На фото: учасники Восьмої конференції журналістів-розслідувачів, 2016 рік

На ключовій події року для журналістів-розслідувачів, що відбудеться 8-9 грудня цього року, зберуться більше ста п`ятдесяти українських та іноземних журналістів, знаних експертів у сфері розслідувань, спеціалістів з обробки даних, безпеки журналістів, авторського права. Конференцію традиційно проводить Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП за підтримки донорів.

Виступи спікерів Конференції триватимуть у трьох паралельних потоках – на вибір учасників, за винятком загальних панельних дискусій, до участі в яких будуть запрошені усі присутні.

Теми, що обговорюються цього року, охоплюють як глобальні аспекти роботи журналістів-розслідувачів: журналістська етика та професійні стандарти, обробка даних, використання дронів, цифрова безпека, так і українські реалії: питання результативності журналістських розслідувань, фізичної безпеки журналістів, роботи на окупованих територіях.

В рамках Конференції планується презентація учбового курсу з розслідувальної журналістики.

Деталі – у програмі

 Програма

Дев’ятої всеукраїнської щорічної конференції журналістів-розслідувачів

День 1, 8 грудня
9.30 – 10.30 – Реєстрація учасників, вітальна кава
10.30 – 11.00 – Вітання організаторів та донорів.

Спікери: Ольга Труфанова – Інститут розвитку регіональної преси; Ека Ткешелашвілі –Антикорупційна ініціатива ЄС; Олег Хоменок – GIJN; Хенрік Кауфхольц – Politiken-Founden.

11.00 – 11.30 – Розслідувальна журналістика в епоху відкритих даних, інформаційних витоків та інформаторів: можливості та виклики.

Ключовий спікер: Рана Саббах – ARIJ.

11.30 – 11.45 – Перерва на каву
11.45 – 13.00 – Загальна панельна дискусія. Чому в Україні небезпечно бути журналістом-розслідувачем: статистика, аналітика, судова практика та експертні думки.

Спікери: Сергій Томіленко – голова НСЖУ; Віра Крат – медіа-юристка; Михайло Ткач –журналіст програми «Схеми»; Максим Опанасенко – журналіст програми Slidstvo.info; Анатолій Остапенко – журналіст «Громадське ТБ. Запоріжжя»; Аліса Юрченко – журналіст програми «Наші Гроші», Bihus.info.

Модератор: Людмила Панкратова.

13.00 – 14.00 – Обід.
14.00 – 15.30 – Робота в секціях.
Зала «Європейська» Зала «Столична» Зала «Панська»
Перша секція

Журналістська етика та професійні стандарти в журналістських розслідуваннях: міжнародний досвід

Спікер: Брюс Шапіро (Bruce Shapiro) – директор Dart Center for Journalism and Trauma; Ендрю Лєрен – NBC News;

Рана Сабах – ARIJ;

Хенрік Кауфхольц – Politiken-Founden.

Модератор: Олег Хоменок.

Друга секція

Що змінилося за рік: Українські інструменти роботи з відкритим даними

 

Спікери: Сергій Мільман та Антоніна Ряховська –Youcontrol; Дарина Даниленко – Оpendatabot;

Андрій Кравченко –ЛІГА:ЗАКОН; Олександр Щелоков – E-Data; Денис Бігус – Bihus.info.

 

Модератор: Олександр Волошин.

Hands-on зона

Програмування для журналістів розслідувачів.

 

Частина 1.

 

Увага! Участь у цій секції вимагає передреєстрації!

 

Тренер: Андрій Газін –спеціаліст з обробки та візуалізації даних textura.org.ua.

15.30 – 16.00 – Кава-пауза.
16.00 – 17.30 – Робота в секціях.
Зала «Європейська» Зала «Столична» Зала «Панська»
Третя секція

Результати моніторингу програм журналістських розслідувань Детектором Медіа.

Спікери: Наталія Лігачова, Федір Сидорук, Надія Бабинська-Вірна.

Гостьові спікери:

–          Наталія Мальцева – програма «Стоп корупції»;

–          Юрій Федькевич –програма «Народна прокуратура»;

–          Денис Бігус – програма «Наші гроші».

Модератор: Валентина Самар.

Четверта секція

Донорська підтримка розслідувальних проектів: здобутки, помилки та пріоритети

 


Учасники:
Сергій Гриценко –Internews Network; Дарина Шевченко – Антикорупційна ініціатива ЄС; Анна Бабінець –OCCRP; Світлана Жолобайло –IREX; Хенрік Кауфхольц –Politiken-Founden; Костянтин Квурт – Internews Україна; Анніка Глезер – n-vestigate.

Модератор: Катерина Лаба.

Hands-on зона

 

Програмування для журналістів розслідувачів. Частина 2.

Увага! Участь у цій секції вимагає передреєстрації!

 

 

 

 

Тренер: Андрій Газін –спеціаліст з обробки та візуалізації даних textura.org.ua.

17.30 – 17.45 – Перерва на каву.
17.45 – 19.00 – Загальна панельна дискусія. Результати та безрезультатність діяльності державних антикорупційних органів: причини, проблеми, можливості співпраці з журналістами-розслідувачами.

Спікери: Олег Лозовий – головний оперуповноважений відділу протидії корупції Департаменту захисту економіки Національної поліції України; Інесе Войка – радник з питань боротьби з корупцією UNDP, Скірмантас Малінаускас – журналіст-розслідувач, радник Прем’єр-міністра Литви з протидії корупції.

Модератор: Катерина Горчинська.

19.15 – Вечеря

День 2, 9 грудня

10.00 – 11.30 – Робота в секціях
Зала «Європейська» Зала «Столична» Зала «Панська»
П’ята секція

Робота з відкритими даними в країнах Середнього Сходу, Північної Африки та Сполучених Штатів Америки

Спікери: Карол Кербаг (Carole Kerbage) – ARIJ; Ендрю Лєрен (Andrew Lehren) – NBC News.

Модератор: Дмитро Чаплинський.

Шоста секція

 

Журналістські розслідування на окупованих територіях

Спікери: Олександр Гуменюк –Slidstvo.info; Валентина Самар –ІА «Центр журналістських розслідувань»; Андрій Клименко – BlackSeaNews.

Модератор: Дмитро Гнап.

 

Hands-on зона

 

Використання дронів в журналістських розслідуваннях

 

 

Тренер: Борис Троценко –програма «Схеми», Радіо «Свобода».

 

11.30 – 12.00 – Перерва на каву.
12.00 – 13.30 – Робота в секціях.
Зала «Європейська» Зала «Столична» Зала «Панська»
Сьома секція

 

Робота з відкритими даними в Чехії та Литві.

 

 

 

Спікери: Павла

Хольцова (Pavla Holcova) –

директор Центру журналістських розслідувань в Празі; Шарунас Черняускас (Šarūnas Černiauskas).

 

  Модератор: Денис Бігус

Восьма секція

Круглий стіл «Навчання розслідувальній журналістиці».

 Презентація учбового курсу «Журналістика розслідувань: основи».

Учасники: Олег Хоменок, Федір Сидорук, Михайло Кольцов – Могилянська школа журналістики; Олексій Шалайський – «Наші Гроші»; Ендрю Лєрен (Andrew Lehren), Вікторія Шевченко – завідувачка кафедри мультимедійних технологій та дизайну Інституту журналістики КНУ.

 Модератор: Ірина Негрєєва.

Hands-on зона

 

 

Відстежування людей через соціальні мережі та онлайн.

 

 

 

 

 

 

Тренер: Арік Толер (Aric Toler) – аналітик Bellingcat.

 

13.30 – 14.30 – Обід
14.30 – 16.00 – Робота в секціях
Зала «Європейська» Зала «Столична» Зала «Панська»
Дев’ята секція

 

Транскордонні розслідування: досвід колег та вивчення кейсів.

 

Спікери: Павла Хольцова (Pavla Holcova) – Центр журналістських розслідувань в Празі; Олена Логінова –OCCRP; Атанас Чобанов (Atanas Tchobanov) – n-vestigate;

Вахе Саруханян (Vahe Sarukhanyan) – n-vestigate

 

 

 

 

 

Модератор: Анна Бабінець.

 

Десята секція

 

Законодавство України про авторське право: проблема плагіату у розслідуваннях.

 

Спікер: Людмила Панкратова.

 

Hands-on зона

Правові та неправові наслідки розслідувань для журналістів-розслідувачів

Спікери:

Ірина Басенко – медіа-центр «Власно»; Денис Бігус –Bihus.info; Володимир Торбіч – ІА «Четверта Влада»; Михайло Ткач –Радіо «Свобода» програма «Схеми»;

Данило Мокрик – UA Перший/Bihus.info.

Експерти:

Микола Костинян – експерт з цифрової безпеки;

Оксана Максименюк – медіа-юристка ІРРП;

Лариса Аркуша – екпертка в оперативно-розшуковій діяльності.

Модератор: Дарина Шевченко.

16.00 – 16.30 – Перерва на каву.
16.30 – 17.00 – Підведення підсумків. Закриття конференції.

  Спікер: Олег Хоменок.

18.00 – Вечеря.

 

Конференція проходить за підтримки:

EUACI фінансується Європейським Союзом та спів-фінансується і впроваджується DANIDA

535 total views, 1 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

П.І.Б.*

Організація

E-mail*

Телефон

Деталі звернення

Яка юридична допомога вам потрібна? *

Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

Завантажте документи/файли

* - обов'язкові поля

×














×