Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Спікери та модератори #IJC18


Ольга Айвазовська

голова правління Громадянської мережі ОПОРА, експертка з виборчого законодавства та політичних процесів, голова правління Міжнародного фонду «Відродження», експертка української сторони в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську на перемовинах з питань врегулювання військового конфлікту на Донбасі.

Олена Васіна

Журналістка, редакторка, медіатренерка, кореспондентка Київського бюро Reuters. Журналістськими розслідуваннями займається понад п’ять років. Працювала регіональним кореспондентом програми журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», координатором Центру публічних розслідувань в Одесі.

Має досвід транскордонних розслідувань у співробітництві з Freedom House та N-vestigate. Співпрацювала з міжнародними організаціями People In Need та DW Academy.


Віта Думанська

Координаторка Громадського руху ЧЕСНО з вересня 2018 року, співпрацює з ЧЕСНО з 2015 року. Працювала в атестаційній комісії при Національній поліції України та у складі Антикорупційної групи Реанімаційного пакета реформ.Денис Бігус

Засновник ГО Bihus.Info, що реалізує низку антикорупційних та інформаційних проектів. Автор і ведучий програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші з Денисом Бігусом», в минулому журналіст та ведучий на телеканалі ZIK, має 10-річний досвід проведення журналістських розслідувань.

Сергій Мільман

Засновник та СЕО компанії YouControl, тренер з відкритих даних. Аналітична система YouControl формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних (понад 50 джерел), відстежує основні зміни та візуалізує зв’язки між афілійованими особами.
YouControl співпрацює з журналістами та громадськими активістами, що проводять економічні розслідування (за допомогою системи проведено понад три тисячі розслідувань, сотні моніторингів декларацій та тендерів). З 2016 року вони мають безкоштовний доступ до системи.

Ярослава Карибіна

Керівниця центру аналітики та контенту компанії Semantrum,
журналістка із 20-річним досвідом. Раніше – засновниця проектів і керівниця liga.net, depo.ua; виконавча директорка інформагенції ЛігаБізнесІнформ, керівниця порталу ligazakon.ua.

Олександр Волошин

Юрист ГО «Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП», координатор проекту з підтримки розслідувальної журналістики. Співпрацює з ІРРП з 2017 року. Має дворічний досвід консультування, представництва інтересів громадян в судах, складання заяв до правоохоронних та антикорупційних органів, проведення допублікаційних юридичних експертиз та фактчекінгу журналістських розслідувань. Навчався у Стокгольмській школі економіки в Ризі на програмі «Журналістика для вирішення завдань майбутнього – 2017».


Євгенія Моторевська

Журналістка агенції «Слідство.інфо», розслідує корупцію та зловживання у правоохоронних органах та суддівській системі; авторка та ведуча програми «Що це було?» на 24 телеканалі. Членкиня Громадської ради доброчесності (2016-2018 рр.).


Володимир Тхорік (Vladimir Thorik)

Журналіст, редактор російськомовного відділу Асоціації репортерів-розслідувачів та видавничої безпеки RISE Moldova, член Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP). Спеціалізується на розслідуванні (в місцевому і транскордонному масштабах) різних аспектів економічних і політичних злочинів у Східній Європі та в Центральній Азії.


Гліб Канєвський

Український політолог, публіцист, громадський діяч. Голова експертної організації StateWatch та керівник антикорупційної ініціативи Проект «Марлін». Співавтор проекту #ТОЧНО.


Аліса Юрченко

Журналістка, редакторка та ведуча програми «Наші гроші з Денисом Бігусом”, має 15-річний досвід роботи в журналістиці. Переможниця Національної щорічної премії журналістських розслідувань та спеціальних репортажів, переможниця Конкурсу професійної журналістики «Честь професії».


Фернандо Касаль Бертоа (Fernando Casal Bértoa)

Доцент кафедри політики та міжнародних відносин у Ноттінгемському університеті (Велика Британія). Співдиректор Науково-дослідного центру вивчення партій та демократії, член ОБСЄ/БДІПЛ «Основна група політичних партійних експертів», міжнародний співробітник IDEA та експерт Венеціанської комісії.

Альона Шешеня

Експертка Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) з політичного фінансування. Працює у робочій групі з розробки рекомендацій щодо внесення комплексних змін до законодавства про фінансування політичних партій. Авторка навчальних програм з фінансування для політичних партій, співавторка і тренерка навчальної програми для журналістів «Інструменти для журналістських розслідувань партійних фінансів».

Володимир Торбіч

Співзасновник і головний редактор Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» (Рівне). З 2015 року Агенція є членом Глобальної мережі журналістських розслідувань (gijn.org).

Дмитро Булах

Засновник та голова правління «Харківського антикорупційного центру». Працював у державному та недержавному секторі. Депутат Харківської обласної ради.

Віталій Шабунін

Політичний та громадський діяч, голова Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України (2015-2017 рр.), голова громадської організації «Центр протидії корупції», член партії «Демократичний альянс».


Дарина Шевченко

Виконавча продюсерка агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», керівниця проекту з підтримки журналістських розслідувань в ГО «Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП». Раніше працювала журналісткою української англомовної газети Kyiv Post, керувала департаментом журналістських розслідувань на телеканалі ZIK, була виконавчою директоркою Фонду розвитку ЗМІ (Media Development Foundation).

Віталій Мороз

Керівник програм нових медіа в ГО «Інтерньюз-Україна», відповідає за розвиток інноваційних освітніх проектів для журналістів та громадянського суспільства. Керує проектом з адвокації вільного інтернету в Україні та Школою цифрової безпеки DSS380.
Співавтор онлайн-курсів «Верифікація в Інтернеті», «Як розуміти соціальні мережі. Курс для журналістів», «Цифрова безпека та комунікація в онлайні»


Наталія Лигачова

Голова ГО «Детектор медіа», шеф-редакторка порталу «Детектор медіа», заслужена журналістка України. Членкиня правління міжнародного фонду «Відродження». Голова Незалежної медійної ради.


Федір Сидорук

Медійний експерт, колишній головний редактор програм розслідувань «Знак оклику» та «Слідство.Інфо». Колишній автор та ведучий проектів «Перший відділ» та «Останнє попередження» продюсерського центру «Закрита зона». Має досвід телевізійних розслідувань у національних ЗМІ. Співпрацював з телеканалами «1+1», «5 канал», ТВі, hromadske.ua.


Девід Кей Джонстон (David Cay Johnston)

Ключовий спікер конференції. Журналіст, письменник, лауреат Пулітцерівської премії, автор бестселлерів про Дональда Трампа та про американську економіку. У розслідувальній журналістиці понад сорок років. Працював у The New York Times, Detroit Free Press, Los Angeles Times, The Philadelphia Inquirer. Зараз засновник і головний редактор агенції DCReport.org, що досліджує діяльність Президента і Конгресу США.


Гевін Різ (Gavin Rees)

Директор Європейського офісу The Dart Center for Journalism and Trauma (Лондон, Велика Британія). Проводить майстер-класи для медійників та студентів факультетів журналістики, читає гостьові лекції у медіашколі Борнмутського університету.
Раніше працював у відділах новин на американських, британських та японських телеканалах, був документалістом на каналах BBC, Channel 4 (громадське телебачення Британії). Провідний продюсер документальної драми «Хіросіма» (ВВС). Фільм отримав міжнародну премію Еммі у 2006 році.


Думітру Стоянов (Dumitru Stoianov)

Журналіст, фактчекер. Співпрацює з молдовською правозахисною організацією RISE Moldova з 2015 року. Відповідає за фандрайзинг, перевірку фактів та координацію міжнародних проектів. Протягом останніх двох років співпрацює з Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP – Проект з розслідування корупції та організованої злочинності) як фактчекер, був залучений до проектів Panama Papers та Paradise Papers.


Анна Бабінець

Регіональна редакторка проекту OCCRP. Співзасновниця, керівниця та продюсерка агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо». Авторка численних журналістських розслідувань, працювала у журналі «Український тиждень», у програмі «Знак Оклику» на каналі ТВі, на «Громадському телебаченні», співавторка фільму-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.


Сергій Гриценко

Фахівець зі зв'язків з громадськістю та медіа з 15-річним досвідом роботи у сфері міжнародного співробітництва, зовнішніх зв’язків та інституційного розвитку державних департаментів, організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації в Україні та Великій Британії. Має значний досвід роботи в різних міжнародних організаціях – Internews (США, в даний час), Група Світового банку, ЄБРР, ПРООН та Caritas.


Світлана Жолобайло

Керівниця Програми партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP – Ukraine Media Partnership Program) від IREX з 2009 року. Програма UMPP встановлює та підтримує партнерські відносини між регіональними медіа в Україні та США. Працює в міжнародній організації IREX з 2008 року.


Катерина Лаба

Керівниця українського проекту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR Ukraine), авторка дослідження «Індекс стійкості ЗМІ» (Media Sustainability Index) щорічно з 2005 року, директорка Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) у 2006-2015 рр., координаторка тренінгових програм IREX/ProMedia у 1996-2003 рр.


Петко Георгієв (Petko Georgiev)

Старший експерт із навчань та обмінів у OPEN Media Hub – проекті консорціуму під управлінням Фондом Thomson Foundation за підтримки ЄС. Має понад 20 років професійного досвіду в галузі розвитку засобів масової інформації та управління, понад 30 років у ефірній та мультиплатформенній журналістиці. Працював у численних журналістських проектах у своїй рідній Болгарії та інших країнах Південно-Східної Європи.


Галина Сеник

Старша радниця програми CEELI Institute Prague. Експертка з міжнародного публічного та порівняльного права. Працювала у сфері повернення майна та боротьби з відмиванням грошей, представляла клієнтів у Європейському суді з прав людини. Провела юридичні дослідження та написала звіти про стан демократії та верховенства права в різних країнах для таких міжнародних організацій, як ПРООН, Human Rights Watch, Amnesty International, Міжнародна рада з питань політики в галузі прав людини та Міжнародний центр розвитку міграційної політики.


Анастасія Кириленко

Незалежна репортерка і радіожурналістка. З 2016 року – членкиня експертної групи «Протидія транскордонній корупції» Громадянського форуму ЄС-Росія, де працює над створенням «Архіву транскордонної корупції».
У 2018 році випустила фільм-розслідування «Путін, хрещений батько» у співавторстві з Ніколя Тонев. Проводила розслідування для програм BBC Panorama, PBS, CBC (The 5th estate), Радіо Канада, співпрацює з виданнями Швейцарії (Le Temps, Le Matin), Франції (Mediapart.Fr) і Німеччини. З 2015 року – авторка розслідувального видання The Insider (Росія). З 2014 року живе і працює в Парижі.


Олекса Шалайський

Головний редактор сайту «Наші гроші». Експерт у сфері розслідувань політичної корупції та контролю за використанням публічних коштів. Автор журналістських розслідувань економічних злочинів. Лауреат премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» (2013 р.).
Раніше був головним редактором сайтів видань «Дзеркало тижня» та «Український тиждень».


Ігор Фещенко

Аналітик із партійних фінансів Громадського руху ЧЕСНО. Із 2015 року – регіональний аналітик ЧЕСНО у Львові. У 2016-2017 роках – регіональний координатор Інституту масової інформації у Львові. З 2016 року займається аналізом фінансових звітів політичних партій.


Марина Яроменок

Заступниця начальника відділу по роботі зі свідками та заявниками Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Пройшла конкурсний відбір у 2015 році. Раніше працювала в прокуратурі Полтавської області.


Олена Кроловецька

Старший детектив НАБУ, очолює один з відділів Головного підрозділу детективів (пройшла конкурсний відбір у 2015 році). Разом з командою розслідувала справу щодо завдання збитків у розмірі понад 300 млн грн ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» та справу за фактами одержання неправомірної вигоди в здійсненні видобутку бурштину в Україні («бурштинова справа»). Раніше працювала в прокуратурі Кіровоградської області.


Тарас Філоненко

Працює в НАБУ з 2015 року. За час роботи пройшов шлях від детектива до заступника керівника підрозділу детективів. У 2012 році працював у прокуратурі Печерського району Києва. У 2018 році обраний 4-м віце-президентом Європейської філії асоціації національної академії ФБР (FBI NAA European Chapter).


Данило Мокрик

Ведучий програми «Тема дня» на телеканалі «UA: Перший», журналіст програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», Bihus.info. Колишній редактор та ведучий проекту соціальних розслідувань «Остання інстанція» на телеканалі ZIК.


Амунд Треллевік (Amund Trellevik)

Журналіст Норвезької радіокомпанії (NRK), голова міжнародної мережі журналістів Barents press (Міжнародна мережа журналістів Баренцева регіону – Фінляндія, Норвегія, Швеція, Росія), голова регіональної медіаконференції «Сварте Натта», Тромсе, Норвегія. Раніше працював репортером у національних медіа Aftenposten та Dagsavisen, у відділі інформації та комунікації у Фонді з прав людини. Був членом правління Норвезького фонду журналістських розслідувань (SKUP).


Ольга Сіманович

Регіональна редакторка GIJN in Russian – спільного проекту ІРРП – і Глобальної мережі журналістів-розслідувачів, керівниця проекту зі сприяння організаційному розвитку центрів розслідувальної журналістики. Приєдналася до ІРРП у січні 2017 року. Має 13-річний досвід роботи на телебаченні. Працювала репортеркою програми «Вікна-Новини», сценаристкою та випусковою редакторкою телепрограм на каналі СТБ. З 2012 року співпрацювала з ІРРП в якості медіатренера та брала участь в міжнародних розслідуваннях SCOOP.


Роман Вибрановський

Медійний експерт, радник напрямку реформ Українського кризового медіацентру (УКМЦ). Раніше був радником міністра енергетики, керівником проектів комунікації реформ УКМЦ, ведучим суспільно-політичних дискусійних проектів на каналі UA:Перший: «Дебати PRO» (2015-2016 рр.) та «До справи» (2017-2018 рр.).
Також працював продюсером, директором з виробництва публіцистичних телепрограм, співпрацював з телеканалами 1+1, CITY, Новий канал студією New Day. Медіаконсультант в проектах UNICEF, ВООЗ, Thomson Foundation, UNDP.


Джуліан Шер (Julian Sher)

Журналіст, письменник, режисер-документаліст, медіатренер. Працював розслідувачем у провідних газетах Канади: ( The Toronto Star та The Globe and Mail). Був старшим продюсером телепрограми “The 5th estate" CBC TV. Режисер документальних фільмів про ядерний тероризм, війни та боротьбу за права людини.


Людмила Панкратова

Керівниця юридичних проектів ІРРП, досвідчена адвокатка, медіа-юристка та медіатренерка, консультантка Ради Європи. Надає юридичну допомогу журналістам, провадить допублікаційну та доефірну експертизи, веде справи у Європейському суді з прав людини, співпрацює з міжнародними журналістськими розслідувальними проектами. Представниця Наталі Седлецької в ЄСПЛ у справі про захист джерел, в якій було застосовано Правило 39 – заборона доступу до метаданих з телефону журналістки до розгляду справи.


Наталія Седлецька

Авторка, редакторка та ведуча програми телевізійних розслідувань «Схеми. Корупція в деталях» – спільного телепроекту української служби Радіо Свобода та UA:Перший. Працювала журналістом-розслідувачем програми «Знак оклику!» на телеканалі ТВі, вела власну програму про корупцію у бюджетній сфері «Тендер News». Членкиня міжнародної мережі журналістів-розслідувачів Organized Crime and Corruption Reporting project (OCCRP).


Бектур Іскендер (Bektour Iskender)

Киргизький журналіст і медіаменеджер, один із засновників популярного інформаційного порталу Kloop – одного з небагатьох незалежних новинних медіаресурсів у Киргизстані. Спікер на всесвітній конференції TED у 2015 році. Його виступ був присвячений ролі молодих журналістів у сучасній журналістиці та правозахисній діяльності.


Андрій Захаров

Російський журналіст-розслідувач. У 2010-2016 роках працював кореспондентом в Агенції журналістських розслідувань «Фонтанка.ру» (Санкт-Петербург). У 2016-2018 роках – спецкор журналу РБК (Москва). Двічі лауреат премії «Редколегія» (за розслідування про діяльність російської «фабрики тролів»). З вересня 2018 року – спеціальний кореспондент Російської служби BBC.


Юлія Зальцберг

Голова громадської організації «Інтегріті ЮА», консультантка/тренерка IFES Ukraine з питань регулювання фінансування передвиборної агітації. Експертка з питань політичного фінансування та виборчих процесів.


Максим Опанасенко
Журналіст та медіатренер. Працює у Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» та в проекті «Наші гроші з Денисом Бігусом». Займається журналістськими розслідуваннями з 2009 року. Раніше працював в проектах YanukovichLeaks та «Слідство.Інфо».


Пітер ван Г’юіс (Pieter van Hius)

Старший розслідувач онлайн-видання Bellingcat, проводить журналістські розслідування, пов’язані з конфліктом в Україні.
Bellingcat публікує журналістські розслідування про зони воєнних дій, аналізуючи виключно дані з відкритих джерел.


Валентина Самар

Головна редакторка ІА «Центр журналістських розслідувань», громадська діячка – Голова правління ГО «Інформаційний прес-центр» (ІРС), керівниця медіапроектів, тренерка з журналістських розслідувань. Восени 2014 року вимушено залишила АР Крим. Робота Центру відновлена у Києві (з корпунктом у Херсоні).


Максим Савчук

Журналіст програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний телепроект української служби Радіо Свобода та UA:Перший). Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у відділі розслідувань газети «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику!» на телеканалі ТВі.


Роман Романовський

Аналітик Transparency International Russia. Займається журналістськими та антикорупційними розслідуваннями, спеціалізується на роботі з публічними реєстрами і базами даних, пошуку російських і закордонних активів, розслідуваннях конфлікту інтересів. Працює над створенням бази даних російських публічних посадових осіб (PEP).


Аліна Стрижак

Журналістка інтернет-видання «Наші гроші», тренерка навчального блоку Одеського центру публічних розслідувань, що реалізується в рамках проекту «Більше фактів для діалогу» IWPR за підтримки МЗС Королівства Нідерландів; лекторка (тренерка) в рамках програми «Нове правосуддя» за підтримки USAID і TI «Особливості розшуку активів в Україні та за кордоном».


Олександра Кузіва

Координаторка кампаній у Громадському русі ЧЕСНО. Кураторка проекту Polithub.org – найбільшої незалежної бази усіх політиків і партій, платформи для звітування народних депутатів Zvity.org, а також першого безкоштовного масового онлайн-курсу для виборців «Як обирати, аби не шкодувати» на платформі Prometheus.

Представники донорів та організаторів


Ольга Труфанова

Виконавча директорка ГО «Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП».

Ека Ткешелашвілі
Очільниця Антикорупційної ініціативи ЄС – програми, спрямованої на покращення впровадження антикорупційної політики в Україні. Пані Ткешелашвілі також викладає школі CAPS в Києві, Україна та в Чорноморському університеті в Тбілісі, Грузія. Вона викладає курси з державотворення, трансформаційного лідерства, європейських студій та міжнародного права. Пані Ткешелашвілі працювала в уряді Грузії на посадах Міністра закордонних справ, Секретаря Ради Національної Безпеки, Міністра юстиції та Генерального прокурора Грузії. Вона також обіймала посаду голови апеляційного суду Тбілісі. Вона має досвід роботи з офісом прокурора Міжнародного Трибуналу у справах колишньої Югославії (Нідерланди) та комітету юристів з прав людини (США). Пані Ткешелашвілі має диплом магістра міжнародного права Школи права Нотр Дам (США), сертифікат з прав людини Оксфордського університету (Великобританія) та диплом права Тбіліського державного університету.


Олег Хоменок

Член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів – GIJN, старший радник з питань медіа Internews Network. Сертифікований тренер і консультант з журналістики та газетного менеджменту: FOJO (Kalmar, Sweden), World Bank Institute, BBC World Service Trust (London), NewsPlex of South Carolina University (USA). Має 26-річний досвід роботи в журналістиці, медіа-освіті, GR, керуванні проектами з журналістських розслідувань та медіапідтримки в пострадянських країнах.


Хенрік Кауфхольц (Henrik Kaufholz)

Старший репортер Politiken (Копенгаген) та голова Європейського центру свободи медіа та ЗМІ (The European Centre for Press and Media Freedom – ECPMF). Кауфхольц є співзасновником SCOOP – організації, що надає підтримку журналістам-розслідувачам, та членом журі у проекті «Репортери в полі» (Reporters in the field), що фінансується Німеччиною.


Пітер Ербен (Peter Erben)

Старший міжнародний радник з питань виборів Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), провідний фахівець у галузі адміністрування виборів та зміцнення демократичних інститутів. Один із небагатьох міжнародних експертів, яких залучали до безпосереднього адміністрування виборчих процесів в інших державах. Наразі працює в Україні, де є старшим директором представництва IFES в Україні і радником Центральної виборчої комісії (ЦВК). Обіймав аналогічні посади в Індонезії, Пакистані, Непалі та Палестині.

Донори конференції

За підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), Politiken Fonden, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Internews Ukraine, IREX та International Media Support (IMS), спільноти розслідувачів #n_ost, Інституту демократії, медіа та культурних обмінів (IDEM)

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16