Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

П’ятиденний тренінг для “Cуспільне: Закарпаття”: юридичний та журналістський аспект – done!

13-17 липня в Ужгороді ІРРП провів корпоративний тренінг для журналістів Суспільне Закарпаття.

Тренерами були: наші юристки Людмила Панкратова і Оксана Максименюк; сценарист, співведучий “телебачення Торонто” Анатолій Остапенко; журналістка “Bihus.Info” Леся Іванова.

У перші два дні тренінгу Людмила Панкратова та Оксана Максименюк роз’яснювали журналістам Суспільного законодавчі норми, які дозволяють збирати та поширювати інформацію. Також журналісти з’ясовували особливості висвітлення чутливої інформації про особу, вчилися роботі із інформацією на кримінальну тематику. Не менш важливі нюанси – алгоритм дій при умовах перешкоджання роботі журналіста,  – тепер теж відомі слухачам.

У третій день тренінгу Анатолій Остапенко  говорив про те, як проводити instagram-розслідування та про інструменти, які допомагають у пошуках інформації у соціальних мережах. «Розвідка з відкритих джерел зараз стала одним із головних інструментів для журналістів, які працюють в розслідуваннях. Йдеться про роботу із соцмережами, пошук інформації там та у відкритих реєстрах. Це можна застосовувати не тільки на загальноукраїнському рівні, а й на регіональному. Адже часто міські чиновники можуть постити фото із відпочинку на дорогих курортах. Треба це аналізувати: можливо, тут не сходяться джерела доходів і гроші на відпочинок, які вони витрачають», — сказав Анатолій Остапенко.

Заключні дні тренінгу Леся Іванова присвятила особливостям роботи з офіційними (в тому числі іноземними) та неофіційними базами даних та реєстрами, завдяки яким журналісти можуть збирати інформацію про конкретні компанії та людей. “Мені імпонує те, що читаю тренінг із розслідувань для новинарів. Адже немає розслідування як окремого жанру або окремої професії. Є навички розслідування розслідувальної журналістики, які повинні застосовуватися всіма журналістами, чим би вони не займалися. Базові навички перевірки інформації скрізь однакові. Розслідування — це метод. Я навчаю людей методології проведення розслідувань не лише для того, щоб робити грандіозні проєкти раз на пів року, а й для того, щоб застосовувати ці базові навички щодня» – сказала тренерка.

Після закінчення заходу менеджер Закарпатської філії Суспільного Мирослав Поляковський зазначив: “Хочу подякувати команді тренерів, які до нас приїхали ділитися знаннями, а також усім журналістам Суспільне: Закарпаття, які були активними учасниками тренінгу і паралельно справлялися з буденною роботою та виходом у прямі ефіри».

ФОТО: ІРРП та uz.suspilne.media

Захід був проведений в рамках «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16