Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

“Нові розслідувачі”- 2 : набір розпочато!

“Нові розслідувачі” – це 15-денний інтенсив з журналістських розслідувань для новачків. За час навчання (три модули по п’ять днів кожен) розслідувачі-початківці навчаться основам журналістських розслідувань, захисту джерел, етики, перевірки інформації, окремих сфер розслідувань, а також зможуть попрацювати разом відомими журналістами-розслідувачами.

Викладачі школи – відомі українські журналісти-розслідувачі, експерти та тренери з великим практичним та міжнародним досвідом.

Засновник Bihus.info Денис Бігус розкаже про те, що таке журналістське розслідування, разом з учасниками розробить схему та план майбутнього розслідування.
Медіаюристка Людмила Панкратова ознайомить з правовими засадами роботи журналіста, а також на прикладах пояснить як використовувати доступ до інформації та як захистити джерела. Дарина Шевченко розповість,  як написати історію, яка буде легко читатися.

Учасники інтенсиву  ознайомляться з етикикою та стандартами журналістики, методами  та джерелами збору інформації. Крім того провідні експерти розкажуть як працювати над розслідуваннями в земельній, будівельній та медичних сферах.

Після теоретичного модулю, розслідувачі-початківці матимуть змогу розробити  та втілити в життя власне відео-розслідування. Тренери будуть консультувати учасників на всіх етапах розслідування.

Інтенсив відбуватиметься в три етапи:

  • Перший (базовий) модуль у Києві – 27 лютого-3 березня 2019 року.
  • Другий (секторальний) модуль у Києві – 17-21 квітня 2019 року.
  • Третій (поглиблений) модуль (місто проведення уточнюється) – 15-19 червня 2019 року.

Учасники зобов`язуються бути присутніми та брати активну участь під час усіх днів школи.

Детальний розклад кожного модулю та перелік спікерів можна знайти в програмі школи тут.

По завершенню кожного з модулів 4 учасників/-ць отримають можливість пройти оплачуване стажування у найкращих столичних ЗМІ, які займаються журналістськими розслідуваннями. За стажерами буде закріплено ментора (журналіста або редактора), який допоможе зробити перше розслідування.

Відбір стажерів відбудеться в результаті:

  • індивідуальної активності під час навчання;
  • рекомендації тренерів;
  • теми розслідування, над якою учасники працюватимуть під час кожного модулю.

Термін стажування – два тижні.

Організатори надають 18 повних стипендій на навчання та 12 стипендій на стажування у найкращих розслідувальних редакціях.

Для того, щоб стати учасником тренінгу, необхідно заповнити анкету. Всі деталі реєстрації в анонсі за лінком.

ГО «Інститут розвитку регіональної преси» проводить таку школу вже вдруге. Серед “випускників” минулорічної школи є ті, що успішно працюють в сфері розслідувальної журналістики.

Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація транспортних витрат. Організатори також забезпечують харчуванням на час проведення тренінгу.

З усіх питань звертайтеся за номером телефону (098) 24-717-34 або пишіть на електронну скриньку olexandrvoloshyn199@gmail.com

Контактна особа: Олександр Волошин

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33