Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

У Києві пройшов одноденний тренінг “Фінансова звітність підприємств для розслідувачів”

Сьогоднішній тренінг був присвячений аналізу української фінансової звітності. На ньому учасники також дізнавалися як читати закордонну фінансову звітність; яку інформацію можна отримати на прикладі аудиторських звітів компаній Кіпру, Великої Британії, Італії та вчилися розуміти логіку побудови фінансової звітності та зв’язок між звітами.

Тренеркою виступала Антоніна Волкотруб – експертка у сфері розкриття структур корпоративної власності та використанню інформації державних реєстрів, бухгалтерського та податкового обліку. Керівниця аналітичного департаменту Громадської організації «Центр протидії корупції».

Спікерка відповідала на запитання учасників та розповідала про Інститут спільного інвестування (ІСІ):

– ІСІ – це інвестиційний фонд, в якому відбувається акумулювання коштів інвесторів з метою їх подального інвестування для отримання прибутку;
– перший інвестиційний фонд був утворений у Бельгії (серпень 1822 року);
– ІСІ – джерело коштів для компаній, а також: джерело зв’язків, управлінських підходів та “сертифікації” бізнесу.

Слухачі дізналися й нюанси оподаткування ІСІ,  а саме про те,  що такі інститути звільняються від оподаткування коштів спільного інвестування (коштів, внесених засновниками корпоративного фонду, коштів та інших активів, залучених від учасників інституту спільного інвестування, доходів від здійснення операцій з активами інституту спільного інвестування, доходів, нарахованих за активами інституту спільного інвестування, та інших доходів від діяльності інституту спільного інвестування (відсотків за позиками, орендних (лізингових) платежів, роялті тощо).

Також слухачі навчилися розрізняти різні види ІСІ:

– диверсифіковані – Інвестиційні фонди, активи яких можна інвестувати в обмежене коло інструментів ринку капіталів, відповідно до встановлених законодавством нормативів;
– недиверсифіковані – можуть здійснювати інвестиції у цінні папери, об’єкти нерухомості, корпоративні права, тощо;
– спеціалізовані;
– кваліфікаційні.

Після теоретичної частини на одному з практичних завдань тренінгу учасники користуючись порадами спікерки вчилися шукати і знаходити у британському аудиторському звіті задану інформацію.

Ось і відгук однієї з учасниць:

Захід був проведений в рамках «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16