Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Антикорупційні екскурсії від журналістів-розслідувачів

Новий формат взаємодії розслідувачів з аудиторією

Команда ІРРП започаткувала проведення антикорупційних екскурсій в містах України  – з метою популяризації розслідувальної журналістики серед широкої медіа-аудиторії.

Перші екскурсії відбулися у Києві в травнічервні 2019 року – їх проводили співзасновники сайту “Наші гроші” Олекса Шалайський та Юрій Ніколов. Відомі журналісти-розслідувачі розробили маршрут центром столиці – від Маріїнського парку до Майдану “вмістилося” з десяток історій про корупцію.

екскурсія

Олекса Шалайський та Юрій Ніколов проводять екскурсію “Київ корупційний”

– Такий формат спілкування журналістів-розслідувачів зі своїми читачами виявився надзвичайно ефективним та викликав чималий резонанс, – розповідає Інна Гадзинська, що координує кампанію “Розслідувано в Україні” в ІРРП. – На кожну з екскурсій ми отримали значно більше заявок, ніж могла вмістити екскурсійна група. Саме тому у Києві провели чотири екскурсії, хоча на початку планували одну.

Учасники екскурсії дізналися, як розікрали під забудову землю під заводом “Арсенал”, що криється в минулому скандальної новобудови на вулиці Грушевського, біля Маріїнського парку, як склалася доля “вертолітного майданчика Януковича”, хто і за скільки купив у міста нерухомість на Хрещатику, чим білі каштани відрізняються від червоних, куди поділися червоні і хто на цьому заробив, а також чимало інших дивовижних історій про корупцію та її наслідки. 

У чотирьох екскурсіях взяли участь загалом близько 120 осіб. Першими відвідувачами стали учні 10-го класу Русанівського ліцею. На осінь 2019 у Києві плануються нові маршрути.  

Як все було, можна подивитися у відео на сторінці кампанії у Фейсбуці.

Після завершення серії екскурсій один із розслідувачів-екскурсоводів Юрій Ніколов  започаткував на особистих сторінках в Інстаграмі та Фейсбуці формат коротких відео-екскурсій про певні об’єкти.

Автори екскурсії Юрій Ніколов, Олекса Шалайський та координаторка проекту Інна Гадзинська розповідали про ідею на радіо- та телеефірах (ТРК Чорноморка, радіо “Голос Києва” (Суспільне), радіо НВ).
 Стаття про антикорупційні екскурсії опублікована на сайті Детектор Медіа

“Львів корупційний” – з Наталією Онисько та Олександрою Губицькою

У серпні можливість пройтися місцями “корупційної слави” отримали львів’яни – 3 серпня таку екскурсію провели співзасновниці сайту “Наші гроші. Львів”. Ще одна екскурсія очікується у вересні.

Журналістки, що вперше спробували себе в ролі екскурсоводів,  розказали, хто і за скільки скупив площу Ринок, про махінації на львівській митниці, про те, які нардепи причетні до руйнування пам’яток для будівництва торгового центру та чимало інших дивовижних, але правдивих історій про корупцію у Львові.


Як це було, можна подивитися онлайн,  а також переглянути фотозвіт у події на Фейсбук.
– До речі, виявляється, побожні львів’яни найчастіше беруть хабарі у вівторок та четвер, – пише у своєму відгуку одна з учасниць екскурсії. – Тому що в понеділок, середу та п’ятницю – піст і грішити не можна. А ті три відсотка спійманих хабарників, які брали хабарі в неділю, – це точно не львів’яни, нам їх підкинули.
Дві години подорожі по місцях корупційної слави львівських посадовців та депутатів проминули непомітно.


А тепер – Маріуполь!

Найближчим часом запланована екскурсія у Маріуполі, вона буде називатися “Прозорий Маріуполь” і проведе її Анна Мурликіна, головна редакторка порталу https://www.0629.com.ua/.

Звіт про екскурсії у Луцьку, Маріуполі та ще одну у Києві – тут.

Спілкування з читачами у форматі екскурсій містом організовано в межах кампанії з популяризації журналістських розслідувань “Розслідувано в Україні”, яку підтримує Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні. (EU Anti-Corruption Initiative, EUACI). EUACI фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії (DANIDA). 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16