Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Рівень агресії до журналістів зростає, – результати дослідження НСЖУ


Ступінь прояву агресії до журналістів при виконанні ними професійних обов’язків зростає. Про це зазначають 56,6 % журналістів, які взяли участь в он-лайн опитуванні проведеному в липні-серпні з ініціативи Національної спілки журналістів України.
Так, відповідаючи на питання «На Вашу думку, яким чином змінився, за останні 3 роки ступінь прояву агресії до журналістів, при виконанні ними своїх професійних обов’язків?» на значне збільшення агресії вказали 26,3 % опитаних, а позицію «скоріше збільшився» позначили 30,3%.
Більшість журналістів у анкетах вказують, що проблеми агресії містяться не у поведінці самих журналістів, а виникають через зацікавленість певних кіл або груп. Натомість правоохоронні органи демонструють неспроможність до розслідування не тільки злочинів проти журналістів, а й загалом до протистояння хвилі злочинності в державі.
За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, результати опитування ще раз підтверджують, що безпека журналістів та безкарність за злочини проти них є назрілою проблемою у медіасередовищі. При цьому влада і правоохоронні органи демонструють байдуже ставлення до неї.
– Ми в НСЖУ вважаємо, що влада і правоохоронці мають публічно звітувати перед громадськістю за розслідування злочинів проти журналістів, адже відсутність справедливості, системна безкарність – це пряма відповідальність правоохоронців, – наголошує Сергій Томіленко.
Довідково:
Загалом, опитування охоплює питання ставлення журналістів до своєї професії, існування вільної журналістики та свободи слова, захисту журналістів, ставлення до можливостей НСЖУ. Аналіз даних
Дослідження проводилося методом он-лайн опитування за суцільною вибіркою членів НСЖУ та базами співробітників Укрінформ, Інтерфакс та ін. медійних інституцій.  Протягом  двох тижнів були опитані в он-лайн режимі  члени НСЖУ різних років вступу. Для обробки були відібрані за допомогою комп’ютерної програми  120 анкет. Опитування проводилося анонімно.
Соціологічне дослідження відбулося в липні- серпні 2017р. за допомогою он-лайн платформи «Anketa.in.ua»  за сприяння української маркетингової агенції “~ing]DIVISION” (www.ingdivision.ua ) та за науковим керівництвом доцента кафедри PR Національного університету «Києво-Могилянська Академія», соціолога мас-медіа Ольги Сусської.
 
 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33