Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Фонд Thomson Reuters набирає журналістів з країн Східного Партнерства на навчальну програму “COVID-19 HUB”

Фонд Thomson Reuters запрошує журналістів з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України подати заявки на участь в інтенсивній 12-тижневій навчальній онлайн-програмі “COVID-19 HUB”. Головною метою програми є надати теоретичні знання і практичні навички журналістів з всебічного висвітлення спалаху коронавірусної інфекції та наслідків пандемії. 

Навчальний курс буде сфокусований на практичне застосування отриманих знань, а також на детальну роботу над помилками під час збору інформації, написання та оформлення матеріалу. Учасники будуть зустрічатися один раз на тиждень для 90-хвилинного онлайн майстер-класу або зустрічі з експертами, а також один раз на два тижні для 90-хвилинного практичного онлайн-семінару з ментором в групах по 5 учасників. Від усіх учасників програми під час курсу очікується написання 2-3 матеріалів за підтримки менторів. 

Програма проєкту буде включати такі модулі:

 • Як висвітлювати кризу в редакційному плані (серед іншого – типи матеріалів, потреби аудиторії, пошук нових тем і форматів для висвітлення затяжної теми)  
 • Робота з джерелами інформації (в тому числі – достовірні наукові ресурси, робота з базами даних, медичними дослідженнями, спеціалізовані інтерв’ю)
 • Найкращі та найгірші практики візуалізацій історій про пандемію та її наслідки на цифрових платформах
 • Робота з потерпілими, пацієнтами, медичними працівниками
 • Вивчення нових онлайн-інструментів і платформ
 • Рекомендації з пошуку достовірної інформації та виявленню фейкових новин
 • Етика і стандарти роботи з тематикою коронавірусу
 • Фізична та емоційна безпека для журналістів: як вберегти себе
 • Висвітлення економічних і політичних аспектів кризи 

В рамках програми передбачено міні-гранти на створення матеріалів.

Керівниця Хабу – Ніна Кур’ята, українська журналістка, медіатренерка і медіаконсультантка. Протягом 16-ти років працювала на редакторських позиціях в українських і зарубіжних друкованих та інтернет-виданнях, а також на радіо. Протягом 8-ми років (2011 – 2019) очолювала BBC News Україна. Магістр журналістики, кандидат біологічних наук (мікробіологія). Тренерка з нових медіа, конвергенції, розвитку регіональних ЗМІ, висвітленню COVID-19 в медіа та комунікації науки. Авторка курсу “Наукова журналістика” в Києво-Могилянській академії.  

Координаторка Хабу – Еміне Зіятдінова, менеджерка проектів, фотожурналістка і медіаконсультантка. Має 7 років досвіду роботи в медіа в якості фотожурналістки, продюсерки і фоторедакторки, а також 3 роки досвіду роботи в проектному менеджменті. Після переїзду у Великобританію у 2017 році працювала координатором програм в Євразійському регіоні в Rory Peck Trust, а також медіаконсультанткою в Фонді Thomson Reuters. Має магістерські дипломи з соціології Львівського національного університету імені Івана Франка і з візуальних комунікації Університету Огайо. 

Навчальний курс розрахований на журналістів з досвідом роботи від 2-х років. Дати програми з 7 липня по 25 вересня 2020

Максимальна кількість учасників програми — 20 людей. Участь у програмі безкоштовна. Учасники зобов’язані 12 тижнів відвідувати заняття.

Кандидати мають відповідати таким вимогам: 

 • бути громадянами та проживати в одній з таких країн: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна;
 • працювати журналістом у штаті або співпрацювати як фрілансер з місцевими ЗМІ у відповідних країнах;
 • мати більше двох років професійного досвіду в журналістиці і мати хороший рівень розмовної та письмової російської мови для участі в програмі. Основною мовою програми є російська, в поодиноких випадках допомога наставників і координаторів може бути надана англійською мовою; самі публікації матеріалів можуть бути мовою видань, в яких працюють відібрані учасники;
 • бути готовими взяти на себе зобов’язання брати участь в програмі в повному обсязі протягом всіх 12-ти тижнів;
 • протягом 12-тижневої програми створити до трьох журналістських матеріалів;
 • бути прихильником безпристрасної, точної та незалежної журналістики.

 

ДЛЯ ПОДАННЯ ЗАЯВКИ НЕОБХІДНІ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

 • 2 приклади робіт з даної теми (максимальний розмір файлу – 5 МБ) – бажано російською або англійською мовою. Журналісти телебачення і радіо можуть надіслати свої сценарії та коротке резюме; 
 • для штатних журналістів – лист підтримки від редакції в довільній формі (максимальний розмір файлу – 5 МБ) російською або англійською мовою, де роботодавець або медіа з яким ви співпрацюєте підтверджує, що ваша участь у програмі узгоджена та тематики запропонованих матеріалів цікаві для публікації у вашому ЗМІ;
 • біографія до 250 слів з описом вашої кар’єри;
 • мотиваційний лист обсягом від 250 до 500 слів з описом чинників, які впливають на вашу роботу журналіста та того, як ви сподіваєтеся застосувати нові знання і навички, отримані від участі в цій програмі.

Дедлайн подання заявок – 26 червня 2020 року включно. Успішні кандидати будуть повідомлені електронною поштою 1 липня 2020 року. Фонд Thomson Reuters не коментує результати відбору.

Навчальний курс провадиться за підтримки Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії.

Якщо у вас виникли труднощі з поданням заявки – напишіть, будь ласка, на адресу TRFMedia@thomsonreuters.com з темою “EAP Crisis Hub Program” (без неї ми вам не зможуть гарантувати швидкої відповіді). Зазвичай відповідають протягом двох робочих днів. 

Форма тут

Сторінка Thomson Reuters Foundation тут

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33