Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Мультимедійні сервіси висвітлення виборів. Частина 1: таймлайни і карти.

У передвиборний період увага читачів до якості контенту збільшується. Але про зручне і доступне викладення інформації забувати не можна. Медіа-тренер Ілона Фанта підготувала для Інституту розвитку регіональної преси добірку мультимедійних сервісів, які можна використовувати на сайтах для створення матеріалів різних жанрів. До вашої уваги перша частина матеріалу, яка присвячена створенню інтерактивних хронік та мап.

У передвиборний період увага читачів до якості контенту збільшується. Але про зручне і доступне викладення інформації забувати не можна. Медіа-тренер Ілона Фанта підготувала для Інституту розвитку регіональної преси добірку мультимедійних сервісів, які можна використовувати на сайтах для створення матеріалів різних жанрів. До вашої уваги перша частина матеріалу, яка присвячена створенню інтерактивних хронік та мап.

Таймлайни

Таймлайни, або хроніки допоможуть наочно подати біографії кандидатів, показати їх професійний шлях.

  1. Прості сервіси:

   Зробити зовсім простий матеріал зі стрічкою часу та невеличкими фото з гіперпосиланнями допоможе сервіс Timetoast

   Схожий функціонал та акуратний вигляд має сервіс Timerime.

    2. Сервіси середньої складності:

     Більш видовищні проекти можна робити на базі сервісів Dipity, Timeglider та Whenintime. Єдине, про що варто пам’ятати під час роботи з першим з них – він дає можливість зробити лише три безкоштовних хроніки з одного екаунта. Конструкція Timeglider досить проста, на кожну подію можна додати лише один файл. Цей сервіс дозволяє імпортувати і експортувати файли за допомогою CSV-файлів.

     Цікаві поєднання хроніки з позначеннями на карті можна робити за допомогою сервісу MyHistro.

      3. Видовищні потужні сервіси:

       Серед найбільш вражаючих хотілося б назвати кілька сервісів.  

       Tiki-toki

       Це одна з найсучасніших розробок. Вона має адаптивний дизайн та дозволяє створити навіть 3D проекти.  До кожної події можна додавати купу файлів, відео і посилань. А також маркувати категорії подій різними кольорами, наприклад, особисте життя – зеленим, а політичне – синім. Недолік – можливість генерувати код дається лише власникам платних екаунтів. Але ціна незначна. За 7 з половиною доларів на місяць ви зможете мати не лише код, а й доступ до додаткових функцій.

       Timeline JS

       Розробка Knight News Innovation Lab створена саме для медійників. Дозволяє підтягнути дані з різних ресурсів – Twitter, Flickr, Google Maps, YouTube, Vimeo, Wikipedia, SoundCloud та інших. Від початківців вимагається одне – заповнити табличку в Excel. Для прикладу пропоную подивитися, як цей сервіс використали в Le Mond для висвітлення президентських перегонів у 2011 році.

       Карти

       Говорячи про карти, торкнемося лише простих сервісів.

       Так карта, де були б нанесені адреси всіх виборчих дільниць міста, могла бути дуже корисним сервісом для читачів. Втілити цю ідею в життя допоможе  сервіс Batchgeo.  

       Для того, щоб зробити такий проект, достатньо заповнити табличку в Excel, приклад якої є на сайті сервісу, і імпортувати ці дані. Якщо ви вже маєте готовий файл, робота над такою картою займе зовсім небагато часу.

       MapBox та Mashupforge – два сервіси, які допоможуть створити звичайні карти з маркерами, маршрутами і полігонами та мають приємний дизайн.  

       Розробити простий проект з краудмеппінгу допоможе першопроходець у цьому напрямку платформа Ushahidi.  

       Платформа забезпечує збір та відображення великих обсягів інформації, що надходять з різних джерел. Причому інструментом отримання даних можуть бути не лише лінки та мейли, а й SMS повідомлення . Вперше платформа була використана в Кенії для висвітлення ситуації з виборами. Там для надсилання інформації були використані саме мобілки, адже в Кенії вони дуже популярні, а інтернет покриття залишає бажати кращого.

       Крім статистики і фактів сервіс збирає фото- та відеоматеріали, які прикріплюються до відповідної точки на карті. Керівнику проекту необхідно визначитись, які категорії будуть відображатися на карті, якщо використовуються  SMS, то як саме вони будуть надходити безпосередньо на саму платформу та ін.

       Як працювати з Ushahidi розповідає інструкція на офіційному сайті. Звідти ж  можна завантажити і саму програму.

       Саме на базі цієї платформи була створена білоруська громадська ініціатива для висвітлення виборів Electby.

       Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33