Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

Календар подій

Лип
5
Чт
Формування команди медіа-тренерів ІРРП
Лип 5 – Жов 1 весь день

Команда ГО “Інститут розвитку регіональної преси” запрошує до співпраці медіа-тренерів та медіа-спеціалістів, які є експертами у сфері журналістських розслідувань, журналістики толерантності, цифрової безпеки, медіаграмотності, текстового та відео-сторітелінгу, журналістики даних, міжнародних стандартів журналістики та інших галузях журналістської альтернативної освіти, співпрацювати з нашою командою.

Для цього потрібно заповнити анкету ТУТ. На основі отриманої інформації ми створимо список тренерів-партнерів, яких будемо залучати до підготовки та проведення наших тренінгів.

Заявки приймаються до 1 жовтня 2018 року.

Медійники та експерти також можуть взяти участь у 5-денній “Школі ефективного медіа-тренера”. Прийом заявок триває до 25 серпня.

Сер
6
Пн
Конкурс журналістських розслідувань, що висвітлюють політичну корупцію в Україні
Сер 6 – Лис 10 весь день

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) запрошує журналістів/журналісток усіх видів медіа та блогерів/блогерок взяти участь у конкурсі журналістських розслідувань, що висвітлюють тематику фінансування політичних партій і кандидатів на виборах (політичну корупцію) в Україні.

До участі в Конкурсі приймаються журналістські розслідування, що висвітлюють корупцію чи інші порушення законодавства України, пов’язані з фінансуванням політичних партій або кандидатів на виборах, оприлюднені в друкованих чи Інтернет-ЗМІ або в ефірі на телебаченні чи радіо в період з 1 січня до 1 листопада 2018 року. Один учасник/учасниця має право надіслати на конкурс не більше двох робіт.

Конкурс проводиться в чотирьох номінаціях:

 • «Краще журналістське розслідування в національному друкованому або онлайн-медіа»
 • «Краще журналістське розслідування в національному телевізійному медіа (радіо)»
 • «Краще журналістське розслідування в регіональному друкованому або онлайн-медіа».
 • «Краще журналістське розслідування в регіональному телевізійному медіа (радіо)».

Для участі у Конкурсі журналіст/журналістка (блог/блогерка) має заповнити онлайн-форму, обов’язково вказавши гіперпосилання на свої матеріали:

 • для друкованих матеріалів – гіперпосилання на безкоштовні файлообмінники з матеріалами у форматі PDF у такому самому вигляді, як їх побачили читачі;
 • для Інтернет-публікацій – гіперпосилання на адресу статті в Інтернеті;
 • для телерадіоматеріалів – гіперпосилання на безкоштовні файлообмінники з матеріалами або на YouTube.

Збір заявок для участі в Конкурсі триватиме з до 10 листопада 2018 року включно.

Під час оцінювання робіт буде враховано такі критерії:

 • рівень журналістської майстерності в поданні проблеми (робота з джерелами інформації, уміння вибудувати сюжет, наявність плану розслідування, наявність висновків, наявність доказів у вигляді документів або свідчень учасників подій, сприяння іміджу ЗМІ як захисника громадських інтересів тощо) – оцінювальний критерій вагою в 50 балів;
 • гострота і актуальність проблеми, порушеної в розслідуванні (авторській публікації) – оцінювальний критерій вагою в 25 балів;
 • глибина аналізу проблеми – оцінювальний критерій вагою в 25 балів.

Учасники/учасниці тренінгів з розслідувань політичної корупції, які проводив IFES у травні – липні 2018 року, під час оцінювання робіт отримають 5 додаткових бонусних балів.

Переможці Конкурсу отримають можливість взяти участь у навчальній поїздці до країн Балтії (Литва, Латвія, Естонія).

Повні умови конкурсу доступні за посиланням.

Запитання щодо умов конкурсу можна надсилати на адресу osydorchuk@ifes.org до 30 вересня 2018 року.

Вер
4
Вт
Конкурс ілюстрацій “Жінка в медіа”
Вер 4 – Лис 1 весь день

Організатор конкурсу: Благодійний фонд «Добра Листівка».
Партнери: ГО “ІРРП” та проект “Повага”.

Мета конкурсу

Актуалізувати проблеми присутності жінок в українських медіа задля привернення уваги до викликів, пов’язаних із сексизмом та загалом різними формами дискримінації, а також до потреби переглянути окремі редакційні політики та практики українськими ЗМІ.

Дедлайни

• Період проведення: 4 вересня 2018 року – 1 листопада 2018 року.
• Конкурсні ілюстраційні роботи приймаються до розгляду з 00:00 год. 4 вересня 2018 року до 24:00 год. 1 листопада 2018 року.

• Результати  будуть оголошені 15 листопада 2018 року та опубліковані на сайтах та сторінках соцмереж Благодійної організації “Благодійний фонд “Добра Листівка” , ГО “Інститут розвитку регіональної преси” , кампанії “Повага”.

Переможці

• Журі Конкурсу визначає 15 (п’ятнадцять) переможців.
• Переможці, які зайняли 1-е, 2-е, 3-є місце, отримають грошову винагороду:
a. 1-е місце – 5000 грн,
b. 2-е місце – 3000 грн,
c. 3-є місце – 2000 грн.

• Кожен з 15-ти переможців Конкурсу отримає комплект з 50 (п’ятдесяти) листівок з ілюстраціями власних робіт Конкурсу, промоцію з боку кампанії “Повага”, а також, за можливості та спроможності, участь робіт у тематичних виставках та публічних заходах кампанії.

• Результати Конкурсу будуть опубліковані на сайтах і сторінках соціальних мереж Благодійної організації “Благодійний фонд “Добра Листівка”, ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП”, кампанії “Повага”.

Умови участі

• Один учасник має право надіслати на Конкурс не більше трьох ілюстраційних робіт.
• До участі приймаються ілюстраційні роботи зображення у векторі чи растрі розміром не менше і пропорційно 33 на 42 сантиметри вертикального або горизонтального формату (важливі елементи мають бути не ближче 30 мм по периметру (safe area), 300 dpi).
• Конкурсні ілюстраційні роботи необхідно надіслати на електронну адресу order@dobralystivka.com. У темі листа варто зазначити “Конкурс “Жінка в медіа”.
У листі обов’язково вкажіть своє ім’я, прізвище, місто проживання, назву роботи (за наявності), а також контактний телефон.
• Учасники Конкурсу передають організаторам та партнерам Конкурсу права на використання своїх творів у соцмережах, на сайтах та інших майданчиках за умови зазначення автора продукції.

Склад журі Конкурсу:
1. Ірина Славінська – координаторка з гендерних питань кампанії “Повага”, креативна продюсерка “Радіо Культура”;
2. Вікторія Єрмолаєва – редакторка сайту кампанії “Повага”, редакторка “Громадське радіо”;
3. Євгенія Гайдамака – ілюстраторка;
4. Ілля Стронговський – український дизайнер, перекладач, співзасновник БО “Благодійна організація “Добра Листівка”;
5. Тая Герасимова – головна редакторка інтернет-видання “Update”;
6. Оксана Павленко – редакторка сайту “The Devochki”;
7. Анастасія Яновицька – старша координаторка програми “Жінки-лідерки”, НДІ.

• Рішення, ухвалене за результатами голосування Журі, є остаточним і перегляду не підлягає.
• Організатори Конкурсу та журі залишають за собою право не пояснювати причини відмови учасникам, виставлені оцінки та прийняті рішення стосовно конкурсних робіт.

Повний текст Положення про Конкурс доступний за лінком.

Додаткові запитання надсилайте на електронну адресу v.lisovyk@gmail.com.
Контактна особа – Вікторія Лісовик.

Конкурс проводиться у рамках проекту Національного Демократичного Інституту в Україні завдяки підтримці британського народу через Департамент міжнародного розвитку Великої Британії у рамках Фонду розвитку ефективного врядування.

Вер
11
Вт
“Я не вірю на слово” – конкурс міні-грантів на матеріали про медіаграмотність
Вер 11 – Жов 10 весь день

ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП” оголошує конкурс малих грантів на створення журналістських матеріалів, спрямованих на підвищення медіаграмотності аудиторії у південних та східних регіонах України.

Хто може взяти участь

Журналісти/журналістки, блогери/блогерки Запорізької, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

Цілі конкурсу

 • Стимулювати журналістів/блогерів/громадянських журналістів на створення матеріалів, спрямованих на підвищення рівня медіаграмотності аудиторії ( розпізнавати фейки, пропаганду та маніпуляції у ЗМІ, критично ставитися до неперевіреної інформації та ненадійних джерел);
 • підвищити якість журналістських матеріалів шляхом консультування журналістів, блогерів та громадянських журналістів під час роботи над матеріалами
 • підвищити обізнаність громадськості про вплив ЗМІ на суспільні процеси та стимулювати громадян до самостійного розвитку критичного сприйняття інформації, яку вони отримують із медіа.

Організатори

ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП” в партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF), Лейпциг,  за підтримки  Міністерства закордонних справ Німеччини. Конкурс проводиться в рамках реалізації проекту «re:start democratic discourse».

Ідеї і теми

Конкурс передбачає створення  та оприлюднення в усіх видах медіа не менше 15 журналістських матеріалів, спрямованих на підвищення рівня медіаграмотності в різних форматах і жанрах (усі види текстів, інтерактивні формати, інфографіка, фотопроекти, відеосюжети, теле- і радіопрограми).

Створені матеріали повинні стимулювати читача аналізувати інформацію в медіа-просторі, формувати навички критичного мислення, що необхідні, аби не піддаватися впливу дезінформації та пропаганди та вміти розпізнавати фейки. 

Ви можете запропонувати свою тему чи вибрати одну із запропонованих нижче:

 1. Розвінчання фейкової новини (маніпуляції) в своєму регіоні з поясненням технології і мети створення та поширення такої інформації.
 2. Боти нашого міста (району, регіону) – хто вони, скільки їх, чиї інтереси захищають, як відрізнити бота від справжнього користувача і чому це важливо вміти.
 3. Тести (у тому числі інтерактивні)  “Правда чи брехня”, “Новина чи вигадка”.
 4. Інтерв`ю з експертами про те, як розпізнавати маніпуляції і фейки, як відрізнити якісні медіа від неякісних (ви можете запропонувати своїх експертів або звернутися за допомогою у їх пошуку до ІРРП).
 5. Слідкуйте за словами! Топ-5 (7,10) способів викривлення інформації у медіа, що найчастіше сьогодні використовуються.
 6. Дискусія про загрозу фейків і маніпуляцій у медіа та способи протидії – за участі експертів (для теле- і радіоформатів).
 7. Що таке “джинса” і способи її розпізнати.
 8. 3 (5,7,10) способів перевірити правдивість інформації в інтернеті – інструкція для медіаюзерів (для онлайну).
 9. Хто такі тролі і боти, чим вони відрізняються і як впливають на ваше життя?
 10. Вибори наближаються: як політтехнологи користуються довірливістю читачів.
 11. 3 (5,7,10) способів обдурити виборців, якими користуються українські політики.
 12. Ваш друг – бот. Як перевіряти аккаунти тих, хто надсилає вам запит у друзі і чому це важливо.
 13. Не вір, не лайкай, не ділись. Як соцмережі маніпулюють вашою свідомістю.

Умови конкурсу:

Заявку можна подати як на рівні ідеї створення матеріалу, так і на рівні готового, але НЕОПУБЛІКОВАНОГО матеріалу!

Відбір заявок відбуватиметься на конкурсній основі. Організатори мають право не надавати пояснень причин відхилення заявок.

Буде відібрано не менше 15 найкращих заявок.

Переможці (автори/авторки цих заявок) мають створити та опублікувати свої журналістські матеріали до 10 грудня 2018 року.

Обов’язкова умова!

З авторами заявок, що пройдуть відбір, працюватимуть редактори-ментори. Створені матеріали мають бути надіслані на допублікаційну редакторську експертизу та допрацьовані відповідно до журналістських стандартів, якщо на цьому наполягатиме редактор-ментор.

Матеріали переможців отримають грошову винагороду в розмірі від 3 500 до 5 000 грн. в залежності від складності матеріалу і тільки після його публікації/виходу в ефір.

Заявки приймаються до 10 жовтня 2018 року.

Результати відбору буде повідомлено заявникам до 15 жовтня  2018 року.

Анкету-заявку можна заповнити тут.

Контакти:

Запитання можна надсилати на адресу irrp@ukr.net  або зателефонувавши координатору проекту Оксані Євтушенко за номером тел.: +38 067 234 42 16.

 

Проект «re:start democratic discourse» втілюється протягом червня-грудня 2018 року, ІРРП його реалізує в партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF), м. Лейпциг, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини

 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33