Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

ГО «Прозоро» з Кропивницького і «Сила правди» з Луцька вибороли гранти на антикорупційні проекти


ГО «Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з Луцька та ГО «Центр медіа розслідувань «Прозоро» з Кропивницького протягом лютого 2018 року отримали підтримку від міжнародних організацій на реалізацію суспільно значущих проектів з розслідувальної журналістики.
Обидві громадські організації є учасниками дворічного проекту з розвитку центрів розслідувальної журналістики, який реалізовує ГО “Інститут розаитку регіональної преси – ІРРП” з липня 2017 року за підтримки програми МАТРА посольства Нідерландів в Україні.
Розслідування для Громадського.Волинь від “Сили правди”
Команда «Сили правди»: Валентина Куць, Юрій Горбач, Оксана Петрук, Аріна Крапка – виборола восьмимісячний грант від міжнародної організації National Endowment for Democracy на реалізацію проекту «Забезпечення громадського антикорупційного контролю шляхом створення незалежного Центру журналістських розслідувань у Волинській області».

В рамках цього проекту на сайті Громадське.Волинь у лютому вже опубліковано розслідування Оксани Петрук про те, як один з районних судів «карає» п’яних водіїв.
– Хочемо подякувати партнерам ІРРП – Інститут розвитку регіональної преси, Людмилі Панкратовій, а також тренерам проекту зі сприяння організаційному розвитку центрів розслідувальної журналістики, в якому бере участь наша організація, Ірині Негреєвій, Олегу Хоменку та іншим, – написали волинські розслідувачі нв своїй сторінці у Фейсбуці. – Без ваших настанов і підтримки старт проекту був би неможливий .
«Прозоро» зробить Кропивницький прозорішим
Світлана Дубина та Павло Лісниченко з Центру медіарозслідувань «Прозоро» перемогли у конкурсі субгрантів на втілення проекту «Прозорі міста», оголошеному Transparency International Ukraine.

Їхня заявка – серед 12 від українських ГО, які були підтримані (всього було подано 35 заявок з 25 регіонів України).
Як ІРРП сприяє розвидку центрів журналістських розслідувань
Усього в проекті за підтримки програми МАТРА, що реалізує ІРРП, беруть участь 15 незалежних команд журналістів-розслідувачів, що підписали меморандум про співпрацю з ІРРП.
Мета проекту: підвищити організаційний потенціал, отримати юридичну допомогу, навчитися залучати кошти, отримати знання та доступ до нових технологій, обмінятися досвідом.

В рамках цього проекту восени минулого року відбулося кілька вебінарів та тренінгів: з фандрейзингу та краудфандингу, фінансової звітності та стратегічного планування для громадських організацій.
За результатами одного з тренінгів було опубліковано алгоритм написання успішної грантової заявки.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16