Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

Програма IX Всеукраїнської конференції журналістів-розслідувачів

На фото: учасники Восьмої конференції журналістів-розслідувачів, 2016 рік

На ключовій події року для журналістів-розслідувачів, що відбудеться 8-9 грудня цього року, зберуться більше ста п`ятдесяти українських та іноземних журналістів, знаних експертів у сфері розслідувань, спеціалістів з обробки даних, безпеки журналістів, авторського права. Конференцію традиційно проводить Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП за підтримки донорів.

Виступи спікерів Конференції триватимуть у трьох паралельних потоках – на вибір учасників, за винятком загальних панельних дискусій, до участі в яких будуть запрошені усі присутні.
Теми, що обговорюються цього року, охоплюють як глобальні аспекти роботи журналістів-розслідувачів: журналістська етика та професійні стандарти, обробка даних, використання дронів, цифрова безпека, так і українські реалії: питання результативності журналістських розслідувань, фізичної безпеки журналістів, роботи на окупованих територіях.
В рамках Конференції планується презентація учбового курсу з розслідувальної журналістики.
Деталі – у програмі

 Програма
Дев’ятої всеукраїнської щорічної конференції журналістів-розслідувачів
День 1, 8 грудня
9.30 – 10.30 – Реєстрація учасників, вітальна кава
10.30 – 11.00 – Вітання організаторів та донорів.
Спікери: Ольга Труфанова – Інститут розвитку регіональної преси; Ека Ткешелашвілі –Антикорупційна ініціатива ЄС; Олег Хоменок – GIJN; Хенрік Кауфхольц – Politiken-Founden.
11.00 – 11.30 – Розслідувальна журналістика в епоху відкритих даних, інформаційних витоків та інформаторів: можливості та виклики.
Ключовий спікер: Рана Саббах – ARIJ.
11.30 – 11.45 – Перерва на каву
11.45 – 13.00 – Загальна панельна дискусія. Чому в Україні небезпечно бути журналістом-розслідувачем: статистика, аналітика, судова практика та експертні думки.
Спікери: Сергій Томіленко – голова НСЖУ; Віра Крат – медіа-юристка; Михайло Ткач –журналіст програми «Схеми»; Максим Опанасенко – журналіст програми Slidstvo.info; Анатолій Остапенко – журналіст «Громадське ТБ. Запоріжжя»; Аліса Юрченко – журналіст програми «Наші Гроші», Bihus.info.
Модератор: Людмила Панкратова.
13.00 – 14.00 – Обід.
14.00 – 15.30 – Робота в секціях.
Зала «Європейська»Зала «Столична»Зала «Панська»
Перша секція
Журналістська етика та професійні стандарти в журналістських розслідуваннях: міжнародний досвід
Спікер: Брюс Шапіро (Bruce Shapiro) – директор Dart Center for Journalism and Trauma; Ендрю Лєрен – NBC News;
Рана Сабах – ARIJ;
Хенрік Кауфхольц – Politiken-Founden.
Модератор: Олег Хоменок.
Друга секція
Що змінилося за рік: Українські інструменти роботи з відкритим даними
 
Спікери: Сергій Мільман та Антоніна Ряховська –Youcontrol; Дарина Даниленко – Оpendatabot;
Андрій Кравченко –ЛІГА:ЗАКОН; Олександр Щелоков – E-Data; Денис Бігус – Bihus.info.
 
Модератор: Олександр Волошин.
Hands-on зона
Програмування для журналістів розслідувачів.
 
Частина 1.
 
Увага! Участь у цій секції вимагає передреєстрації!
 
Тренер: Андрій Газін –спеціаліст з обробки та візуалізації даних textura.org.ua.
15.30 – 16.00 – Кава-пауза.
16.00 – 17.30 – Робота в секціях.
Зала «Європейська»Зала «Столична»Зала «Панська»
Третя секція
Результати моніторингу програм журналістських розслідувань Детектором Медіа.
Спікери: Наталія Лігачова, Федір Сидорук, Надія Бабинська-Вірна.
Гостьові спікери:
–          Наталія Мальцева – програма «Стоп корупції»;
–          Юрій Федькевич –програма «Народна прокуратура»;
–          Денис Бігус – програма «Наші гроші».
Модератор: Валентина Самар.
Четверта секція
Донорська підтримка розслідувальних проектів: здобутки, помилки та пріоритети
 

Учасники:
Сергій Гриценко –Internews Network; Дарина Шевченко – Антикорупційна ініціатива ЄС; Анна Бабінець –OCCRP; Світлана Жолобайло –IREX; Хенрік Кауфхольц –Politiken-Founden; Костянтин Квурт – Internews Україна; Анніка Глезер – n-vestigate.
Модератор: Катерина Лаба.
Hands-on зона
 
Програмування для журналістів розслідувачів. Частина 2.
Увага! Участь у цій секції вимагає передреєстрації!
 
 
 
 
Тренер: Андрій Газін –спеціаліст з обробки та візуалізації даних textura.org.ua.
17.30 – 17.45 – Перерва на каву.
17.45 – 19.00 – Загальна панельна дискусія. Результати та безрезультатність діяльності державних антикорупційних органів: причини, проблеми, можливості співпраці з журналістами-розслідувачами.
Спікери: Олег Лозовий – головний оперуповноважений відділу протидії корупції Департаменту захисту економіки Національної поліції України; Інесе Войка – радник з питань боротьби з корупцією UNDP, Скірмантас Малінаускас – журналіст-розслідувач, радник Прем’єр-міністра Литви з протидії корупції.
Модератор: Катерина Горчинська.
19.15 – Вечеря

День 2, 9 грудня

10.00 – 11.30 – Робота в секціях
Зала «Європейська»Зала «Столична»Зала «Панська»
П’ята секція
Робота з відкритими даними в країнах Середнього Сходу, Північної Африки та Сполучених Штатів Америки
Спікери: Карол Кербаг (Carole Kerbage) – ARIJ; Ендрю Лєрен (Andrew Lehren) – NBC News.
Модератор: Дмитро Чаплинський.
Шоста секція
 
Журналістські розслідування на окупованих територіях
Спікери: Олександр Гуменюк –Slidstvo.info; Валентина Самар –ІА «Центр журналістських розслідувань»; Андрій Клименко – BlackSeaNews.
Модератор: Дмитро Гнап.
 
Hands-on зона
 
Використання дронів в журналістських розслідуваннях
 
 
Тренер: Борис Троценко –програма «Схеми», Радіо «Свобода».
 
11.30 – 12.00 – Перерва на каву.
12.00 – 13.30 – Робота в секціях.
Зала «Європейська»Зала «Столична»Зала «Панська»
Сьома секція
 
Робота з відкритими даними в Чехії та Литві.
 
 
 
Спікери: Павла
Хольцова (Pavla Holcova) –
директор Центру журналістських розслідувань в Празі; Шарунас Черняускас (Šarūnas Černiauskas).
 
  Модератор: Денис Бігус
Восьма секція
Круглий стіл «Навчання розслідувальній журналістиці».
 Презентація учбового курсу «Журналістика розслідувань: основи».
Учасники: Олег Хоменок, Федір Сидорук, Михайло Кольцов – Могилянська школа журналістики; Олексій Шалайський – «Наші Гроші»; Ендрю Лєрен (Andrew Lehren), Вікторія Шевченко – завідувачка кафедри мультимедійних технологій та дизайну Інституту журналістики КНУ.
 Модератор: Ірина Негрєєва.
Hands-on зона
 
 
Відстежування людей через соціальні мережі та онлайн.
 
 
 
 
 
 
Тренер: Арік Толер (Aric Toler) – аналітик Bellingcat.
 
13.30 – 14.30 – Обід
14.30 – 16.00 – Робота в секціях
Зала «Європейська»Зала «Столична»Зала «Панська»
Дев’ята секція
 
Транскордонні розслідування: досвід колег та вивчення кейсів.
 
Спікери: Павла Хольцова (Pavla Holcova) – Центр журналістських розслідувань в Празі; Олена Логінова –OCCRP; Атанас Чобанов (Atanas Tchobanov) – n-vestigate;
Вахе Саруханян (Vahe Sarukhanyan) – n-vestigate
 
 
 
 
 
Модератор: Анна Бабінець.
 
Десята секція
 
Законодавство України про авторське право: проблема плагіату у розслідуваннях.
 
Спікер: Людмила Панкратова.
 
Hands-on зона
Правові та неправові наслідки розслідувань для журналістів-розслідувачів
Спікери:
Ірина Басенко – медіа-центр «Власно»; Денис Бігус –Bihus.info; Володимир Торбіч – ІА «Четверта Влада»; Михайло Ткач –Радіо «Свобода» програма «Схеми»;
Данило Мокрик – UA Перший/Bihus.info.
Експерти:
Микола Костинян – експерт з цифрової безпеки;
Оксана Максименюк – медіа-юристка ІРРП;
Лариса Аркуша – екпертка в оперативно-розшуковій діяльності.
Модератор: Дарина Шевченко.
16.00 – 16.30 – Перерва на каву.
16.30 – 17.00 – Підведення підсумків. Закриття конференції.
  Спікер: Олег Хоменок.
18.00 – Вечеря.

 

Конференція проходить за підтримки:

EUACI фінансується Європейським Союзом та спів-фінансується і впроваджується DANIDA



Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33