Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Головреда українського порталу «Без брехні» судитимуть у Казахстані

Олександр Гороховський, головний редактор українського порталу  Без брехні постане перед судом в Уральську на півночі Казахстану.

Його звинувачують у порушенні правил перебування в країні (незаконній трудовій діяльності), міграційну карту вилучили, з країни без неї не випустять. Засідання призначене на 17 вересня.

Гороховський приїхав до Казахстану кілька днів тому на запрошення місцевої газети «Уральская неделя» – щоб поділитися досвідом у сфері фактчекінгу.
Поліцейський та представник міграційної служби з`явилися у місці зустрічі журналістів у суботу, 14 вересня, перервали спілкування та склали протокол про адмінпорушення.

Вони стверджують, що приїхали на телефонний виклик стороннього чоловіка, що повідомив, що український громадянин навчає журналістів, тобто провадить незаконну трудову діяльність.
За словами Олександра Гороховського, спілкування з правоохоронцями було непростим, протокол складали у присутності адвоката, якого викликали журналісти.

Лукпан Ахмедьяров, журналіст «Уральской недели» зафіксував спілкування з правоохоронцями на відео.

– «Уральская неделя» – незалежне видання, що робить якісні новини, публікує власні журналістські розслідування, – розповів Олександр Гороховський. – Ймовірно тому колектив цього медіа завжди користується підвищеною увагою місцевих правоохоронців.

Олександр звернувся за підтримкою до українського консула та міжнародних правозахисних організацій, з якими співпрацює (зокрема, ОБСЄ, Фонд Сороса).

Покарання за невідповідність заявленій цілі візиту за законодавством Республіки Казахстан – від адмінштрафу (25 неоподатковуваних мінімуми, що дорівнює приблизно 170 доларам США) до депортації з країни з подальшою забороною в‘їзду на певний період часу.

Джерело: ІРРП

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33