Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Результати моніторингу відкритості веб-сайтів вищих навчальних закладів України

8 грудня 2015 року на пресконференції в УКРІНФОРМ Інститут розвитку регіональної преси оприлюднив результати моніторингу відкритості 101 веб-сайту вищих навчальних закладів (ВНЗ) України. Моніторинг було проведено у співпраці з Міністерством освіти і науки України з метою оцінки якості інформування іноземних громадян про умови вступу до ВНЗ України, та про навчання в них.
У ході моніторингу експерти перевірили, чи оприлюднено на офіційних веб-сайтах ВНЗ України відомості про: факультети, інститути та інші структурні підрозділи, які надають освітні послуги іноземним громадянам;  умови прийому на навчання до ВНЗ, в тому числі іноземних громадян та осіб без громадянства; загальна інформація про навчальний процес для іноземних студентів; інформація про програми та курси, що викладаються іноземними мовами; інформація про перебування іноземних громадян в Україні та інша важлива інформація, необхідна для іноземних студентів, у тому числі, чи ця інформація викладена іноземними мовами.
Середній показник інформаційної відкритості веб-сайтів ВНЗ України, щодо яких проводився в 2015 році моніторинг, становить 38,97%.
График
Лідером рейтингу став веб-сайт Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» з коефіцієнтом 63,87%, друге місце посів Маріупольський державний університет (61,72%), третє — Одеська державна академія технічного регулювання та якості  (60,82%).
Кількість веб-сайтів вищих навчальних закладів з показником відкритості понад 50 %  всього 13,  показник відкритості від 40% до 50 % мають 35 сайтів; показник відкритості менше 40%  у 53 сайтів, які було досліджено.
«Проект моніторингу веб-сайтів вишів виявив, яка інформація представлена на сайтах вищихнавчальних закладів України недостатньо, або її складно знайти. Це дослідження є першим кроком до створення стандарту єдиного веб-порталу вишів, де у доступній формі та однаковому форматі буде представлена та інформація, яка допоможе абітурієнтам з іншим країн стати студентаминавчальних закладів України– сказала Людмила Панкратова, медіа юрист Інституту розвитку регіональної преси, керівник проектів з моніторингу. – Ми рекомендуємо використовувати просту та зрозумілу структуру веб-сайту,орієнтуючись на ті питання, які найчастіше виникають у абітурієнтів та студентівВеб-сайти або розділи сайтів, що відповідають за роботу з іноземними абітурієнтами, не повинні бути перевантажені фото та відео матеріалами,  а лише максимально зручно надавати інформацію про дії, які допоможуть стати студентом обраного вишу».

Рейтинг відкритості сайтів вищих навчальних закладів України

Інститут розвитку регіональної преси у наступному році планує розробити стандарт порталу  для роботи з іноземними студентами та запропонувати його для впровадження Міністерству освіти танауки України.
ГО Інститут розвитку регіональної преси реалізує проект «Сприяння прозорості в галузі вищої освіти: моніторинг відкритості веб-сайтів вищих навчальних закладів» за фінансової підтримки Міністерства зовнішніх справ Чеської Республіки.
Інформація про моніторингові дослідження ІРРП: 2011-2013 рр. ГО «ІРРП» проводила щорічний моніторинг відкритості веб-сайтів 56 центральних органів державної виконавчої влади за підтримки Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy, США), а в 2014-2015 роках  за фінансування Міністерства зовнішніх справ Чеської Республіки.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16