Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

Календар подій

Лис
18
Нд
Тематичний конкурс Фонду розвитку ЗМІ: вільні та прозорі президентські та парламентські вибори 2019
Лис 18 – Гру 7 весь день
Тематичний конкурс Фонду розвитку ЗМІ: вільні та прозорі президентські та парламентські вибори 2019

Посольство США в Києві та Фонд розвитку ЗМІ запрошують засоби масової інформації (друковані, ТВ та електронні), а також медіа-організації надсилати проектні заявки на участь у конкурсі, який сприятиме проведенню вільних, чесних та прозорих президентських та парламентських виборів 2019.

Проекти мають підвищити роль ЗМІ та неурядових організацій у сприянні участі у виборах, прозорості та чесності президентських і парламентських виборів 2019 згідно з європейськими стандартами.

Проекти можуть включати (але не обмежуються темами зазначеними нижче):

 • Висвітлення в регіонах програм кандидатів, політичних партій та коаліцій, прозорості роботи виборчих комісій, процесу реєстрації виборців та висвітлення фактів порушення виборчого законодавства.
 • Підвищення громадської участі та обізнаності виборців у виборчих платформах кандидатів, програм політичних партій і коаліцій через теле- та радіо-дебати, тематичні додатки, онлайн форуми та заходи з пресою за участі кандидатів у президенти та представниками політичних партій чи коаліцій.
 • Заохочення молодих виборців та тих, хто голосуватиме вперше, скористатися своїм правом голосу.
 • Визначення та заохочення особливих груп населення таких як переселенці, роми, ветерани війни на сході України та виборці похилого віку до участі у голосуванні. Публікації в медіа можуть також акцентувати увагу на окремих географічних районах.
 • Організація тренінгів для журналістів, які включатимуть, але не обмежуватимуться такими темами як право на доступ до інформації, факт-чекінг, журналістська етика та забезпечення збалансованої подачі інформації про вибори.
 • Виявлення та протидія дезінформації шляхом активного інформування, сприяння медіа грамотності та іншим креативним заходам.

Фонд розвику ЗМІ Посольства США профінансує якісні проекти орієнтовані на результат, що виконуватимуться організаціями та ЗМІ по всій території України. Ми насамперед вітатимемо проекти з регіонів, які особливо піддаються впливу дезінформації, та які спрямовані на вразливі групи виборців.

Тривалість проекту не має перевищувати 12 місяців. Розмір гранту складатиме не більше $20,000, однак може бути меншим в залежності від наявних програмних коштів, запланованого обсягу роботи та потенційних змін у виборчих процесах. Проектні заходи мають бути завершені не пізніше як за 60 днів після закінчення парламентських виборів 2019 року.

Гранто-отримувачі будуть координувати свої зусилля з іншими парнерами, які працюють з Посольством США над підтримкою вільних та чесних виборів в Україні. Представники організацій-фіналістів матимуть можливість приїхати до Києва для участі у брифінгу Міжнародної Фундації Виборчих Систем (IFES), яка підтримується USAID. Організації отримають різноманітні матеріали, створені IFES та іншими партнерами, яких підтримує уряд США з метою проведення чесних та вільних виборів в Україні.

Оприлюднення цього повідомлення не накладає жодних зобов’язань на уряд США, а також не зобов’язує уряд США покривати витрати, пов’язані з підготовкою та поданням проектних заявок. Крім того, уряд США залишає за собою право відхилити будь-які, або всі отримані заявки.

Конкурсні вимоги:

 • Громадські організації та їхні члени не можуть представляти інтереси жодного політичного кандидата / партії / блоку, або працювати в якості виборного чи призначеного державного службовця в період реалізації проекту. Заявки від засобів масової інформації, які належать політичним партіям та політичним кандидатам, або підтримуються ними, не будуть розглядатися. Це не стосується ЗМІ, які розміщують інформацію про політичні партії на правах реклами.
 • Державні, або комунальні видання не можуть претендувати на отримання фінансування.
 • Організації не можуть здійснювати витрати в рамках проекту від імені чи на користь політичних кандидатів, політичних партій, коаліцій, чи їхніх представників.
 • Грантові кошти забороняється використовувати як внески до будь-якої політичної кампанії, або в якості оплати видатків на проведення політичної кампанії.
 • НУО та ЗМІ мають утримуватися від заяв, або висловлювань, які явно або опосередковано надавали б перевагу певному політичному кандидату, партії, або політичній коаліції.
 • Отримання фінансування в рамках даного тематичного конкурсу не дискваліфікує організації від отримання коштів з інших джерел та структур, які фінансуються Держдепартаментом США, включаючи загальний конкурс Фонду розвитку ЗМІ, а також інші тематичні конкурси.

ПРАВИЛА ПОДАЧІ ЗАЯВОК:

Заповніть стандартну форму заявки для Фонду розвитку ЗМІ та дотримуйтесь інструкцій наведених на сайті: http://ukraine.usembassy.gov/media-fund.html.
Щойно Ви вирішили взяти участь у конкурсі, просимо Вас почати / оновити реєстрацію в системах DUNS and SAM. Більше інформації міститься за посиланням:  https://ua.usembassy.gov/education-culture/media-development-fund/.

Потенційні учасники конкурсу можуть також звертатися за інформацією за телефоном

(044) 521-5044, або електронною адресою: KyivMDF@state.gov.

Заявки приймаються виключно в електронному вигляді. Аплікаційні форми, разом з формами SF 424 та SF 424-B мають бути заповнені обома мовами – англійською та українською.

Проектні пропозиції (англійською та українською) позначені Фонд розвитку ЗМІ – Вибори 2019, мають бути надіслані не пізніше 7 грудня18:00 за українським часом.

Просимо зауважити, що неповні проектні заявки, що надійшли пізніше зазначеного часу, розглядатися не будуть.

Перш ніж подавати Вашу заявку, просимо детально ознайомитися з інформацією, розміщеною на сторінці Фонду розвитку ЗМІ Посольства США: http://ukraine.usembassy.gov/mediafund.html.

Джерело перекладу: Українська асоціація медіабізнесу

Лис
20
Вт
Тренінги про медіа громад у Херсоні та Черкасах
Лис 20 – Лис 29 весь день
Тренінги про медіа громад у Херсоні та Черкасах

ГО «Інтерньюз-Україна» та моніторингова організація «Черіті Тюнер» оголошують набір на серію дводенних регіональних тренінгів «Community Media: ефективна комунікація робить громаду сильнішою та багатшою».

Медіа Громад (Community Media) – принципово новий для України тип засобів масової інформації. Це «соціальні стартапи», що живуть життям своєї громади, захищають інтереси громади, інформують та згуртовують членів громади.

Дати тренінгів:

Херсон, 20-22 листопада
Черкаси, 27-29 листопада

Основні теми тренінгу:
– Законодавче регулювання Медіа Громад в Україні та світі;
– Волонтерство та управління цільовими аудиторіями;
– Канали комунікації з громадою та організація масових заходів;
– Фінансова модель існування: завдяки чому Медіа Громад стає фінансово незалежним?

До участі запрошуються представники місцевих ЗМІ незалежно від форми власності, а також громадські активісти.

Відбір учасників проходить на конкурсній основі – за змістом надісланих заявок та результатами співбесіди з тренерами.

Заявку можна заповнити ТУТ

Не забудьте зазначити дату тренінгу, в якому ви хотіли б взяти участь! Дедлайн прийому заявок – 15 листопада (Херсон), 20 листопада (Черкаси).

Участь у тренінгах безкоштовна, учасникам оплачується проїзд до місця проведення тренінгу, проживання та харчування. Крім того, учасники запрошуються до участі в регіональних круглих столах «Community Media: як децентралізація змінить комунікації в громадах», що проходитимуть на наступний після тренінгу день.

Тренери:

Павло Новіков – медіаменеджер, тренер, журналіст. Понад 20 років досвіду в ЗМІ та неприбутковому секторі, працював на ВВС, Радіо Свобода, був головним режисером Нового каналу, зараз є ведучим ранкових ефірів на Радіо НВ.

Катерина Жук – маркетолог, тренер, консультант. Понад 15 років досвіду в медіа (маркетинг, спонсорство, продажі), успішні комунікаційні соціальні проекти для UNICEF, УББ, Amnesty International, Anex Tour та ін.

Додатково:
Законодавство, що регулює діяльність Медіа Громад, є частиною зобов’язань України в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС – саме в такий тип медіа мають (згідно стратегії) перетворитися роздержавлені муніципальні теле- і радіокомпанії.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до координатора проекту Дмитра Зінчука, тел. 095 085 18 84, dzinchuk@internews.ua.

Гру
7
Пт
Десята Всеукраїнська конференція журналістів-розслідувачів
Гру 7 – Гру 9 весь день

ГО «ІРРП» запрошує журналістів-розслідувачів, громадських активістів, студентів та викладачів, пов`язаних із розслідувальною журналістикою, взяти участь у Х Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів.

У 2018 році Конференція проходитиме 7-9 грудня і буде присвячена тематиці виборів, виборчого законодавства, можливостям і ризикам у роботі журналістів під час виборів.

Мета конференції: розвиток та популяризація розслідувальної журналістики в Україні, сприяння нетворкінгу  українських журналістів-розслідувачів та інтеграції їх у світову професійну спільноту.

Ключові тематичні напрямки Конференції у 2018 році:

 • партійні фінанси – що треба знати журналістам-розслідувачам;
 • пропаганда та маніпуляції громадською думкою: як це розслідувати;
 • досвід розслідувань зловживань під час виборчої кампанії;
 • робота з передвиборчими витоками інформації;
 • досвід візуалізації журналістських розслідувань, пов`язаних з виборами та фінансуванням політичних партій;
 • цифрова та фізична безпека журналіста, захист джерел.
Окрім ключових тем планується огляд новинок в технології журналістських розслідувань, обмін досвідом з міжнародними колегами.

У програмі Конференції – панельні дискусії, лекції, hands-on зони, додаткові активності. Більшість секцій проходитиме у трьох паралельних потоках.
Серед спікерів – відомі українські та іноземні журналісти-розслідувачі та експерти.

Детальна програма та перелік спікерів Конференції узгоджуються та будуть опубліковані найближчим часом.

Слідкуйте за оновленнями на сторінці події у Фейсбуці.
Офіційний хештег конференції #IJC18.

Конференція – одна з ключових подій року в українській розслідувальній журналістиці. Щороку в ній бере участь від 150 до 220 учасників та спікерів з України та близько 20 інших країн.

Місце проведення

Київ, Бориспільське шосе, 18 км, готельний комплекс Onovo (колишній «Козацький стан»).

Умови участі

Участь у Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів є безкоштовною, за результатами конкурсного відбору, який проведуть організатори.

Учасники з інших міст отримають компенсацію проїзду та поселення в готелі (подробиці – після підтвердження реєстрації).

Заявку на участь можна заповнити тут.

Вирішальними факторами при відборі будуть:
– практичний досвід у журналістських розслідуваннях;
– незаангажованість;
– внесок у розвиток розслідувальної журналістики;
– співпраця з журналістами-розслідувачами (для громадських активістів).

Важливою складовою заявки є мотивація до участі у заході.
Інститут розвитку регіональної преси вкладає багато ресурсів та зусиль в організацію Конференції, тому дуже важливо, як саме потенційні учасники збираються використовувати нові знання та контакти.

Дедлайни

Заявки на участь приймаються до 10 листопада 2018 року включно.
Про відбір учасникам повідомлять до 20 листопада 2018 року.

Контакти

З будь-яких питань звертайтеся за номером телефону (050) 245-89-53 або пишіть на електронну скриньку tetkolisnyk.irrp@gmail.com

Контактна особа: Тетяна Колісник

IJC18 partners

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільша програма підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

Гру
10
Пн
Тренінг “Техніка проведення інтерв’ю” – від Джуліана Шера
Гру 10 весь день

ГО «Інститут розвитку регіональної преси» оголошує набір на одноденний тренінг з техніки проведення інтерв’ю для журналістів-розслідувачів.

Дата проведення: 10 грудня 2018 року, м. Київ.

Цільова аудиторія: практикуючі журналісти-розслідувачі.

Під час тренінгу учасники:

– отримають знання та практичні навички з техніки проведення інтерв’ю для журналістського розслідування, зокрема генерального інтерв’ю;

– проаналізують уже проведені інтерв’ю, визначать свої типові помилки під час їхнього проведення та навчаться їх уникати;

– дізнаються як “вписати” отримане інтерв’ю в структуру (сторітелінг) журналістського розслідування.

Тренер Джуліан Шер.

Джуліан Шер – канадський журналіст-розслідувач (CBC News, The Toronto Star, The Globe та Mail), засновник ресурсного центру для журналістів JournalismNet, документаліст, режисер документальних фільмів та автор шести документальних книг: “Білі каптури: Ку-клукс-клан Канади”, “Поки ви не мертві: довга поїздка Стівена Траскотта в історію”, “Дорога до чорта: як мотоциклістські бригади завойовують Канаду”, “Ангели Смерті: у глобальній імперії мотоциклістів”, “Одна дитина за один раз: глобальна боротьба, щоб врятувати дітей від онлайн-хижаків”.

Умови участі:

Навчання безкоштовне.

Для участі необхідно заповнити та надіслати анкету-заявку до 18 листопада 2018 року (23.59). Заявку можна заповнити ТУТ.

Група учасників (до 15 осіб) формується на конкурсній основі.

Результат відбору ІРРП повідомить 22 листопада 2018 року.

З огляду на великий конкурс ІРРП не бере на себе зобов’язання пояснювати рішення щодо відбору окремих учасників.

Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація вартості проїзду.

Учасники повинні привезти на тренінг приклади власних інтерв’ю (аудіо-, відеофайли, розшифровані розмови у текстовому форматі).

З будь-яких питань звертайтеся за номером телефону (050) 245-89-53 або пишіть на електронну скриньку tetkolisnyk.irrp@gmail.com

Контактна особа: Тетяна Колісник

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

 

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33