Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Нове медійне законодавство: чому на часі?

Громадські організації закликають владу відкрито обговорити, допрацювати й ухвалити нове законодавство про медії.

Статус кандидата в члени Європейського Союзу вимагає від України прозоро оновити медійне законодавство. 

Зокрема рекомендація Європейської комісії щодо майбутнього членства України в ЄС містить вимогу до нашої держави “подолати вплив корисливих інтересів, ухваливши закон про ЗМІ, що узгодить законодавство України з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги й надасть повноваження незалежному регулятору ЗМІ“. Медійне законодавство, яке враховує вимоги Директиви №1808/2018/ЄС, упорядкує правову базу відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи та наблизить його до стандартів Євросоюзу — одного із зобов’язань України в межах угоди про асоціацію.  

Законопроєкт “Про медіа” №2693-д з 2019 року чекає на перше читання. Ще 14 липня 2020 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув його, рекомендував парламенту взяти його за основу в першому читанні та врахувати пропозиції, які надав комітет.

Заява Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука про намір парламенту “працювати в турборежимі, аби до 2025 року виконати всі зобов’язання для членства в ЄС“, з одного боку, дає надію на розблокування цього та інших важливих законопроєктів, які давно час ухвалити. З іншого боку, вбачаємо небезпеку ухвалення цих законодавчих актів поспіхом, у кулуарному режимі.

Ми, громадські та медійні організації, закликаємо керівництво держави та Верховну Раду без зволікання відновити прозорий процес підготовки нового медійного законодавства, залучити експертну спільноту, громадські організації та фахових медійників. Запровадження нових механізмів регулювання у сфері медіа, критично важливій для функціонування демократії, повинне відбуватись із урахуванням реалій та інтересів медійної спільноти, організацій громадянського суспільства, балансу прав і свобод з необхідністю відповідати на виклики, які для України становить інформаційна та збройна агресія Росії.

Незалежна медійна рада

ГО «Детектор медіа»

ГО «Інститут масової інформації»

ГО «Фундація “Суспільність”»

ГО «Інтерньюз Україна»

ГО «Інститут розвитку регіональної преси»

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16