Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Ключовий спікер #IJC18 – Девід Кей Джонстон, лауреат Пулітцерівської премії

Всесвітньо відомий американський журналіст та письменник відкриватиме Десяту всеукраїнську конференцію журналістів-розслідувачів, що відбудеться 7-9 грудня у Києві.

Девід Кей Джонстон (David Cay Johnston) – більше сорока років у розслідувальній журналістиці. Працював у The New York Times, Detroit Free Press, Los Angeles Times, The Philadelphia Inquirer.

Зараз очолює неприбуткову новинну агенцію InvestigativePost.org, пише бестселери з економіки, колонки для USA Today, TheDailyBeast.com, the New York Daily News та інших видань.

Пулітцерівську премію він отримав у 2001 році, коли працював у The New York Times – за розслідування лазівок у податковому кодексі США. Його викриття в результаті сприяли проведенню реформ у цій сфері.
Лише дві з викритих Джонстоном схем ухиляння від податків були оцінені Конгресом у понад 250 млрд доларів. Після його публікацій руйнувалися кар’єри як демократів, так і республіканців, змінювалися і приймалися нові закони.

Завдяки результатам одного з багатьох його розслідувань було викрито справжнього убивцю, а несправедливо ув`язнена людина отримала свободу.

Дослідник Дональда Трампа з 1988 року

Саме Джонстон влітку 2015 року першим серед відомих журналістів розпізнав серйозність намірів Дональда Трампа одразу після заяви мільярдера про участь у президентській гонці.

А в серпні 2016 року, майже за півроку до того, як Трамп став президентом США, видавництво Melville House опублікувало окремою книгою біографію-розслідування Making of Donald Trump («Створення Дональда Трампа»), яку написав Девід Кей Джонстон.

Трамп – під прицільною увагою Джонстона з 1988 року, перше його розслідування щодо теперішнього американського лідера було опубліковано у 1990 році.
Його нова книга It’s Even Worse Than You Think: What the Trump Administration Is
Doing to America («Це навіть гірше, ніж ви думаєте: що адміністрація Трампа робить з Америкою».) опублікована у січні 2018 року. Вона успішно продається по всьому світі (рейтинг 4,6 з 5 на Амазоні за 306-ма відгуками читачів).

Від Джонстона діставалось і іншим президентам. Він розслідував податкові схеми Джорджа Буша, примусив платити податки Білла Клінтона і вірно спрогнозував невиконання певних передвиборчих обіцянок Барака Обами.

Бестселери про економіку

Джонстон написав надзвичайно популярну трилогію про американську економіку. У першій частині (Perfectly Legal) йдеться про податки, у другій (Free lunch) – про субсидії, у третій (Fine Print) – про монополії.

Наступна його книга «Податок на процвітання: новий федеральний податковий кодекс для економіки ХХІ століття» буде про пояснення змін, необхідним сьогодні американському закону про податки.

Компанія Netflix запрошувала Джонстона в якості консультанта під час створення «Карткового будинку» – всесвітньо популярного серіалу про політичне життя США.

В Україні Девід Кей Джонстон виступить на Десятій всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яка буде присвячена тематиці виборів, виборчого законодавства, можливостям і ризикам у роботі журналістів під час виборів.

Програма Конференції – в процесі формування.

Слідкуйте за оновленнями на сторінці події у Фейсбуці.
Офіційний хештег конференції #IJC18.
Участь у конференції – безкоштовна, відбір учасників відбувається на конкурсній основі.
Заповнити заявку можна тут.

Реєстрація триває до 10 листопада.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16