Журналістські розслідування Навчання

n-vestigate: розслідувальний партнерський проект n-ost, ІРРП та трьох інших організацій зі Східної Європи

25.03.2017 @ 13:18 – 31.01.2018 @ 14:18
2017-03-25T13:18:00+02:00
2018-01-31T14:18:00+02:00
Contact:
Kateryna Ivanova
+38 067 905 63 13

Прийом заявок

Заявки приймаються до 16 квітня 2017 року!

Чи зустрічалися Ви з ситуаціями, коли ваше розслідування не просувалося вперед через географічні кордони, мовні рамки або нестачу контактів в інших країнах?

Якщо Ви – журналіст, що володіє критичним мисленням, активно використовує методи розслідувальної журналістики й зацікавлений в участі в міжнародній мережі журналістів і співпраці з колегами з інших країн, запрошуємо вас подати заявку з ідеєю транскордонного розслідування.

Ми підтримуємо транскордонні розслідування з бюджетом до 2500 Євро, пропонуємо юридичну консультацію, тематичні воркшопи та платформу для міжнародного обміну досвідом. Запрошуємо до участі журналістів з Вірменії, Грузії, Молдови, України, Азербайджану, Білорусі, Росії та країн Євросоюзу. Цього року особливу увагу приділено журналістським розслідуванням у сфері навколишнього середовища.

 

Наша мета

Мета проекту n-vestigate – підтримувати й розвивати національні та міжнародні розслідувальні проекти в перелічених вище країнах, а також сприяти розвитку міжнародної мережі журналістів-розслідувачів із метою зміцнення ролі й іміджу розслідувальної журналістики в країнах-учасницях.

Наша робота спрямована не тільки на підтримку журналістів у проведенні суспільно значущих і якісних розслідувань, а також на більш вузьке співробітництво між журналістами-розслідувачами, ЗМІ, медіа юристами й активістами в сфері свободи доступу до інформації.

n-vestigate – це проект організації n-ost з Берліна (Німеччина) спільно з RISE Молдова, ІРРП Україна, Liberali Грузія and hetq Вірменія. Проект фінансується за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва й розвитку Німеччини.

 

ХТО може подати заявку

Досвідчені журналісти-розслідувачі з Вірменії, Грузії, Молдови, України, Азербайджану, Білорусі, Росії та країн Євросоюзу можуть подавати заявку міжнародною командою або подати індивідуальну заявку на розслідувальний проект, який буде здійснюватися командою журналістів. Вітаються навички в роботі з запитами на публічну інформацію, в журналістиці даних, транскордонних розслідуваннях. Журналісти повинні володіти на хорошому рівні англійською або російською мовами.

Якщо ви подаєте заявку міжнародною командою – це додаткова перевага. Якщо ваш проект буде відібраний і ви потребуватимете партнерів із інших країн, ми допоможемо вам у пошуку відповідних журналістів.

Найважливішим критерієм відбору є тема вашого розслідувального проекту і план, як реалізувати поглиблене розслідування. Тема транскордонного розслідування повинна обов’язково стосуватися хоча б однієї з наступних країн: Вірменії, Грузії, Молдови або України. У 2017 році центральне місце займатимуть міжнародні розслідування на теми навколишнього середовища та екології.

 

ЯК подати заявку

Заявку можна подати російською або англійською мовою, заповнивши онлайн-формуляр до 16 квітня 2017 року:

https://goo.gl/forms/XgayfTSc7s3TcjsC3

Процес відбору тем для розслідування та команд журналістів відбуватиметься в два етапи:

  1. Шорт-лист – первинний відбір: Після закінчення прийому заявок журі вибере близько 15 проектів. Якщо ваша заявка потрапить у шорт-лист, у вашої команди буде місяць часу для роботи над першим етапом розслідування. Результати цього етапу розслідування Ви надаєте журі, яке й приймає остаточне рішення.
  2. Фінальний відбір: 9 проектів потраплять у фінал і отримають фінансування для повного розслідування.

 

Якщо Ваш проект буде відібраний, ви станете частиною міжнародної мережі журналістів n-vestigate, яка об’єднує медіа юристів, активістів у сфері свободи доступу до інформації, активістів соцмереж, представників ЗМІ та журналістів-розслідувачів. В рамках мережі у вас є можливість отримати допомогу й підтримку на всіх етапах вашого розслідування. Роботу над вашим розслідуванням куруватиме досвідчений журналіст-розслідувач.

n-vestigate пропонує стипендію, яка покриває витрати на збір інформації, покриття витрат і гонорар (загалом команда може отримати на розслідування до 2500 Євро) .Також ви можете розраховувати на нашу допомогу в підготовці візуалізації матеріалу, перекладу публікації й допублікаційну експертизу. Команди журналістів також можуть отримати додаткове фінансування на організацію робочих зустрічей під час розслідування.

Наше розуміння процесу роботи над розслідуванням виходить за рамки його публікації. Журналістські розслідування важливі для суспільства: читачі і глядачі повинні їх помічати. Тому ми звертаємо особливу увагу на візуалізацію і сторітеллінг у розслідувальних проектах.

Крім того, деякі розслідування можуть стати частиною громадських і правових кампаній, які будуть здійснюватися у співпраці з представниками НГО, юристами і активістами соцмереж. Теми розслідувань будуть представлені зацікавленим НГО, які паралельно почнуть роботу зі збору інформації та планування кампаній. Ця частина проекту не є обов’язковою для учасників. Вибір розслідувань для кампаній відбуватиметься тільки за бажанням журналістів.

У жовтні 2017года відбудеться Підсумкова конференція n-vestigate в Одесі, Україна. Конференція дає учасникам можливість для професійного спілкування й обміну досвідом з колегами та ключовими гравцями в сфері розслідувальної журналістики, медіа-права, медіа, громадської діяльності. Під час конференції журналісти продовжать із колегами спільну роботу над візуалізацією, сторітеллінгом і стратегіями для публікації. Для журналістів, чиї розслідування увійдуть в основу кампаній, заплановані робочі зустрічі з активістами.

Ми очікуємо від журналістів участі в Підсумковій конференції та активної участі в мережі n-vestigate протягом року.

Ми також готові підтримати міжнародний обмін досвідом наших учасників і пропонуємо вам можливість відвідати конференції або тренінги з розслідувальної журналістики за вашим вибором.

 

Часові рамки програми: 2017/2018

16 квітня 2016: Останній термін подачі заявок

1 травня 2016: Оголошення проектів, які пройшли перший етап відбору

31 травня 2016: Останній термін подачі результатів початкового етапу розслідування

Червень (друга половина): Оголошення фіналістів

31 вересня: Закінчення роботи над розслідуванням

Жовтень (друга половина): Підсумкова конференція

31 січня 2018: Останній термін публікації розслідувань у ЗМІ

 

У вас є запитання?

Більш детальну інформацію ви можете дізнатися на www.n-vestigate.net або поставити запитання координаторам n-vestigate:

Вірменія: Kristine Agalaryan, kristine.a@hetq.am

Грузія: Lika Zakashvil, zakashvili@gmail.com

Молдова: Inna Civirjic, innareporter@gmail.com

Україна: Kateryna Ivanova, katrya.ivanova@gmail.com

Росія: Anastasia Drozdova, nasta.drozdova@gmail.com

Інші країни: Annika Glaeser, glaeser@n-ost.org

 

12,865 total views, 78 views today