Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Конкурс стипендій на журналістські розслідування

ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки проекту USAID-Internews «Медійна програма в Україні» проводить конкурс стипендій на проведення журналістських розслідувань. Конкурс орієнтований насамперед на підтримку розслідувачів, які викривають корупцію чи зловживання у паливно-енергетичному, медичному секторах та у сфері юстиції та екології.

До участі в конкурсі запрошуються журналісти всіх видів ЗМІ з усіх областей України і які працюють у різних форматах: текст, відео, журналістський проект або серія публікацій тощо.

Конкурс передбачає надання 10 стипендій.

Максимальна сума стипендії – 18 тисяч гривень.

Заявки приймаються до 15 квітня 2019 року.

Відбір заявок відбувається на конкурсній основі. ІРРП залишає за собою право не пояснювати причини відмовити у наданні стипендій.

Результати відбору буде оголошено до 1 травня 2019 року.

Переможці мають опублікувати свої розслідування до 15 липня 2019 року.

 

Зверніть увагу, що розслідування обов’язково має пройти допублікаційну юридичну експертизу. Також ІРРП готове надати юридичне консультування, експертну (допомогу з пошуком експертів) та редакційну підтримки, в тому числі фактчекінг, переможцям конкурсу.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму, де детально прописати тему майбутнього розслідування, гіпотезу, план роботи та список джерел, які будете використовувати під час підготовки матеріалу. Також необхідно надати письмову згоду вашого безпосереднього керівника на публікацію.

 

Правила фінансування:

1) фінансування індивідуальних проектів розслідувань здійснюється за договором. Для оформлення фінансово-правових відносин журналіст повинен надати ксерокопії або електронні копії необхідних документів;

2) оприлюднення результатів розслідування в будь-якому форматі здійснюється виключно після отримання позитивного письмового висновку медіа-юристів ІРРП;

3) виплата грантових коштів здійснюється за результатами роботи та звітування – після публікації розслідування чи серії розслідувань.

 

Журі конкурсу:

Людмила Панкратова – адвокатка, медіа-юристка, медіа-тренерка, керівниця юридичних програм ІРРП. Має десятирічний досвід адвокатки з питань трудового, комерційного права, інформаційних спорів та захисту прав людини. Також має великий досвід тренерської роботи, провела більше 100 семінарів, тренінгів, конференцій, круглих столів для журналістів, юристів та суддів України з питань міжнародних стандартів свободи слова.

Олександр Волошин – юрист ІРРП, координатор проекту з підтримки розслідувальної журналістики Антикорупційної ініціативи ЄС. Співпрацює з ІРРП з 2017 року. Має дворічний досвід консультування, представництва інтересів громадян в судах, складання заяв до правоохоронних та антикорупційних органів, проведення допублікаційних юридичних експертиз та фактчекінгу журналістських розслідувань. Навчався у Стокгольмській школі економіки в Ризі на програмі «Журналістика для вирішення завдань майбутнього – 2017».

Ірина Шпаковська – координаторка проекту. Має великий досвід роботи в громадському секторі; у сфері маркетингу та реклами. Працювала начальником відділу реклами ВД «Галицькі контракти», директором учбового центру УАВПП. В ІРРП займалась реалізацією таких проектів як: U-Media (мережа Internews), «Протидія дезінформації в інформаційному просторі України, Вірменії та Грузії» (Фонд «Демократичне суспільство»), «Декларації» (Internews Network), проект з покращення Медіа-висвітлення жінок-лідерів (NDI), EU Anti-Corruption Initiative (DANIDA), Re:start democratic discourse (ECPMF).

 

Додаткові запитання надсилайте на електронну адресу irina.irrp@ukr.net або за номером телефону 8-067-547-22-33. Контактна особа – Ірина Шпаковська.

 

Конкурс проводиться ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки проекту «Медійна програма в Україні», яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16