Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Календар подій

Січ
17
Пт
“Час розслідувати” – новий конкурс для регіональних ЗМІ
Січ 17 – Бер 5 весь день

ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки проекту USAID-Internews «Медійна програма в Україні» оголошує про початок проведення конкурсу «Час розслідувати» для локальних та гіперлокальних ЗМІ. Ми маємо на меті надати вам можливість перевірити свої сили у створенні сильних журналістських антикорупційних матеріалів. Скориставшись допомогою наших менторів та опираючись на юридичну підтримку наших юристів, 4 редакції-переможці конкурсу за 5 місяців напишуть та опублікують загалом 20 професійних журналістських розслідувань.

Ви — журналіст, працюєте в регіонах, не маєте досвіду або маєте невеликий досвід у розслідуваннях, але вам важливо, щоб боротьба з корупцією в Україні тривала – заповніть заявку та отримайте можливість взяти участь у проекті «Медійна програма в Україні». В результаті проекту саме ваше ЗМІ стане відповідальним за викриття фактів зловживання органами місцевого самоврядування у вашому місті.

Організаторами передбачено надання комплексної допомоги: менторська, юридична та фінансова підтримка редакціям-переможцям у розмірі до 46 000 гривень за проект (кожна редакція має підготувати та опублікувати по 5-ть розслідувань).

Термін реалізації: з 05 березня 2020 р. по 30 вересня 2020 р.

Заявки приймаються до 29 лютого 2020 року (23.59).

Для участі в конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму, де детально прописати теми майбутніх розслідувань над якими плануєте працювати під час реалізації проекту. Також необхідно надати письмову згоду вашого безпосереднього керівника на публікацію.

Відбір заявок відбуватиметься на конкурсній основі. ІРРП залишає за собою право не пояснювати причини відмовити.

Автори відібраних заявок отримають відповідь на вказану електронну адресу до 05 березня 2020 року.

Обов’язкова умова! З авторами, що пройдуть відбір, працюватимуть редактори-ментори. Створені матеріали мають бути надіслані на допублікаційну редакторську експертизу та допрацьовані, якщо на цьому наполягатиме редактор-ментор.

Правила фінансування:
1) фінансування здійснюється виключно за Угодою.
2) оприлюднення результатів розслідування в будь-якому форматі здійснюється виключно після отримання позитивного письмового висновку редактора-ментора;
3) виплата грантових коштів здійснюється за результатами роботи та звітування – після публікації розслідування чи серії розслідувань.

Журі конкурсу:

Євгенія Моторевська, менторка цього проекту, журналістка Слідства.Інфо, розслідує корупцію та зловживання у правоохоронних органах та суддівській системі. Співаторка проекту «Суддівська кров» — бази даних суддівських родичів. Членкиня Громадської ради доброчесності, яка сприяє Вищій кваліфікаційній комісії суддів України встановити відповідність судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності. Співавторка розслідувальних фільмів про пожежу в одеському таборі «Вікторія» та про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Максим Опанасенко, ментор цього проекту, журналіст та медіатренер. Працює у Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» та редактором телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом”. Займається журналістськими розслідуваннями з 2009 року. Раніше працював в проектах YanukovichLeaks та Слідство.Інфо.

Ірина Шпаковська, координаторка проекту «Медійна програма в Україні». Має великий досвід роботи в громадському секторі; у сфері маркетингу та реклами. Працювала начальником відділу реклами ВД «Галицькі контракти», директором учбового центру УАВПП. В ІРРП займалась реалізацією таких проектів як: U-Media (мережа Internews), «Протидія дезінформації в інформаційному просторі України, Вірменії та Грузії» (Фонд «Демократичне суспільство»), «Декларації» (Internews Network), проект з покращення Медіа-висвітлення жінок-лідерів (NDI), EU Anti-Corruption Initiative (DANIDA), Re:start democratic discourse (ECPMF).

Додаткові запитання надсилайте на електронну адресу irina.irrp@ukr.net або за номером телефону 067-547-22-33. Контактна особа – Ірина Шпаковська.

Конкурс проводиться в рамках «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Січ
22
Ср
Екожурналістика з ІРРП: стартує новий конкурс для ЗМІ!
Січ 22 – Бер 13 весь день

ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки FOJO Media Institute (Швеція) оголошує про початок проведення конкурсу на участь у тренінгу «Тематика поводження з відходами та альтернативної енергетики в журналістських публікаціях».

Кого ми запрошуємо взяти участь у конкурсі: журналістів, насамперед, регіональних медіа.

Тренінг «Тематика поводження з відходами та альтернативної енергетики в журналістських публікаціях» – це двомодульна навчальна програма, під час якої ви дізнаєтеся:
• про основні напрямки охорони довкілля в Україні та про систему захисту охорони довкілля, в тому числі про імплементацію Орхуської конвенції в Україні;
• як застосовують законодавство про охорону довкілля в Україні громадські формування, що захищають екологічні права населення;
• як користуватися відкритими джерелами екологічної інформації в Україні та як використовувати джерела в своїй подальшій роботі;
• поспілкуєтесь з національними та міжнародними експертами з екології та поводження з відходами;
• розглянете організацію поводження з відходами в Україні та Європі;
• ознайомитесь з роботою підприємств щодо поводження з відходами в Києві;
• попрацюєте з тренерами над планами власних публікацій;
• отримаєте зворотній зв’язок від тренерів за власними матеріалами.

1 модуль: 27-29 лютого 2020 р., Київ
2 модуль: 12-13 березня 2020 р., Київ

Тренери та експерти

Олег Хоменок, член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів – GIJN, старший радник з питань медіа Internews Network. Сертифікований тренер і консультант з журналістики та газетного менеджменту: FOJO (Kalmar, Sweden), World Bank Institute, BBC World Service Trust (London), NewsPlex of South Carolina University (USA). Має 26-річний досвід роботи в журналістиці, медіа-освіті, GR, керуванні проектами з журналістських розслідувань та медіапідтримки в пострадянських країнах.

Експерт з питань газу й енергетики, редактор «Бізнес Цензор» Сергій Головньов, який працював редактором економіки у виданні Insider, у відділі розслідувань «Forbes Україна», в проекті з дослідження публічних фінансів «Наші гроші», політичним кореспондентом у виданні «КоммерсантЪ-Украина», кореспондентом у регіональних газетах Запоріжжя.

Ірина Черниш – співзасновниця ініціативи Save Dnipro та єдиного в Україні екологічного чат-боту SaveEcoBot, який поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля. Авторка проектів Ecoagenda на виборах Президента України 2019 та виборів до Верховної Ради 2019. Власниця нагороди «За екологічну трансформацію» Екооскар 2018 від журналу «Екологія підприємства». Переможниця Open Data Leader Award – за найвищі особисті заслуги у розвитку відкритих даних на Open Data Forum 2019.

Експерти тренінгу: міжнародні та українські фахівці у галузі журналістики та екології.

Як стати учасником тренінгу?
Заповніть анкету за посиланням до 13 лютого 2020 року включно (відправлені пізніше анкети не будуть розглядатися).
Група учасників (16 осіб) формується на конкурсній основі. Учасники зобов`язуються бути присутніми та брати активну участь під час усіх днів циклу тренінгів.
Результати відбору буде оголошено до 17 лютого 2020 року. Організатори залишають за собою право повідомити результати лише відібраним учасникам та не пояснювати причин такого рішення.

Додаткові умови участі
Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація транспортних витрат. Організатори також забезпечують харчуванням на час проведення тренінгу.

Додаткові запитання надсилайте на електронну адресу irina.irrp@ukr.net або за номером телефону 067-547-22-33. Контактна особа – Ірина Шпаковська.

Конкурсу публікацій «Кращий матеріал з екологічної та природоохоронної сфер»!
Січ 22 @ 16:27 – Кві 8 @ 23:59

ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки FOJO Media Institute (Швеція) оголошує про початок проведення Конкурсу публікацій «Кращий матеріал з екологічної та природоохоронної сфер»!

У Конкурсі можуть брати участь представники електронних, друкованих і телевізійних ЗМІ України, студенти факультетів журналістики ВНЗ України, члени журналістських об’єднань, що опублікували статті та/або випустили сюжети, репортажі й інші матеріали з КСВ в українських ЗМІ в період з 1 січня по 31 березня 2020 року.

Мета Конкурсу — підвищити обізнаність української громадськості з екологічних питань за допомогою збільшення кількості медіа-повідомлень.

Що необхідно для участі в Конкурсі

Один автор може подати не більше 2-х матеріалів. Для участі в Конкурсі необхідно ЗАПОВНИТИ ОН-ЛАЙН ЗАЯВКУ до 31.03.2020 року включно.

Матеріал повинен вийти в українських ЗМІ в період з 01 січня по 31 березня 2020 року. Матеріали приймаються українською та російською мовами. Матеріали, опубліковані на комерційній основі, до конкурсу не допускаються.

Рішення будуть прийматися експертною комісією, що складається з фахівців у галузі журналістики та екології. Матеріали оцінюються за такими критеріями:
1) аналітичний підхід і використання статистики для глибини розкриття теми;
2) значимість освітлюваної події/теми для регіону;
3) використання візуальних складових: інфографіки, фотодокументів і елементів мультимедіа (відео, аудіо) для доступності та цікавості для аудиторії.

Призами для 3-х переможців є:
поїздка на міжнародний профільний захід організований FOJO Media Institute у 2020 році
міні-стипендія до 13 000 грн (фінансування здійснюється виключно за Угодою з автором-переможцем Конкурсу)

Результати Конкурсу будуть оголошені на сайті ІРРП до 8 квітня 2020 року

Додаткові запитання надсилайте на електронну адресу irina.irrp@ukr.net або за номером телефону 067-547-22-33. Контактна особа – Ірина Шпаковська.

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33