Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Спікери та модератори #IJC19

Чарльз Льюїс

Відомий американський журналіст-розслідувач, продюсер програми 60 Minutes на каналах ABC News та CBS News, володар численних професійних нагород, засновник двох потужних журналістських організацій, що виграли Пулітцерівські премії: The Center for Public Integrity (Центру Громадської доброчесності) та The International Consortium of Investigative Journalists (Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів).

Нині – професор журналістики, засновник та редактор Investigative Reporting Workshop у Школі комунікацій Американського Університету у Вашингтоні.

Майкл Монтгомері

Майкл Монтгомері є старшим продюсером радіошоу та подкастів проекту Reveal (США), створеного Каліфорнійським центром розслідувань. Він також є давнім членом Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів.

Як репортер і продюсер, отримав численні національні та міжнародні премії, зокрема премії Едварда Р. Мерроу, Peabody, duPont та Overseas Press Club.

Марго Сміт

Омбудсменка новин у голандській системі суспільного мовлення, режисерка розслідувальних фільмів,  віце-голова Глобальної мережі журналістських розслідувань GIJN, віце-голова Глобальної мережі журналістських розслідувань GIJN та членкиня правління Journalismfund.EU та ONO, Організації омбудсменів новин.

Гарві Кашор

Відомий канадський журналіст, журналіст щотижневої програми розслідувань The Fifth Estate на канадському телеканалі CBC.
Його кар’єра розслідувача почалася у 90-х роках з історії про хабар, про хабар, який компанія Airbus заплатила Брайану Малроні, тодішньому прем’єру Канади за держзамовлення на суму 1,8 мільярди доларів. Витратив більше десяти років на розслідування цієї історії, про що й написав книгу “The Truth Shows Up” (Правда проявляється).Франак Вячорка

Креативний директор Radio Svoboda – Радио Свобода у Білорусі, віце-президент Digital Communication Network, консультант U.S. Agency for Global Media, засновник і координатор численних проектів з розвитку медіа, обміну досвідом і співпраці, відомий білоруський журналіст і активіст, медіатренер.


Корнеліус Граніг

Автор книги “Darknet”, журналіст, письменник, консультант з цифрової безпеки та диджіталізації сервісів у сфери фінансів, енергетики та охорони здоров’я.

Пан Граніг підтримує роботу журналістів-розслідувачів як президент Corporate Culture Institute та член спільноти інформаторів Whistleblower Taskforce антикорупційної варти Transparency International

Хенрік Кауфхольц 

Старший репортер Politiken (Копенгаген) та голова Європейського центру свободи медіа та ЗМІ (The European Centre for Press and Media Freedom – ECPMF). Кауфхольц є співзасновником SCOOP – організації, що надає підтримку журналістам-розслідувачам, та членом журі у проекті «Репортери в полі» (Reporters in the field), що фінансується Німеччиною.

Мілорад Іванович

Редактор BIRN Srbija в Белграді і координатор проекту “Технічна допомога ЗМІ на Західних Балканах".
Раніше він працював головним редактором сербського видання журналу Newsweek, заступником головного редактора щоденника Blic та виконавчим редактором щотижневика Novi.

Енді Лерен

Старший редактор команди журналістів-розслідувачів американського телеканалу NBC News.
Раніше він майже 13 років був репортером газети The New York Times, працюючи над низкою національних, міжнародних та розслідувальних історій.
Він був одним з головних репортерів газети, хто аналізував дані Wikileaks, файли воєн в Афганістані та Іраку і досьє про затриманих в Гуантанамо. Основні моменти з цих історій були зібрані у книзі «Відкриті секрети».

Девід Гаммер

Репортер-розслідувач WWL-TV, інформаційної станції CBS у Новому Орлеані.

За останні три роки він виграв три нагороди “Еммі" і цього року номінований на четверту.

Останню премію він отримав за серію доповідей  “Токсична правда" про забруднення повітря в районі, відомому як “Ракова алея" на південному сході Луїзіани .

Його Еммі в 2017 році був розслідуваний щодо незаконного скидання нафти в Мексиканській затоці під назвою “Нафта і вода".

Девід також володар найпрестижнішої міжнародної нагороду з екологічних питань Товариства екологічних журналістів за викриття інженерних помилок, що призвели до нафтової катастрофи ВР у 2010 році.

Владімір Тхорік

Журналіст-розслідувач, редактор російськомовного відділу Асоціації репортерів-розслідувачів та видавничої безпеки RISE Moldova та член Organized Crime and Corruption Reporting Project.
Владімір спеціалізується на розслідуванні різних аспектів економічних і політичних злочинів у Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії.

Ласма Антоневіча

Керівниця проекту Центру медіа-досліджень у Стокгольмській школі економіки у Ризі (SSE Riga). Вона відповідає за програму для молодих журналістів, які займаються розслідуваннями.
Більше 10 років працювала журналісткою, а також заступником редактора в одному з найбільших регіональних ЗМІ Латвії – Zemgales Ziņas, членкиня правління Латвійської асоціації журналістів.

Азамат Тинаєв

Керував кількома друкованими та онлайн виданнями, останнє місце роботи у ЗМІ – веб-редактор Радіо «Азаттык» (Киргизька служба «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода»).
З 2018 року працює в представництві Internews в Киргизстані, як керівник проекту з розвитку розслідувальної журналістики.

Марк Шапіро

Журналіст-розслідувач, який спеціалізується на питаннях навколишнього середовища.
Раніше він був старшим кореспондентом Center for Investigative Reporting, де проводив великі розслідування екологічних злочинів.
Наразі викладає у Вищій школі журналістики у Берклі.

Атанас Чобанов

Головний редактор болгарського порталу розслідувань Биволъ і член Organized Crime and Corruption Reporting Project. За останні 9 років низка урядовців і народних депутатів Болгарії пішли у відставку саме через публікації великих корупційних скандалів Bivol.bg.

Атанас брав участь у багатьох транскордонних розслідуваннях, включаючи приховані активи в Болгарії з боку іноземних чиновників і політиків, зловживання грошима ЄС, міжнародну торгівлю зброєю.

Катя Горчинська

Журналістка і медіаменеджера.

Писала для Guardian, Wall Street Journal, Financial Times, Politico, Al Jazeera та The Economist. Протягом трьох років працювала виконавчою директоркою телеканалу «Громадське», заступницею головного редактора газети Kyiv Post.

Максим Опанасенко

Редактор Bihus.Info.

З 2009 року працював журналістом у Бюро журналістських розслідувань “Свідомо", з 2014-й по 2018-й – журналістом телепрограми “Слідство.Інфо", з 2018-го в телепрограмі “Наші гроші з Денисом Бігусом".

Олена Логінова

журналістка-розслідувачка Slidstvo.Info

Працювала над міжнародними розслідуваннями корупції, включаючи проекти Panama Papers і Paradise Papers і проекти OCCRP «Російський ландромат» та «Азербайджанський ландромат». Вона була частиною команди, яка створила фільм «Вбивство Павла» про розслідування вбивства в Україні журналіста Павла Шеремета.

Олександра Губицька

Співредакторка антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів».

Авторка розслідувань на теми публічних фінансів та незаконного будівництва. Працювала редакторкою програми журналістських розслідувань «Хто тут живе?» на телеканалі ZIK, заступницею редактора газети ZIK, редакторкою відділу економіки Zaxid.net.

Ганна Калаур

Журналістка Агенції журналістських розслідувань “Четверта влада".

Співпрацювала з проектами “Слідство.Інфо"  і “Бігус.Інфо" Переможниця в номінації “Надія журналістики" (2018 рік). Отримала спеціальну візнаку Національного конкурсу журналістських розслідувань (2018 рік).

Ігор Фещенко

Аналітик з партійних фінансів Громадського руху ЧЕСНО.

Працює із фінансовими звітами партій понад 3 роки, фактично з моменту їх появи у 2016 році. Автор статтей, аналітики та розслідувань. Координую напрямок з партійних фінансів у ЧЕСНО.

Аліна Стрижак

Інтернет-видання “Наші гроші"

Пише про Мін’юст та Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Фіналістка премії “Честь професії", призер конкурсу на краще антикорупційне розслідування ІРРП в рамках проекту “Розиток антикорупційної журналістики в південому та східному регіонах України", фіналістка Національної премії журналістських розслідувань в номінації “Професійне розслідування", лекторка (тренерка) з питань, що стосуються роботи українських та закордонних реєстрів.

Рождественська Катерина

Журналістка-розслідувачка ГО “Запорізький центр розслідувань".

Має більше чотирьох років досвіду роботи у журналістиці, з яких вже півроку працює у “Запорізькому центрі розслідувань". Спеціалізується на екології, надрах, земельних питаннях.

Віта Думанська

Координаторка Руху ЧЕСНО

Раніше очолювала напрям грошей у політиці та координувала кампанію “Стеж за грошима". До того працювала в Київській школі економіки.

У 2010 році захистила кандидатську дисертацію.

Має досвід координації міжнародних освітніх програм, програм з розвитку лідерства. Стажувалась у Швеції, Грузії, Латвії та США.

Альона Бояринова

Продюсерка телекомпанії “СТС"

Журналістка програми розслідуваннь “(не)ПРИЧЕТНІ"

Єлизавета Середіна

Юристка проекту “Тисни" Bihus.Info.

Має 3 роки доcвіду роботи в антикорупційній сфері, з яких майже 2 роки працює в Bihus.Info.

Олег Оганов

Журналіст-розслідувач, засновник Миколаївського Центру журналістських розслідувань.

Проходив стажування у Міському університеті Нью-Йорку (CUNY). Він співпрацював у кількох транскордонних проектах, що стосуються корупції та трудової міграції в Україні та європейських країнах. Має декілька нагород у національних та регіональних конкурсах з журналістиці.

Леся Іванова
Журналістка проекту Bihus.Info.
З 2016 – журналіст проекту Bihus.Info (програма “Наші гроші з Денисом Бігусом"), у 2012-2016 – журналіст інтернет-видання “Наші Гроші"

Ярослав Чепурний

Журналіст Миколаївського центру журналістських розслідувань.

До цього працював у кількох друкованих ЗМІ регіонального та національного формату. У 2014-2017 рр. брав участь у спільному проекті журналістських розслідувань, який виходив в рамках програми “Слідство.Інфо". Автор кількох десятків розслідувань, що виходили в газетному, інтернет та відео форматі. Сфера докладання зусиль – корупція на місцевому рівні.

Наталка Седлецька

Авторка, ведуча та головна редакторка програми розслідувань «Схеми: корупція в деталях».

Переможниця низки конкурсів журналістських розслідувань і стипендіатка премії імені Вацлава Гавела у 2013-2014 роках.

Валерія Єгошина

Журналістка програми «Схеми: корупція в деталях».

Авторка резонансих транскордонних розслідувань про українських топ-політиків, переможниця Національної премії журналістських розслідувань на Mezhyhiryafest і конкурсу журналістських розслідувань імені Василя Сергієнка.

Переможниця низки конкурсів журналістських розслідувань і стипендіатка премії імені Вацлава Гавела у 2013-2014 роках.

Максим Савчук

Журналіст програми «Схеми: корупція в деталях» та автор і ведучий проєкту «Схеми в регіонах».

Фіналіст низки конкурсів журналістських розслідувань.

Анна Бабінець

Керівниця незалежної розслідувальної агенції «Слідство.Інфо», регіональна редакторка Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP), членкиня команди YanukovychLeaks.

Співавторка проекту «Панамські документи», який відзначено Пулітцерівською премією у 2017 році у номінації «Роз’яснювальна журналістика». Анна Бабінець також є співавтором розслідувального фільму «Вбивство Павла. Розслідування загибелі журналіста Шеремета», який отримав кілька світових нагород – Investigative Reporters and Editors Award і DIG Award 2018.

У 2019 році отримала премію за сміливість у журналістиці від Міжнародної жіночої медіафундації (International Women’s Media Foundation, IWMF).

Євгенія Моторевська

Журналістка та керівниця продюсерської групи «Слідство.Інфо», авторка та ведуча програми «Що це було?» («Канал 24»). Членкиня Громадської ради доброчесності.

У 2017 році отримала премію «За видатні заслуги в журналістиці розслідувань» від CEI та SEEMO у співпраці з  Фондом Конрада Аденауера (KAS).

отець Павло Худ

Комунікаційний експерт, розробник освітніх програм, тренер.

Заступник декана факультету суспільних наук УКУ, національний експерт Ради Європи.

Ключові компетенції

  • Розробка та впровадження короткострокових освітніх програм
  • Розробка і супровід комунікаційних кампаній та рішень для роз’яснення чутливих та соціально важливих питань
  • Сприяння та розробка програм комунікації, медіа, політик та управління
  • Стратегічне планування та управління командами для досягнення їх потенціалу та цілей

Катерина Лихогляд

Журналістка Слідство.Інфо

Спеціалізується на кримінальних розслідуваннях.

Авторка резонансного розслідування «Хмельницький майдан», співавторка таких документальних розслідувальних фільмів – «Клуб Книголюбів», «Вікторія: трагедія пустоти», «Гандзюк. Системне вбивство», «Тюрма можливостей».

Фіналістка Конкурсу журналістських розслідувань ім. Героя Небесної Сотні Василя Сергієнка.

Анастасія Борема

Комунікаційниця Bihus.Info.

Має 5 років досвіду в комунікаціях та SMM, з них 3 роки працює з командою Bihus.Info. За цей час посприяла росту сторінок з 11 тисяч на фейсбуці та 13 на ютубі до 228 і 227 тисяч відповідно. А також вивела комунікації Bihus.Info в офлайн.

Валентина Самар

Головна редакторка кримського ІА “Центр журналістських розслідувань”.

Голова правління ГО «Інформаційний прес-центр» (ІРС), членкиня правління ГО “Регіональний центр прав людини”,  тренерка з журналістських розслідувань.

 

Світлана Оліфіра

Керівниця Управління зовнішніх комунікацій НАБУ

Має понад 10 років досвіду роботи з громадськістю, а також 8 років психологічної практики.

Протягом останніх 4 років відповідає за комунікації Національного бюро зі ЗМІ, студентами, громадськими організаціями, експертами та суспільством.

Ярослава Кравченко

Керівниця Управління по роботі з громадськістю НАБУ.

Розпочинала трудову діяльність в Крюківському районному суді м. Кременчука Полтавської області, де працювала майже 10 років. Роботу у Національному бюро розпочала у 2016 році на посаді начальника відділу по роботі зі свідками та заявниками Управління по роботі з громадськістю. Кандидатка на посаду судді місцевого загального суду.

Маргарита Живага

Заступниця начальника пресслужби НАБУ

Має понад 5 років досвіду у комунікаціях, з них понад 3 роки у сфері зв’язків громадськості. Магістр журналістики. Три роки тому приєдналася до команди новоствореного правоохоронного органу.

Надія Полховська

Старший детектив НАБУ.

Професійну діяльність розпочала з посади юриста в адвокатській компанії. Опісля три роки працювала юристом великої корпорації. А у 2016 році приєдналась до команди Національного бюро. Разом з колегами розслідувала, так звану, «газову схему» та справу очільника ДФС України.

 

Юрій Горбач

Заступник директора Центру журналістських розслідувань “Сила правди" (м. Луцьк).

З 2012 року працював журналістом Агенції журналістських розслідувань “Четверта влада" (м. Рівне). У кінці 2017 року разом з колегами заснував Центр журналістських розслідувань “Сила правди" у Луцьку. Пише про статки правоохоронців, суддів, чиновників та високопосадовців в регіоні, розпорядження державним, комунальним майном та землею, державні закупівлі, політичні фінанси, реформи на місцевому рівні.

 

Тетяна Рихтун

Головна редакторка суспільно-політичних проектів UA: КИЇВ, журналістка-розслідувачка.

Спеціалізація – розслідування в природоохоронній сфері.

 

Обрі Белфорд

Регіональний редактор Проект розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP) у Києві.

До того, як приєднатися до OCCRP у 2016 році, він більше 10 років писав для Reuters, AFP та International New York Times.

Сергій Мільман

Засновник та СЕО компанії YouControl, тренер з відкритих даних. Аналітична система YouControl формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних (понад 50 джерел), відстежує основні зміни та візуалізує зв’язки між афілійованими особами.
YouControl співпрацює з журналістами та громадськими активістами, що проводять економічні розслідування (за допомогою системи проведено понад три тисячі розслідувань, сотні моніторингів декларацій та тендерів). З 2016 року вони мають безкоштовний доступ до системи.

Ярослав Гарагуц

Засновник та розробник системи аналізу відкритих даних Clarity Project. Більше двох років займається питаннями доступу до інформації, роботі з відкритими (і обмеженими технічними перешкодами) базами даних та реєстрами.

Антон Столяров

Журналіст Bihus.Info.

У журналістських розслідуваннях працює з 2015 року. Також з 2017-го займається читанням тренінгів по роботі з відкритими реєстрами та аналізу декларацій чиновників. Переможець конкурсу “Честь професії" в номінації “Надія журналістики" (2019 рік).

Оксана Ставнійчук 

Аналітикиня ЧЕСНО

Працює у Русі ЧЕСНО з 2017 року.

Займається аналізом даним і роботою Парламенту.

Олександр Волошин

Юрист ГО «Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП», координатор проекту з підтримки розслідувальної журналістики. Співпрацює з ІРРП з 2017 року. Має дворічний досвід консультування, представництва інтересів громадян в судах, складання заяв до правоохоронних та антикорупційних органів, проведення допублікаційних юридичних експертиз та фактчекінгу журналістських розслідувань. Навчався у Стокгольмській школі економіки в Ризі на програмі «Журналістика для вирішення завдань майбутнього – 2017».

Оксана Бізенкова

Виконавча директорка Bihus.Info.

У Оксани є фінансовий досвід, вона працювала в аудиторській фірмі та міжнародній компанії з питань фінансового розвитку. Випускниця  Школи медіаменеджменту в Стокгольмській школі економіки в Ризі. Як виконавчий директор Bihus.Info, вона запустила понад 20 проектів за останні 3 роки.

Ольга Сіманович

Регіональна редакторка GIJN in Russian – спільного проекту ІРРП – і Глобальної мережі журналістів-розслідувачів.

Має понад 13 років телевізійного досвіду як журналістки, сценаристки та головної редакторки. Сім з цих років провела як репортерка телевізійних новин програми “Вікна-Новини" на СТБ, де вона спеціалізувалася на політиці, навколишньому середовищі, правах людини та медицині. З 2011 по 2016 рік вона була медіа-тренеркою та брала участь у міжнародних розслідуваннях SCOOP.

Дарина Шевченко

Медіаменеджерка, журналістка, редакторка. Асоційована партнерка Jnomics Media consulting, співзасновниця та керуюча редакторка роз’яснювального журналістського порталу Lustrum.

Працювала у KyivPost, ZIK, ІРРП, Слідство.Інфо.

Співзасновниця громадську організацію з розвитку засобів масової інформації – Фонд розвитку медіа.

Гайгизиз Гелдієв

Старший партнер Лондонської консалтингової компанії “Jnomics Media". Гайгисиз більше 5 років займав керівні посади у великих незалежних українських ЗМІ, зокрема працював виконавчим продюсером «Громадського ТБ» і генеральним продюсером медіахолдингу «ZIK». Він успішно реалізував понад 30 великих медіа-проектів і керував командами більш 400-500 людей.

Олена Мудра 

Екологиня, журналістка, розслідувачка.

З 2014 року працює у закарпатському виданні “Голос Карпат". З 2016 по 2019 рік була членкинею команди ГО “Екосфера" (Ужгород).

З грудня 2016 року почала писати свої перші розслідування.

Тарас Зозулінський 

Голова агенції журналістських розслідувань “Детективи".

Працював на телеканалах 1+1, 2+2, ZIK.


Андрій Захаров

Російський журналіст-розслідувач. У 2010-2016 роках працював кореспондентом в Агенції журналістських розслідувань «Фонтанка.ру» (Санкт-Петербург). У 2016-2018 роках – спецкор журналу РБК (Москва). Двічі лауреат премії «Редколегія» (за розслідування про діяльність російської «фабрики тролів»). З вересня 2018 року – спеціальний кореспондент Російської служби BBC.


Роман Романовський

Аналітик Transparency International Russia. Займається журналістськими та антикорупційними розслідуваннями, спеціалізується на роботі з публічними реєстрами і базами даних, пошуку російських і закордонних активів, розслідуваннях конфлікту інтересів. Працює над створенням бази даних російських публічних посадових осіб (PEP).


Ольга Труфанова

Виконавча директорка ГО «Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП».


Олег Хоменок

Член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів – GIJN, старший радник з питань медіа Internews Network. Сертифікований тренер і консультант з журналістики та газетного менеджменту: FOJO (Kalmar, Sweden), World Bank Institute, BBC World Service Trust (London), NewsPlex of South Carolina University (USA). Має 27-річний досвід роботи в журналістиці, медіа-освіті, GR, керуванні проектами з журналістських розслідувань та медіапідтримки в пострадянських країнах.

Донори конференції

За підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), Politiken Fonden, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Internews Ukraine, IREX та International Media Support (IMS), спільноти розслідувачів #n_ost, Інституту демократії, медіа та культурних обмінів (IDEM)

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16