Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Ще три антикорупційних екскурсії за вересень: у Луцьку, Маріуполі та Києві

Екскурсії місцями корупційної слави – новий формат спілкування журналістів-розслідувачів зі своєю аудиторією, який ГО ІРРП розвиває з травня 2019 року.

У вересні ще три таких екскурсії відбулися у різних містах України, у них взяли участь близько сотні жителів Луцька, Маріуполя та Києва.
У кожному з міст екскурсію проводили відомі місцеві журналісти-розслідувачі. У кожному цією подією зацікавилися інші медіа, її активно поширювали та обговорювали в локальних спільнотах.

  • Організувавши екскурсії в чотирьох містах (окрім згаданих, був ще Львів у серпні), ми переконалися, що подібне офлайн-спілкування цікаве і потрібне не тільки аудиторії, але й самим розслідувачам, – ділиться враженнями Інна Гадзинська, менеджерка з комунікацій ІРРП. – Журналістам важливо бачити живий реальний інтерес до своєї роботи, спілкуватися з людьми, які слідкують за їхньою роботою і яким дійсно не байдуже, що відбувається у місті. Відвідувачі екскурсій у свою чергу часто задають питання: “А що далі? А чим закінчилось усе? Чи поніс хтось покарання? Чи встановлено справедливість?”. І наші екскурсоводи завжди детально пояснюють, що і чому відбулося чи не відбулося після публікації розслідувань і як це можна змінити.

Луцьк і “Сила правди”

Екскурсію у Луцьку проводили журналісти місцевого центру журналістських розслідувань “Сила правди” Валентина Куць та Юрій Горбач. Вона відбулася 8 вересня. Послухати їх зібралося 22-28 лучан (22 – це ті, що прослухали всю екскурсію від початку до кінця).

Журналісти провели учасників центром міста, розповіли історії про хабарництво у місцевій прокуратурі, як працюють схеми в міському управлінні благоустрою, чому в Луцьку закуповують дороге приладдя для школярів, кому належать ділянки, на яких от-от розпочнеться скандальне будівництво.Рекордна екскурсія у Маріуполі

В Маріуполі екскурсію проводили Анна Мурликіна та Анна Працкова (головна редакторка та журналістка сайту міських новин https://www.0629.com.ua/

Обидві Анни – відомі у місті журналістки, авторки розслідувань на місцеву тематику.
На екскурсію, що відбулася 15 вересня, зібралося більше 50 осіб, це рекордний показник в нашому проекті.


Екскурсія розпочалася біля спаленої будівлі колишньої міськради Маріуполя. Журналістки розповіли про схеми, які вибудовувалися навколо міського голови Юрія Хотлубея.
Учасники та учасниці екскурсії також дізналися про історію реконструкції Грецької площі та Театрального скверу, про причини занепаду історичних будівель у центрі міста, особливості проведення тендерів, пов’язаних з розважальними бізнесами у центрі міста.

Думкофест-екскурсія у Києві: корупція по периметру парку Шевченка

Цього разу маршрут антикорупційної екскурсії у Києві проліг парком Тараса Шевченка та його околицями. Її традиційно проводили журналісти сайту “Наші гроші” Олекса Шалайський та Юрій Ніколов.

Екскурсія відбулася 14 вересня, в рамках антикорупційного фестивалю ДумкоFest 2019 , який уже другий рік поспіль організовує Антикорупційна ініціатива ЄС.

На ній зібралося 22 учасники та учасниці, які дізналися: 

  • Що не так з готелем Hilton і причому тут корупція
  • Куди поділися 500 млн бюджетних гривень зі спецпроекту “Якісна вода” (роздуми біля бювету)
  • Чому Фірташ так і не збудував підземний ТРЦ біля Університету Шевченка
  • Що спільного між ректором Згуровським, Міністерством освіти і концерном “Укроборонпром”
  • Шевченко і бабло – історія про те, як за президента Януковича “розпиляли” майже 30 млн грн на ремонті Національного музею Шевченка
  • Які найкрутіші готелі і бізнес-центри в центрі Києва належать Рінату Ахметову
  • Яку роль в сучасній українській медицині відіграє клан Амосових
  • Корупція сто років тому – кілька історій, пов’язаних з будинками Ханенка і Терещенка

Проєкт реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative, EUACI). EUACI фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії (DANIDA).

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16