Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

ІРРП надає правову підтримку журналістам «Аргументи тижня – Крим»

Проти журналістів інтернет-видання «Аргументи тижня – Крим» за заявою першого віце-прем’єра уряду автономії Павла Бурлакова відкрили кримінальне провадження. Кілька днів тому головного редактора видання Заїра Акадирова та журналістку Ганну Андрієвську викликали на допит, але зрештою його так і не провели. Інститут розвитку регіональної преси надав журналістам адвоката – кваліфікованого кримського медіа-юриста Нарімана Абдурешитова.


Проти журналістів інтернет-видання «Аргументи тижня – Крим» за заявою першого віце-прем’єра уряду автономії Павла Бурлакова відкрили кримінальне провадження. Кілька днів тому головного редактора видання Заїра Акадирова та журналістку Ганну Андрієвську викликали на допит, але зрештою його так і не провели. Інститут розвитку регіональної преси надав журналістам адвоката – кваліфікованого кримського медіа-юриста Нарімана Абдурешитова.

Досудове розслідування проводиться за кримінальним провадженням, відкритим за заявою пана Бурлакова. Саме про нього і про те, що посадовець зареєструвався в гуртожитку в селищі Комсомольське під Сімферополем, отримав там кімнату, але не проживає у ній, написало інтернет-видання «Аргументи тижня – Крим» у листопаді 2012 року.

За заявою Павла Бурлакова розпочато кримінальне провадження за ст.182 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за порушення недоторканості приватного життя. Кримським журналістам загрожує 850 гривень штрафу, або виправні роботи терміном до двох років, або арешт терміном до шести місяців, або обмеження волі терміном до трьох років. У січні 2013 року Заїра Акадирова і Анну Андрієвську повістками було викликано на допит у міліцію. Пізніше перший віце-прем\’єр заявив, що хоче отримати вибачення від журналістів. Редакція «Аргументи тижня – Крим» вважає відкриття кримінального провадження здійсненням тиску на видання.

Втім, допит журналістів, запланований 18 січня, не відбувся. У Сімферопольському управлінні міліції Акадирову, Андрієвській та адвокату пояснили це тим, що одного слідчого викликали на нараду, а інший перебуває на лікарняному.

–     Швидше за все, допит буде пізніше, адже кримінальне провадження все ще відкрите. Чекаємо на розвиток ситуації, – припускає Акадиров.

Наразі журналісти інтернет-видання «Аргументи тижня – Крим» отримують від ІРРП юридичну підтримку у кримінальному процесі.

Олеся Кравчук, ІРРП 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33