Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

«Поговоримо про гроші»: відверта розмова журналістів з мером про бюджет у Коломиї


Сьогодні, 21 вересня, у місті Коломия Івано-Франківської області відбулася зустріч міського голови Ігоря Слюзара з журналістами – в рамках циклу ініційованих ІРРП заходів по реформі децентралізації.
Зустріч модерувала Наталка Сандецька, активна учасниця циклу тренінгів по реформі децентралізації, що проведені ІРРП за підтримки У-Медіа цього літа.

На початку зустрічі Наталка розповіла про бюджетоутворення Коломиї, порушення у фінансовій сфері та висвітлення проблеми у місцевих ЗМІ, потім запропонувала колегам напряму обговорити це з міським головою.
Розмова вийшла змістовною. Слюзар розповів про наповнення бюджету і найбільші видатки, поділився прогнозами на наступний рік.
Журналісти запитували про створення наглядових рад при комунальних підприємцях, кредити Світового банку для реорганізації «Коломияводоканал», інвестиції від німецького заводу ЛЕОНІ та ШВАЙГОФЕР, можливі скорочення техпрацівників шкіл для економії коштів, внесок міста у програмах із співфінансуванням, дотації комунальним підприємтвам.
Міському голові запропонували оприлюднювати інформацію про видатки у зручних і доступних форматах, нагадали про важливість прозорості даних щодо доходів комунальних підприємств від власної діяльності, хоч закон України не зобов’язує оприлюднювати таку інформацію.
Бюджет на наступний рік медійники теж зажадали у зручному вигляді – попросили представити основні статті у вигляді графіків та діаграм.
Мер Коломиї на всі пропозиції пристав і запропонував наприкінці кожного місяця зустрічатися у ратуші за кавою – тобто приходити на брифінги і дізнаватися про новини.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16