Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Роберто Гомез Ларез провів майстер-клас з IT-безпеки у Києві

Майстер-клас з IT-безпеки «Інструменти захисту даних» від Роберто Гомеза Лареза відбувся 5 вересня у Києві. Німецький експерт приїздив до Києва на запрошення міжнародної мережі журналістів-розслідувачів n-ost (в рамках проекту транскордонних розслідувань n-vestigate).

Роберто Гомез Ларез – експерт з IT-безпеки, спеціалізується на роботі з Open Source tools (Інструменти / програми з відкритим кодом). Народився в Бразилії, працює в секторі НУО в Берліні, Німеччина.

Організатором зустрічі виступив український партнер проекту – Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП).

“Коли ви відправляєте поштову листівку, ви кладете її в конверт – щоб ніхто не прочитав. Так само потрібно шифрувати дані, які ви відправляєте.” – Експерт у своєму виступі намагався пояснити складні речі простими поняттями і йому це вдавалось.

Фото: Рута Вімба

Роберто Гомез Ларез поділився з учасниками майстер-класу порадами зі збереження своїх аккаунтів від зламу, порадив сервіси, які допомагають у цьому (відеозапис майстер-класу буде доступний найближчим часом у розділі Медіа-бібліотека).
Жвава дискусія виникла навколо безпеки використання месенджерів.
“Месенджери – це як готовий торт, тобто ми бачимо його зовні, але не знаємо, що всередині, з яких інгредієнтів він складається”, – так експерт відповів на питання щодо безпеки використання практично усіх месенджерів. Виняток – сервіс Signal з відкритим кодом, завдяки чому його вважають досить захищеним.

Модерувала майстер-клас Рута Вімба – координаторка мережі n-vestigate, менеджерка проекту та фандрейзерка. Вивчає науку коммунікацій, народилась в Латвії, працює в Берліні в n-ost e. V. та інших ГО.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33