Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Розвінчання фейків на сайті Біляївка.city – перша стаття в рамках конкурсу “Я не вірю на слово”

Галина Халимоник, головна редакторка сайту Біляївка.City проаналізувала майже 500 акаунтів жителів Біляївки та склала рейтинг найпоширеніших фейківякими ділилися жителі громади на своїх сторінках у соціальній мережі Facebook. 

Матеріал “Сім фейкових новин, які розповсюджували біляївці в соцмережах” опублікований 30 жовтня. У ньому авторка проаналізувала кілька поширених жителями міста новин і з’ясувала, що вони є фейковими – тобто несправжніми.

Серед таких новин як страшилки на зразок “дітей крадуть на органи – максимальний репост”, так і позитивні новини на зразок “слон доніс левеня до водопою”.

Стаття Галини Халимоник – перша серед приблизно 20 матеріалів, що мають бути оприлюднені у медіа східних та південних областей України протягом жовтня-листопада 2018 року за результатами конкурсу міні-грантів “Я не вірю на слово”.

Заявки, автори яких отримають міні-гранти після публікації матеріалів, були відібрані з-поміж 80 заявок, що надійшли на участь у цьому конкурсі протягом вересня-жовтня 2018 року.
Відбір заявок проводили члени журі: Федір Сидорук (Детектор медіа), Ольга Юркова (StopFake), Інна Гадзинська (ІРРП). Ключові параметри відбору: відповідність теми цілям конкурсу, реалістичність втілення теми,  професійний рівень автора, аудиторія медіа, пропонованого для оприлюднення.

Проект «re:start democratic discourse» втілюється протягом червня-грудня 2018 року, ІРРП його реалізує в партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF), м. Лейпциг, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33