Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Де взяти гроші на розслідування: ІРРП пройшов тренінг із фандрейзінгу

Що писати і чого не писати у проектних заявках? Як приймаються рішення про схвалення та відхилення заявок на гранти? Чого хочуть донори?
Чотири дні поспіль – з 15 по 18 вересня – наші тренери Ірина Негрєєва та Олег Хоменок відповідали на ці та багато інших запитань  лідерів груп журналістів-розслідувачів з різних регіонів України.

«Покажіть грантову заявку своїй мамі (колезі, другу чи сусіду)», – така несподівана порада пролунала від Ірини Негрєєвої,  незалежного консультанта з управління проектами, моніторингу та оцінки.  «Якщо зрозуміють родичі, які «не в темі», зрозуміє і донор» – пояснила Ірина, підкреслюючи необхідність зрозуміло, логічно та обґрунтовано викладати свої ідеї.

Експертка також підкреслила, що коаліційні партнерські проекти мають більше шансів отримати фінансування, бо вони можуть мати більший вплив.
Ми запитали у учасників, що для них стало найбільшим відкриттям на цьому тренінгу, і ось що вони відповіли:

Тренінг «Підготовка проектних заявок і залучення коштів» проходив в рамках проекту з нарощування організаційного потенціалу українських громадських організацій, що займаються журналістськими розслідуваннями. В ньому взяли участь 25 керівників таких організацій.

Ми планували провести один дводенний тренінг, але довелося провести два – бажаючих взяти участь було дуже багато», – пояснює менеджерка проекту Ольга Сіманович. – Ця зустріч стала поштовхом до співпраці, наприклад, за результатами тренінгу учасники з трьох областей вирішили спільними зусиллями моніторити роботу місцевих водоканалів.
Журналісти і менеджери поїхали додому з ідеями власних проектів, які найближчим часом будуть оформлені у заявки на гранти. Учасник з Білої Церкви Гліб Каневськимй, наприклад, планував подати свою заявку вже у день завершення тренінгу – щоб встигнути до дедлайну.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16