Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Найкращі екоматеріали: оголошуємо переможців :)

Раді поділитися з вами довгоочікуваними результатами й оголосити переможців і переможниць конкурсу журналістських матеріалів із екологічної тематики.

Трохи статистики:

  • нам надійшло понад 80 заявок
  • раніше близько двадцяти учасників та учасниць Школи екожурналістики побували на сміттєспалювальному заводі в Києві

Зізнаємося, матеріали викликали гарячі дискусії серед експертного журі, настільки хорошим був загальний рівень робіт. Нам навіть не вдалося обрати двох фаворитів, бо три публікації набрали однаково високу кількість балів.

Тож за фінальним рейтингом переможцями є три матеріали:

Авторка аналізує законопроєкт, що обмежить обіг пластикових пакетів і чекає розгляду Верховної Ради у другому читанні, а також розповідає про намагання екосвідомих людей зменшити їх використання.

Вартість «безплатних» пакетів, які часто покупці нагрібають навіть про запас додому, входить в ціну товарів магазину. Навіть якщо ви приходите зі своїми багаторазовими альтернативами, усе одно за них платите. Чи це справедливо щодо тих, хто свідомо ставиться до навколишнього середовища?

Автор досліджував, наскільки ТЕС забруднює навколишнє середовище, як викиди регулює держава та що роблять власники, щоб мінімізувати негативний вплив.

Під час спалювання вугілля утворюється дуже небезпечний двоокис сірки. ТЕЦ і ТЕС мають бути обладнані системами знепилення.

  • Мар’яна П’єцух із Києва з документальним фільмом про трагедію на львівському сміттєзвалищі: “Поховані сміттям

Разом із трьома вдовами пожежників-рятувальників авторка шукала відповідь, чому 5 років тому загинули їхні чоловіки і як працює бізнес на смітті.

Судовий розгляд щодо трьох обвинувачених керівників полігону призупинений. Суд чекає на експертизу щодо дотримання пожежниками правил гасіння пожежі та правил безпеки.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16