Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Кіновечір «Руйнівники корупції» – початок діалогу між авторами журналістських розслідувань та глядачами

Вечір перегляду розслідувального кіно, що відбувся у Червонограді (Львівщина), 16 вересня 2018 року – це особливий, новий для команди ІРРП формат публічного заходу.

Більшість проектів та ініціатив ГО «Інститут розвитку регіональної преси» спрямовані на підтримку авторів журналістських розслідувань та цілих редакцій, що створюють цей складний і дорогий у виробництві але дуже потрібний суспільству журналістський продукт.
А тут чи не вперше організовано знайомство журналістів-розслідувачів зі своєю аудиторією.

– Ми всі мало знаємо про свою аудиторію, а це нарешті шанс не просто побачити людей по той бік екранів, а ще й поговорити з ними, – говорить Дарина Шевченко, виконавча директорка агенції Слідство.Інфо та керівниця одного з проектів ІРРП. – Це великий експеримент – чи прийдуть люди, чи буде їм цікаво, чи ставитимуть питання? Багато невідомих. Але люди прийшли і діалог почався.

Гості вечора простонеба подивитися чотири фільми-розслідування, створені провідними українськими журналістами-розслідувачами зібралося близько 80 осіб у центральному парку відпочинку Червонограда. Можливо, небагато, але й немало для невеликого міста та першого заходу у новому форматі.

Глядачі побачили роботи агенцій Слідство Інфо, Bihus.Info та редакцією програми «Схеми: корупція в деталях». Перелік цих фільмів – нижче (ви теж можете переглянути).

1. Вугільна кума, або хто катає Наталію Королевську (Наші гроші з Денисом Бігусом).
Нардеп з Опоблоку Наталія Королевська не задекларувала жодного автомобіля або бізнесу. І живе в невеличкій квартирі в Києві. Якщо вірити декларації. А в реальності вугільний бізнес родини записаний на водія, сама ж пані Наталія збирає врожай біля будинку за 2 мільйони доларів

 

2. “Не той” Драгер: як суди виправдовують п’яних водіїв (Наші гроші з Денисом Бігусом).
Якщо патрульні зупинили водія, перевірили його Драгером і зафіксували, що той – п’яний, то все? 10 тис. гривень штрафу, рік без водійських прав? Ну, не обов’язково. Якщо виявиться, що Драгер – “не тої” моделі, то водія може й пронести. Особливо, якщо він є товаришем Генпрокурора або має прізвище Матіос.

 

3. Незаконний тютюновий бізнес під крилом «Народного фронту» (Схеми: корупція в деталях, RFERL)
«Схеми» викрили виробництво цигарок із підробленими акцизними марками, до якого причетні депутати із «Народного фронту».

 

4. Вікторія. Трагедія пустоти (Слідство.Інфо).
Майже рік тому в одеському таборі “Вікторія” під час пожежі загинули три дитини – Соня Мазур, Сніжана Арпентій та Настя Кулініч. Цей заклад називали найсучаснішим в Україні. На його реконструкцію витратили близько 60 мільйонів гривень, а оновлену “Вікторію” навіть відвідував Президент. Чому ж тоді табір працював без відповідних дозволів та з численними порушеннями? Чому корпус “Вікторії” згорів так швидко? І головне – чи всі винні в цій трагедії опинилися на лаві підсудних?

Місцевими інформаційними партнерами вечора виступила місцева агенція новин «Ехо Червонограда», а саме його співзасновники, редактори, оператори і журналісти – Алла Березюк та Руслан Іванець.


Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33