Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

SMM-лайфхаки для медійників від Любові Багацької

Конспект триденного тренінгу з соціального медіамаркетингу для розслідувальної журналістики, який провела Любов Багацька (Настоящее время, Радіо Свобода, Прага).

Тренінг “І словом, і лайком” відбувся 20-22 жовтня 2018 року, організатор: Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП)  за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС. У ньому взяли участь 15 учасників та учасниць.

Отже, ключові поради від експертки по роботі з соцмережами.

Як стати гуру Твітера?

 1. Використовуйте Твітер не як джерело трафіку, а як засіб швидкого поширення інформації.
 2. Історію події чи явища можна відслідкувати за хештегами. Це працює як для твітеру, так і для фейсбуку.
 3. Хештеги не працюють! Ставити їх зараз можна лише для маркування власного продукту.
 4. Використовуйте Tweetdeck: це інструмент Твітеру, за допомогою якого можна досліджувати, що читають люди: що є трендами, чим цікавиться ваша аудиторія (або аудиторія яка вам подобається).
 5. Плануйте публікації. Правильно побудований контент план допоможе уникнути прогалин в публікаціях. Планувати публікації можна лише за допомогою Tweetdeck.
 6. Досліджуйте вашу аудиторію! У твітері є аналітика, хочай неповна. Використовуйте Tweetdeck для відстеження ботів та перевірки статистики.
 7. Ботів треба чистити! Відстежуйте їх та видаляйте адже вони псують вашу статистику і вас перестають читати.
 8. Комент, шер, лайк! Для розкрутки акаунту необхідно коментувати твіти великих акаунтів, відомих блогерів, ретвітити.
 9. Використовуйте можливість! Якщо у вас проходить велика подія, не обов’язково вмикати стрім, можна робити текстову трансляцію в Твітері: таким чином напрацювати унікальний контент і підняти статистику.

 Як обманути Цукерберга: правила роботи з Фейсбук

У Фейсбуці велика конкуренція, а втриматися можна, якщо знаєш, для кого і навіщо ти працюєш.

Як збільшити підписників: запросити друзів, лайк-бокс на сайті, поширити сторінку з пропозицією підписатися, заохочувати колег лайкати та коментувати, попросити зіркових користувачів запросити друзів чи поширити сторінку.
Повідомити про сторінку в інших соцмережах.
Додати лінк на сторінку в підписі в  електронному листі, порадьте колегам додати лінк на сторінку у розділі “робота”, повідомляти про сторінку  в роздаткових матеріалах.

Акція лайк-шер-комент – неправильна. Адже ви собі наберете непотрібних підписників, які не будуть активними. Люди повинні бути зацікавлені у підписці на вашу сторінку. Так ви наберете свою цільову адудиторію у підписники.
Конкурси краще проводити з тими підписниками, що вже є, а не  новими.

Спілкування – наше все! З підписниками треба спілкуватися. Коментувати ті відео, що поширили, відповідати на коментарі та теги. Шерити пости в групі по темі. Запрошувати користувачів лайкнути пости сторінки.

Сторінка краще, ніж група. Сторінка – це представництво людини, бренду. Група – це місце комунікації. Тому потрібна сторінка вашої організації, проте ви можете зробити групу для спілкування з колегами чи підписниками. (В нас теж є така група : ДРУЗІ ІРРП – долучайтеся – АВТ.)

Фейсбук дає більше охоплення, якщо багато людей лайкають і реагують на ваш пост.

Фейсбук-алгоритм аналізує, що ви лайкаєте, що читаєте, які фото та відео дивитесь, та на підставі цих даних формує вам стрічку новин. Повідомлення від друзів та членів сім’ї – у пріоритеті, контент від сторінок потрапляє у цю стрічку рідше. Ваші пости на сторінці бачить лише 1% підписників, але якщо цей 1% лайкне пост – Фейсбук покаже його ще більшій кількості користувачів.

Фейсбук любить нативний, оригінальний контент, який створений в ньому: відео, стрім, фото, пост, опитування, полотно (Instant experience canvas).

Картинки працюють краще, ніж текст!

Карикатури, гіфки, меми, нетипове фото для новини – це все збільшує вірогідність зробити пост вірусним.  Працюють гарно цифри, що вражають, їх треба обігравати. Колажі завжди вірусні і працюють як комікси.

Інфографіка – класний інструмент для збільшення охоплення. Користувач клікає, щоб подивитися – і це вже зараховується як взаємодія з постом.

ПОМИЛКИ ПРИ  ВЕДЕННІ СТОРІНКИ:

 • Невдала назва сторінки
 • Незаповнений опис сторінки
 • Відсутність унікальності
 • Нерозуміння своєї цільової аудиторії і її інтересів
 • Відсутність контент-планів
 • Недотримання правил Фейсбуку
 • Нецікавий, нерелевантний, неякісний контент

Важлива порада: завжди використовуйте ситуативний маркетинг: хапаєте щось популярне і використовуєте на вашу користь.

Записала Маргарита Рівчаченко

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16