Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Десята Всеукраїнська конференція журналістів-розслідувачів

Десята всеукраїнська конференція журналістів-розслідувачів #IJC18 відбулася 07-09 грудня під Києвом.

У 2018 році конференція стала рекордною за усіма показниками (відносно також рекордного 2017-го року): кількості та географії учасників, кількості сесій та тривалості заходу, а також медійного охоплення.

Конференція – одна з ключових подій року в українській розслідувальній журналістиці. Щороку в ній бере участь від 150 до 220 учасників та спікерів з України та близько 20 інших країн.

Мета конференції: розвиток та популяризація розслідувальної журналістики в Україні, сприяння нетворкінгу  українських журналістів-розслідувачів та інтеграції їх у світову професійну спільноту.

Ключові тематичні напрямки Конференції у 2018 році:

  • партійні фінанси – що треба знати журналістам-розслідувачам;
  • пропаганда та маніпуляції громадською думкою: як це розслідувати;
  • досвід розслідувань зловживань під час виборчої кампанії;
  • робота з передвиборчими витоками інформації;
  • досвід візуалізації журналістських розслідувань, пов`язаних з виборами та фінансуванням політичних партій;
  • цифрова та фізична безпека журналіста, захист джерел.

Х Всеукраїнська Конференція журналістів-розслідувачів в цифрах:

277 учасників та спікерів з України та ще 19 країн світу (Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Велика Британія, Вірменія, Грузія, Данія, Казахстан, Канада, Киргизстан, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Росія, США, Чехія, Швеція). Це на 35% більше, ніж минулого року (було 206 учасників).

67 спікерів та модераторів виступили на конференції.

20 регіонів країни представляли українські учасники та учасниці.

28 конференц-заходів протягом трьох днів (24 тренінгових та дискусійних сесій, вітальне слово, офіційне відкриття, нагородження переможців двох конкурсів та підведення підсумків).

4 види додаткових сервісів отримали учасники конференції на ярмарці ресурсів (Ресурсний Центр ІРРП, Лабораторія цифрової безпеки, можливості youcontrol.com.ua та сервіси Bihus.info)

7500 переглядів зібрали прямі трансляції 11 секцій та відгуки учасників на Фейсбук-сторінці ІРРП. Відеозаписи усіх секцій будуть доступні зареєстрованим членам Ресурсного центру ІРРП для журналістів-розслідувачів.

Більше 121 тисячі користувачів соцмереж (Фейсбук, Інстаграм, Телеграм) охоплено повідомленнями про конференцію через акаунти ІРРП (анонсування, висвітлення під час та після події).

416 заявок на участь у конференції ми отримали у 2018 році. Це на 58% більше, ніж минулого року.

Українські та іноземні учасники (громадян інших країн було 15%, 41 особа) обмінювалися досвідом розслідувань політичної корупції та суспільно небезпечних зловживань у передвиборчий період. Окремі секції були присвячені роботі з відкритими даними та можливості міжнародної співпраці для проведення транскордонних розслідувань.

Розслідувачі отримали нагоду мережуватися з колегами задля проведення спільних транскордонних розслідувань, а також безпосередньо поспілкуватися з журналістами та експертами світового рівня (Девід Кей Джонстон, Гевін Різ, Джуліан Шер).

Усе це важливо для створення атмосфери міжнародної комунікаційної платформи для журналістів-розслідувачів, якою стала конференція у 2018 році.

Офіційний хештег конференції #IJC18.

Лінки на ключові матеріали про конференцію на ресурсах ІРРП:

Програму конференції можна переглянути тут.

Відео, фото та тези з виступів спікерів дивіться на сторінці події у Фейсбуці.

Фотоальбом з анонсами спікерів

Фотоальбом конференції

Сторінка конференції на сайті ІРРП

Сторінка з переліком усіх спікерів на сайті ІРРП 

Програма англійською 

Читайте також:

Якою була #IJC18: підсумки Десятої всеукраїнської конференції розслідувачів

Це були неймовірних три дні! Відгуки про конференцію журналістів-розслідувачів

15 ключових питань про розслідувальну журналістику в період виборів, які обговорять на #IJC18

Відгуки спікерів про #IJC18.


У 2018 році конференція відбулася за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), Politiken Fonden, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Internews, IREX та International Media Support (IMS), спільноти розслідувачів #n_ost, Інституту демократії, медіа та культурних обмінів (IDEM)

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільша програма підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

Події проекту

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16