Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

“По той бік новин”: продовжуємо проект і ділимося планами

ГО “Інститут розвитку регіональної преси продовжує інформаційну кампанію”  «По той бік новин», яка спрямована на розвінчання фейків, маніпуляцій та розвиток медіаграмотності серед населення.

Нагадаємо, інформаційна кампанія у вигляді фейсбук-пабліка стартувала 3 серпня 2018 року. За цей час сторінка має органічне охоплення аудиторії у майже 5 млн користувачів. Щомісяця, мінімум один пост на сторінці стає вірусними. Особливою популярністю кампанія користувалася у період виборів, оскільки президентські перегони в Україні супроводжувалися інформаційними вкидами та фейковими повідомленнями у соціальних мережах.

Наразі сторінка має понад 11 тисяч підписників. Охоплення постів – в середньому 300-400 вподобань та 100-150 поширень. Останній вірусний пост про маніпулятивне зображення у соціальних мережах поширили понад 6000 людей, а загальне охоплення становить понад 540 тисяч користувачів. Понад 6000 репостів також отримала інфографіка про фейки стосовно мовного законопроекту, який сколихнув українське суспільство.

Загалом, контент пабліка має кілька спрямувань: розвінчання фейків, роз‘яснення, як працюють маніпулятивні технології, цікаві інфографіки, зображення (меми), гайди, як протистояти інформаційному впливу та корисні ресурси для перевірки інформації.

«Найближчим часом ми плануємо зробити серію інтерв‘ю та запустити онлайн-флешмоб, що стосується розвінчання фейків. Також щодня на сторінку інформаційної кампанії «По той бік новин» пишуть  люди і просять допомогти спростувати фейк, перевірити інформацію, зрозуміти, де маніпуляція. Ми завжди радо відгукуємося і допомагаємо читачам критично мислити», – розповідає Ольга Труфанова, виконавча директорка ІРРП.

Інформаційна кампанія «По той бік новин» проходить в рамках проекту «re:start democratic discourse», який реалізує ІРРП у партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF), м. Лейпциг, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

В рамках проекту відбудуться також школи для регіональних блогерів та журналістів, які допоможуть працювати ЗМІ якісніше та ефективніше на місцевому рівні. Також пройде низка лекцій та тренінгів для школярів Херсонської області. Ці заходи допоможуть виховати у підростаючого покоління критичне сприйняття інформації та вміння протистояти фейкам.

Контактна особа: Альона Романюк, +38 093 72 10 800 aliona.romanuk@gmail.com

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16