції. Перша – це радість за те, що в Україні є потуги, які здатні грунтовно, якісно і розумно зменшувати обсяги сміття, яке потенційно може опинитися на звалищах, у річках і водоймах. А друга емоція – це сум з приводу того, що ми за один день відвідали усі такі підприємства України, більше їх немає. Дякую ІРРП – Інститут розвитку регіональної преси за потужну емоцію і розуміння філософії теми відходів в Україні! Тренінг ще не завершився, але вже знаю, як зміню вектор журналістської роботи щодо екології, коли повернуся до Львова” – зауважив після поїздки учасник зі Львова Ігор Слотюк!

У третій день тренінгу виступили співзасновниця ініціативи Save Dnipro та єдиного в Україні екологічного чат-боту SaveEcoBot Ірина Черниш й Сергій Головньов, експерт з питань газу й енергетики, редактор «Бізнес Цензор».

Ірина Черниш говорила про обсяги промислового забруднення атмосферного повітря в Україні, а також про переваги і можливості користування першим в Україні екологічним чат-ботом SaveEcoBot.

Олександр Головньов ділився із учасниками тренінгу інформацією щодо електронних реєстрів екологічної інформації в Україні та тим, як із ними працювати.

Після закінчення першого модулю учасники залюбки продовжували писати про свої враження від тренінгу в соц мережах:

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16