Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Підсумки проекту n-vestigate: 10 з 17 розслідувань – від українських журналістів


У кінці 2017 року завершився трирічний проект n-vestigate з підтримки транскордонних розслідувань у країнах Східної Європи.
Проект реалізовано міжнародною спільнотою журналістів-розслідувачів n-ost та партнерами: RISE (Молдова), ІРРП (Україна), Liberali (Грузія) та (hetq) Вірменія.
10 з 17 розслідувань у рамках цього проекту були створені українськими журналістами у співпраці з колегами з Молдови, Угорщини, Румунії, Німеччини, Вірменії.
Транскордонні розслідування за участі українських журналістів
Автори матеріалів піднімали в міжнародному ракурсі актуальні теми відмивання грошей, проявів корупції та зловживань, проблеми забруднення навколишнього середовища. Оприлюднені матеріали викликали значний резонанс у суспільстві.
Українські учасники n-vestigate:
Любов Величко, Texty.org.ua (Як ГЕС убивають Дністер)
Тарас Боросовський, 20 хвилин (Житомир), (Друге життя списаного міського транспорту з країн ЄС)
Олена Васіна, Громадське ТБ Одеси, («ПУТЬ В ЕВРОПУ» или ТОРГОВЦЫ МЕЧТАМИ)
Тетяна Козирєва, Українська правда, (Битва за “Северный поток”. Лоббистская война Украины и России)
Анатолій Шалаєв, Варіанти (Львів),(Екотероризм або хто відповідатиме за отруєння Дністра)
Марго Ормоцадзе, Forbes Україна, («Альпійська схема» для України: де спливали гроші збанкрутілих банків)
Тетяна Рихтун, Чорноморська телерадіокомпанія (Чорноморка розслідує. Операція Каховка, Бізнес Платона за гроші Енергоатома); Newsmaker (Молдова), («Фальшивые акционеры и настоящий миллиард: как, где и кем принималось решение о выводе $1 млрд из Молдовы»)
Дмитро Король, Hetq (Вірменія), (Алкогольні підробки), (Транспортируемые через Армению исчезающие животные)
Щорічні конференції
За час реалізації проекту учасники тричі зустрічалися на конференціях – щорічні робочі заходи відбулися у 2016 році у Тбілісі та у 2017 році в Одесі, установча конференція – у 2015-му в Берліні.

На конференціях обговорювали роботу над спільними розслідуваннями, спілкувалися з наставниками, консультації з адвокатами, проводилися тренінги, спрямовані на покращення створюваного продукту.
Одним з таких тренінгів, що запам’ятався учасникам одеської конференції, став виступ латвійської тренерки зі сторітелінгу Rita Ruduša (ключові тези виступу можна прочитати тут).

На завершення конференції в Одесі (організованої командою ІРРП) відбулася відбулася відкрита панельна дискусія на тему «Розслідувальна журналістика: неспростовні докази – жодних наслідків? Досвід та уроки з країн Чорноморського та Кавказького регіонів». У ній взяли участь журналісти-розслідувачі з Грузії, Вірменії, Молдови і України.
Метабаза n-vestigate: колекція даних для журналістів
Метабаза створена в рамках проекту n-vestigate за активної участі української сторони (ГО ІРРП).
Метабаза n-vestigate понад 150 посилань на державні реєстри з більш ніж 30 країн (серед них – пострадянські). Це реєстри компаній, реєстри нерухомості та земельної власності, державні закупівлі та судові записи тощо. Відшукати потрібну інформацію можна за допомогою фільтрів.

Видеоинструкция к метабазе из более чем 150 работающих ссылок на реестры публичных данных стран Восточной Европы и ЕС http://metabase.n-vestigate.net/?lang=ru #nvestigate Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП

Gepostet von Oleg Khomenok am Donnerstag, 21. Dezember 2017

Цей інструмент відкриває величезні можливості для журналістів-розслідувачів, які працюють над транснаціональними розслідуваннями: економить ресурси, полегшує відстеження незаконних угод та корупції на міжнародному рівні. А також метабаза сприяє спілкуванню журналістів-розслідувачів та створенню міжнародної мережі таких  спеціалістів.
По-перше, в економії ресурсів, часу й грошей: немає необхідності виїжджати за кордон і чекати відповіді на запити щодо надання інформації (FOIA requests).
Якщо виникають труднощі, у нагоді стане опція «Допомога».

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16