Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

«Пікнік» під пальмами: дискусія про відкриті дані у Вінниці


22 вересня у Вінниці відбувся Open Data Picniс: Вінницька агенція журналістських розслідувань організувала зустріч журналістів та громадських активістів для обговорення проблем доступу до відкритих даних.

Подія відбулася в рамках проекту Мережі центрів громадського контролю «ДІЙ» та циклу заходів по реформі децентралізації, ініційованих Інститутом розвитку регіональної преси (ІРРП) в рамках проекту У-Медіа. Зустріч модерувала Катерина Баркалова, активна учасниця наших тренінгів.

Чиновники злякалися дощу

Представники Вінницької міської ради захід проігнорували, організатори припускають, що злякалися дощу. Open Data Picniс мав би відбутися на природі, але через негоду учасники розташувалися на пледах і карематах під пальмами – в офісі.

Обговорювали різницю між відкритістю даних та відкритими даними, наводили приклади використання того й іншого, сперечалися про те, що має ввійти до офіційного переліку відкритих даних – відповідно до Постанови Кабміну №835.
На «пікніку» йшлося і про діяльність місцевої влади в контексті роботи з відкритістю даних.

Дані про комунальне майно – досі закриті

Протягом останнього часу Вінницька міськрада під впливом громадськості прийняла низку нормативних актів, спрямованих на реалізацію положень законодавства в сфері відкритих даних. Вінниця приєдналася до міжнародної Хартії Відкритих Даних.
Проте, попри позірні позитивні зрушення, деякі дані досі ще закриті: у Вінниці немає відкритого переліку об`єктів нерухомого комунального майна, вільних земельних ділянок під забудову, не повністю та у невідповідному форматі оприлюднені основні положення Генерального плану міста – саме на цьому робили найбільший акцент учасники дискусії. І окреслили головне завдання на майбутнє: активізувати взаємодію з відповідальними представниками Вінницької міської ради та стимулювати їхню роботу в потрібному напрямку.
 
 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16