Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

Календар подій

Лип
5
Чт
Формування команди медіа-тренерів ІРРП
Лип 5 – Жов 1 весь день

Команда ГО “Інститут розвитку регіональної преси” запрошує до співпраці медіа-тренерів та медіа-спеціалістів, які є експертами у сфері журналістських розслідувань, журналістики толерантності, цифрової безпеки, медіаграмотності, текстового та відео-сторітелінгу, журналістики даних, міжнародних стандартів журналістики та інших галузях журналістської альтернативної освіти, співпрацювати з нашою командою.

Для цього потрібно заповнити анкету ТУТ. На основі отриманої інформації ми створимо список тренерів-партнерів, яких будемо залучати до підготовки та проведення наших тренінгів.

Заявки приймаються до 1 жовтня 2018 року.

Медійники та експерти також можуть взяти участь у 5-денній “Школі ефективного медіа-тренера”. Прийом заявок триває до 25 серпня.

Сер
6
Пн
Конкурс журналістських розслідувань, що висвітлюють політичну корупцію в Україні
Сер 6 – Лис 10 весь день

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) запрошує журналістів/журналісток усіх видів медіа та блогерів/блогерок взяти участь у конкурсі журналістських розслідувань, що висвітлюють тематику фінансування політичних партій і кандидатів на виборах (політичну корупцію) в Україні.

До участі в Конкурсі приймаються журналістські розслідування, що висвітлюють корупцію чи інші порушення законодавства України, пов’язані з фінансуванням політичних партій або кандидатів на виборах, оприлюднені в друкованих чи Інтернет-ЗМІ або в ефірі на телебаченні чи радіо в період з 1 січня до 1 листопада 2018 року. Один учасник/учасниця має право надіслати на конкурс не більше двох робіт.

Конкурс проводиться в чотирьох номінаціях:

 • «Краще журналістське розслідування в національному друкованому або онлайн-медіа»
 • «Краще журналістське розслідування в національному телевізійному медіа (радіо)»
 • «Краще журналістське розслідування в регіональному друкованому або онлайн-медіа».
 • «Краще журналістське розслідування в регіональному телевізійному медіа (радіо)».

Для участі у Конкурсі журналіст/журналістка (блог/блогерка) має заповнити онлайн-форму, обов’язково вказавши гіперпосилання на свої матеріали:

 • для друкованих матеріалів – гіперпосилання на безкоштовні файлообмінники з матеріалами у форматі PDF у такому самому вигляді, як їх побачили читачі;
 • для Інтернет-публікацій – гіперпосилання на адресу статті в Інтернеті;
 • для телерадіоматеріалів – гіперпосилання на безкоштовні файлообмінники з матеріалами або на YouTube.

Збір заявок для участі в Конкурсі триватиме з до 10 листопада 2018 року включно.

Під час оцінювання робіт буде враховано такі критерії:

 • рівень журналістської майстерності в поданні проблеми (робота з джерелами інформації, уміння вибудувати сюжет, наявність плану розслідування, наявність висновків, наявність доказів у вигляді документів або свідчень учасників подій, сприяння іміджу ЗМІ як захисника громадських інтересів тощо) – оцінювальний критерій вагою в 50 балів;
 • гострота і актуальність проблеми, порушеної в розслідуванні (авторській публікації) – оцінювальний критерій вагою в 25 балів;
 • глибина аналізу проблеми – оцінювальний критерій вагою в 25 балів.

Учасники/учасниці тренінгів з розслідувань політичної корупції, які проводив IFES у травні – липні 2018 року, під час оцінювання робіт отримають 5 додаткових бонусних балів.

Переможці Конкурсу отримають можливість взяти участь у навчальній поїздці до країн Балтії (Литва, Латвія, Естонія).

Повні умови конкурсу доступні за посиланням.

Запитання щодо умов конкурсу можна надсилати на адресу osydorchuk@ifes.org до 30 вересня 2018 року.

Вер
4
Вт
Конкурс ілюстрацій “Жінка в медіа”
Вер 4 – Лис 1 весь день

Організатор конкурсу: Благодійний фонд «Добра Листівка».
Партнери: ГО “ІРРП” та проект “Повага”.

Мета конкурсу

Актуалізувати проблеми присутності жінок в українських медіа задля привернення уваги до викликів, пов’язаних із сексизмом та загалом різними формами дискримінації, а також до потреби переглянути окремі редакційні політики та практики українськими ЗМІ.

Дедлайни

• Період проведення: 4 вересня 2018 року – 1 листопада 2018 року.
• Конкурсні ілюстраційні роботи приймаються до розгляду з 00:00 год. 4 вересня 2018 року до 24:00 год. 1 листопада 2018 року.

• Результати  будуть оголошені 15 листопада 2018 року та опубліковані на сайтах та сторінках соцмереж Благодійної організації “Благодійний фонд “Добра Листівка” , ГО “Інститут розвитку регіональної преси” , кампанії “Повага”.

Переможці

• Журі Конкурсу визначає 15 (п’ятнадцять) переможців.
• Переможці, які зайняли 1-е, 2-е, 3-є місце, отримають грошову винагороду:
a. 1-е місце – 5000 грн,
b. 2-е місце – 3000 грн,
c. 3-є місце – 2000 грн.

• Кожен з 15-ти переможців Конкурсу отримає комплект з 50 (п’ятдесяти) листівок з ілюстраціями власних робіт Конкурсу, промоцію з боку кампанії “Повага”, а також, за можливості та спроможності, участь робіт у тематичних виставках та публічних заходах кампанії.

• Результати Конкурсу будуть опубліковані на сайтах і сторінках соціальних мереж Благодійної організації “Благодійний фонд “Добра Листівка”, ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП”, кампанії “Повага”.

Умови участі

• Один учасник має право надіслати на Конкурс не більше трьох ілюстраційних робіт.
• До участі приймаються ілюстраційні роботи зображення у векторі чи растрі розміром не менше і пропорційно 33 на 42 сантиметри вертикального або горизонтального формату (важливі елементи мають бути не ближче 30 мм по периметру (safe area), 300 dpi).
• Конкурсні ілюстраційні роботи необхідно надіслати на електронну адресу order@dobralystivka.com. У темі листа варто зазначити “Конкурс “Жінка в медіа”.
У листі обов’язково вкажіть своє ім’я, прізвище, місто проживання, назву роботи (за наявності), а також контактний телефон.
• Учасники Конкурсу передають організаторам та партнерам Конкурсу права на використання своїх творів у соцмережах, на сайтах та інших майданчиках за умови зазначення автора продукції.

Склад журі Конкурсу:
1. Ірина Славінська – координаторка з гендерних питань кампанії “Повага”, креативна продюсерка “Радіо Культура”;
2. Вікторія Єрмолаєва – редакторка сайту кампанії “Повага”, редакторка “Громадське радіо”;
3. Євгенія Гайдамака – ілюстраторка;
4. Ілля Стронговський – український дизайнер, перекладач, співзасновник БО “Благодійна організація “Добра Листівка”;
5. Тая Герасимова – головна редакторка інтернет-видання “Update”;
6. Оксана Павленко – редакторка сайту “The Devochki”;
7. Анастасія Яновицька – старша координаторка програми “Жінки-лідерки”, НДІ.

• Рішення, ухвалене за результатами голосування Журі, є остаточним і перегляду не підлягає.
• Організатори Конкурсу та журі залишають за собою право не пояснювати причини відмови учасникам, виставлені оцінки та прийняті рішення стосовно конкурсних робіт.

Повний текст Положення про Конкурс доступний за лінком.

Додаткові запитання надсилайте на електронну адресу v.lisovyk@gmail.com.
Контактна особа – Вікторія Лісовик.

Конкурс проводиться у рамках проекту Національного Демократичного Інституту в Україні завдяки підтримці британського народу через Департамент міжнародного розвитку Великої Британії у рамках Фонду розвитку ефективного врядування.

Вер
11
Вт
“Я не вірю на слово” – конкурс міні-грантів на матеріали про медіаграмотність
Вер 11 – Жов 10 весь день

ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП” оголошує конкурс малих грантів на створення журналістських матеріалів, спрямованих на підвищення медіаграмотності аудиторії у південних та східних регіонах України.

Хто може взяти участь

Журналісти/журналістки, блогери/блогерки Запорізької, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

Цілі конкурсу

 • Стимулювати журналістів/блогерів/громадянських журналістів на створення матеріалів, спрямованих на підвищення рівня медіаграмотності аудиторії ( розпізнавати фейки, пропаганду та маніпуляції у ЗМІ, критично ставитися до неперевіреної інформації та ненадійних джерел);
 • підвищити якість журналістських матеріалів шляхом консультування журналістів, блогерів та громадянських журналістів під час роботи над матеріалами
 • підвищити обізнаність громадськості про вплив ЗМІ на суспільні процеси та стимулювати громадян до самостійного розвитку критичного сприйняття інформації, яку вони отримують із медіа.

Організатори

ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП” в партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF), Лейпциг,  за підтримки  Міністерства закордонних справ Німеччини. Конкурс проводиться в рамках реалізації проекту «re:start democratic discourse».

Ідеї і теми

Конкурс передбачає створення  та оприлюднення в усіх видах медіа не менше 15 журналістських матеріалів, спрямованих на підвищення рівня медіаграмотності в різних форматах і жанрах (усі види текстів, інтерактивні формати, інфографіка, фотопроекти, відеосюжети, теле- і радіопрограми).

Створені матеріали повинні стимулювати читача аналізувати інформацію в медіа-просторі, формувати навички критичного мислення, що необхідні, аби не піддаватися впливу дезінформації та пропаганди та вміти розпізнавати фейки. 

Ви можете запропонувати свою тему чи вибрати одну із запропонованих нижче:

 1. Розвінчання фейкової новини (маніпуляції) в своєму регіоні з поясненням технології і мети створення та поширення такої інформації.
 2. Боти нашого міста (району, регіону) – хто вони, скільки їх, чиї інтереси захищають, як відрізнити бота від справжнього користувача і чому це важливо вміти.
 3. Тести (у тому числі інтерактивні)  “Правда чи брехня”, “Новина чи вигадка”.
 4. Інтерв`ю з експертами про те, як розпізнавати маніпуляції і фейки, як відрізнити якісні медіа від неякісних (ви можете запропонувати своїх експертів або звернутися за допомогою у їх пошуку до ІРРП).
 5. Слідкуйте за словами! Топ-5 (7,10) способів викривлення інформації у медіа, що найчастіше сьогодні використовуються.
 6. Дискусія про загрозу фейків і маніпуляцій у медіа та способи протидії – за участі експертів (для теле- і радіоформатів).
 7. Що таке “джинса” і способи її розпізнати.
 8. 3 (5,7,10) способів перевірити правдивість інформації в інтернеті – інструкція для медіаюзерів (для онлайну).
 9. Хто такі тролі і боти, чим вони відрізняються і як впливають на ваше життя?
 10. Вибори наближаються: як політтехнологи користуються довірливістю читачів.
 11. 3 (5,7,10) способів обдурити виборців, якими користуються українські політики.
 12. Ваш друг – бот. Як перевіряти аккаунти тих, хто надсилає вам запит у друзі і чому це важливо.
 13. Не вір, не лайкай, не ділись. Як соцмережі маніпулюють вашою свідомістю.

Умови конкурсу:

Заявку можна подати як на рівні ідеї створення матеріалу, так і на рівні готового, але НЕОПУБЛІКОВАНОГО матеріалу!

Відбір заявок відбуватиметься на конкурсній основі. Організатори мають право не надавати пояснень причин відхилення заявок.

Буде відібрано не менше 15 найкращих заявок.

Переможці (автори/авторки цих заявок) мають створити та опублікувати свої журналістські матеріали до 10 грудня 2018 року.

Обов’язкова умова!

З авторами заявок, що пройдуть відбір, працюватимуть редактори-ментори. Створені матеріали мають бути надіслані на допублікаційну редакторську експертизу та допрацьовані відповідно до журналістських стандартів, якщо на цьому наполягатиме редактор-ментор.

Матеріали переможців отримають грошову винагороду в розмірі від 3 500 до 5 000 грн. в залежності від складності матеріалу і тільки після його публікації/виходу в ефір.

Заявки приймаються до 10 жовтня 2018 року.

Результати відбору буде повідомлено заявникам до 15 жовтня  2018 року.

Анкету-заявку можна заповнити тут.

Контакти:

Запитання можна надсилати на адресу irrp@ukr.net  або зателефонувавши координатору проекту Оксані Євтушенко за номером тел.: +38 067 234 42 16.

 

Проект «re:start democratic discourse» втілюється протягом червня-грудня 2018 року, ІРРП його реалізує в партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF), м. Лейпциг, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини

 

Вер
19
Ср
Школа ефективного медіа-тренера
Вер 19 – Вер 23 весь день

ГО “Інститут розвитку регіональної преси” оголошує набір на 5-денний тренінг «Школа ефективного медіа-тренера».

Дата проведення: 19-23 вересня 2018 року, м. Київ

Мета тренінгу: навчити  медіа-тренерів та медіа-спеціалістів ефективно доносити інформацію до цільової аудиторії (журналістів та представників медіа-організацій) за допомогою різних методів та способів подачі матеріалу.

Хто може взяти участь у цьому тренінгу: тренери у сфері журналістських розслідувань, журналістики толерантності, цифрової безпеки, медіаграмотності, текстового та відео-сторітелінгу, журналістики даних, експерти з міжнародних стандартів журналістики та інших сфер журналістської альтернативної освіти.

На тренінгу учасники дізнаються, як:

  • правильно визначати мету та завдання тренінгу, а саме – як працювати з завданнями, які ставлять перед собою учасники;
  • планувати та організовувати роботу на тренінгах;
  • ефективно доносити інформацію, використовуючи інтерактивні методи;
  • розробляти вправи та завдання, логічно прив’язувати їх до матеріалу;
  • розробляти ефективні роздаткові матеріали;
  • адаптуватись до реакції аудиторії та, за необхідності, змінювати методи подачі матеріалу.

Тренер: Олег Хоменок – старший радник з питань медіа в Internews Network, сертифікований медіа-консультант і медіа-тренер. Має багаторічний досвід у медіа-галузі. Автор кількох посібників із журналістики.

Умови участі:

Участь у тренінгу є безкоштовною.
Для участі у 5-денному тренінгу «Школа ефективного медіа-тренера» буде відібрано 10 учасників.
Заявку потрібно заповнити та надіслати до 25 серпня 2018 року (24.00). Зробити це можна ТУТ.
До 5 вересня 2018 року ми повідомимо відібраним учасникам про участь у тренінгу.
Учасникам тренінгу з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація вартості проїзду.
Всі учасники зобов’язуються бути присутніми під час усіх днів тренінгу та брати активну участь у всіх навчальних заходах.

З будь-яких питань звертайтеся за номером телефону (050) 245-89-53 або пишіть на електронну скриньку tetkolisnyk.irrp@gmail.com

Контактна особа: Тетяна Колісник

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

Жов
6
Сб
Тренінг “Журналістські розслідування у медичній сфері”
Жов 6 – Жов 8 весь день

У тренінгу з проведення журналістських розслідувань у медичній сфері можуть взяти участь журналісти-розслідувачі з усіх видів медіа в усіх регіонах України.
Триденний тренінг відбудеться 6-8 жовтня 2018 року, організатор триденного тренінгу – ГО «Інститут розвитку регіональної преси».

Що отримають учасники за результатами участі у цьому тренінгу:

 • дізнаються основні напрямки реформування української медицини;
 • отримають інформацію про корупційно вразливі сфери сучасної системи охорони
  здоров’я;
 • ознайомляться з основними медичними реєстрами, базами даних та профільними
  виданнями;
 • отримають практичні навички щодо робити з основними медичними реєстрами та
  базами даних;
 • отримають роз’яснення ключових юридичних та етичних аспектів роботи під час
  проведення журналістського розслідування на медичну тематику;
 • сформують та опрацюють список потенційних тем для розслідувань у медичній
  сфері.

Тренери та спікери:

Марія Землянська – журналістка-розслідувачка. На даний момент працює у бюро журналістських розслідувань «Свідомо» та співпрацює з телепрограмою «Наші гроші з Денисом Бігусом». У минулому – журналістка проекту «Слідство.інфо». У 2018 році відзначена премією «Честь професії» у номінації «Зарядись проти корупції» з матеріалом «Справа честі».

Зоряна Черненко – доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія», докторка правових наук, головна експертка медичної групи Реанімаційного Пакету Реформ, експертка Центру підтримки реформ при Кабінеті Міністрів України.

Юлія Костюк – журналістка сайту «Наші гроші», економіст за освітою – навчалась у «Львівській політехніці» та «Гірничо-металургійній академії ім. С. Сташиця» у Кракові (Польща). У 2016 році почала займатись розслідувальною журналістикою на сайті «Наші гроші. Львів».

Дмитро Шерембей – голова координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Людмила Солоп – юрист, фахівець із медичного права.

Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація вартості проїзду. Для участі у тренінгу необхідно заповнити та надіслати анкету-заявку до 23 вересня 2018 року (23.59). Заявку можна заповнити ТУТ.

Група учасників (14 осіб) тренінгу формується на конкурсній основі. Результат відбору ІРРП повідомить 28 вересня 2018 року.

Учасники тренінгу зобов’язуються бути присутніми 6-8 жовтня 2018 року (субота-понеділок) та брати активну участь у всіх навчальних заходах.

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

Жов
10
Ср
Друзі. Гроші. Урожай-2 (вечірка для друзів ІРРП)
Жов 10 @ 16:00 – 20:00
Друзі. Гроші. Урожай-2 (вечірка для друзів ІРРП)

Друзі! Осінь – пора не лише збирати урожай, а й готуватись до суворої зими. Ми продовжуємо традиції утеплення стосунків у медіа-секторі.

Українська медіа-спільнота за цей передвиборчий рік зазнала великого тиску і, на жаль, наступний буде не легшим. Тільки разом ми зможемо ефективно реагувати на зовнішні та внутрішні виклики, зробити українську журналістику сильною.
Ми готові дружити і разом втілювати неймовірні ідеї.

Гроші

Минулого року ми вчилися краундфандингу та взаємодії з соціально відповідальним бізнесом. До речі, можна почитати 10 порад від Ольги Логвинської, модераторки проектів Спільнокошту.

Сьогодні ж запрошуємо поговорити як підвищити результативність тренінгів за ті ж самі гроші.

Олег Хоменок, який має багаторічний досвід роботи зі світовими організаціям та провів десятки тренінгів для тренерів, розкриє свої секрети.

Наприклад, чому та навіщо для однієї цільової аудиторії потрібно проводити тренінг навичок, а для іншої – тренінг відносин. Також він розкаже як і про що потрібно комунікувати з тренером чи експертом до тренінгу. Тож, організатори, подискутуємо про ефективність? 😉

Урожай

Після короткого майстер-класу – час осіннього урожаю 🙂 З нас вино-фрукти-пироги, з вас – посмішки та дружнє спілкування.

Але спочатку заповніть маленьку анкету, щоб ми якнайкраще приготувалися вас частувати 😉

З нетерпінням чекаємо вас у середу, 10 жовтня, у Києві… А про місце вечірки ми повідомимо вам після заповнення анкети 🙂

Жов
13
Сб
П’ятиденний тренінг «Технології проведення журналістських розслідувань» (Чернівці)
Жов 13 – Жов 17 весь день

ГО «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) запрошує журналістів усіх видів ЗМІ, які вже мають базові знання та досвід проведення журналістських розслідувань й високу мотивацію, на 5-денний тренінг поглибленого рівня.

Дата проведення: 13-17 жовтня 2018 року, м. Чернівці

Мета тренінгу: підвищення професійного рівня практикуючих журналістів-розслідувачів, виявлення та обговорення наявних проблем задля покращення їхньої роботи у майбутньому.

Тренери-експерти: Олег Хоменок, Валентина Самар.

Протягом перших двох днів тренінгу учасники дізнаються про особливості проведення телевізійних, онлайн та газетних розслідувань.

Наступні два дні – працюватимуть у групах над створенням власних розслідувань.

В останній день навчання групи представлять свою роботу, а тренери нададуть експертні рекомендації з удосконалення цих журналістських розслідувань.

Умови участі:

Участь у тренінгу є безкоштовною.

Група учасників формується на конкурсній основі. ІРРП повідомить запрошеним учасникам про участь до 1 жовтня 2018 року.

Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація витрат на проїзд.

Для участі у тренінгу необхідно заповнити та надіслати анкету-заявку  до 27 вересня 2018 року (18:00).

Контактна особа: Волошин Олександр: (098) 24-717-34, olexandrvoloshyn199@gmail.com

Додаткова інформація про тренерів:

Олег Хоменок – старший радник з питань медіа Internews Network, сертифікований медіа-консультант та медіа-тренер з журналістики. Має багаторічний досвід у медіа-галузі. Автор кількох посібників з журналістики.

Працював журналістом та редактором у кількох газетах та інформагентствах, очолював прес-службу Кримського парламенту у 1994-1997 роках, був регіональним кореспондентом Європейського медіа-інституту. У 1997 році Олега Хоменка призначено директором Кримського прес-центру IREX ПроМедіа, а у 2005-му – радником з питань друкованих ЗМІ IREX У-Медіа.

Валентина Самар – голова правління ГО «Інформаційний прес-центр» (ІРС), головна редакторка ІА «Центр журналістських розслідувань. Співпрацює з програмою «Наші гроші з Денисом Бігусом». Раніше співпрацювала з проектом Слідство.Інфо та Українською службою Бі-Бі-Сі.

Понад 14 років була власним кореспондентом тижневика «Дзеркало тижня» в АР Крим. У 2014 році представила на засіданні Ради Безпеки ООН моніторинг порушення прав на свободу слова і висловлення думки, нападів на журналістів, викрадення активістів. Лауреатка міжнародної премії «Вільна преса Східної Європи» (2015), конкурсу «Честь професії» та премії «Телекритика» (2014), а також першої премії Національного конкурсу журналістських розслідувань з протидії корупції «Гідна Україна» та Спеціального призу конкурсу за розвиток жанру журналістських розслідувань (2009).

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

Жов
20
Сб
Триденна школа SMM для розслідувальної журналістики
Жов 20 – Жов 22 весь день

ГО «Інститут розвитку регіональної преси» оголошує набір на триденну школу соціального медіамаркетингу (SMM) «І словом, і лайком: як зробити важливий контент сильним».

Цільова аудиторія: люди, відповідальні за соціальний медіамаркетинг у редакціях, які займаються журналістськими розслідуваннями.

Під час тренінгу учасники:
визначать цільову аудиторію своїх медіа, проаналізують наявну аудиторію;
отримають інформацію щодо принципів роботи найбільш популярних в Україні соціальних мереж;
дізнаються про особливості аналізу та планування своєї роботи;
визначать найбільш ефективні підходи в просуванні журналістських розслідувань;
здобудуть навички роботи з фотографіями та графікою, а також навички створення caption-відео;
отримають навички роботи з рекламою;
навчаться проводити стріми у Facebook.

Тренерка:
Любов Багацька – фахівець із нових медіа, працює Engagement Editor digital-платформи телеканалу «Настоящее Время» (Прага, Чехія).

Близько трьох років працювала як Web/SMM-редактор програми антикорупційних журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях»: займалася розвитком сторінок у соцмережах, поширенням і популяризацією продуктів програми на онлайн-платформах. Очолювала SMM-команду «Радіо Свобода».
Любов Багацька закінчила Інститут журналістики Київського Національного університету імені Т. Шевченка.
Працювала літературним редактором, культурним та книжковим оглядачем.
Дописувала у видання «Українська правда», «День», «Український тиждень», «Zaxid.net», «Україна молода», «Лівий берег», «Літературна Україна».

Умови участі:
Навчання безкоштовне.
Для участі необхідно заповнити та надіслати анкету-заявку до 13 жовтня 2018 року (23.59).

Заявка –  http://bit.ly/smm-training-app
Група учасників (14 осіб) формується на конкурсній основі.
Результат відбору ІРРП повідомить 15 жовтня 2018 року.

Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація вартості проїзду.

Учасники тренінгу зобов’язуються бути присутніми 20-22 жовтня 2018 року (субота-понеділок) та брати активну участь у всіх навчальних заходах.

З будь-яких питань звертайтеся за номером телефону (050) 245-89-53 або пишіть на електронну скриньку tetkolisnyk.irrp@gmail.com

Контактна особа: Тетяна Колісник

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

Лис
5
Пн
Тримодульна школа медіаменеджменту в Ризі
Лис 5 – Лис 9 весь день

ГО «Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП» запрошує медіаменеджерів до участі у тримодульній школі медіаменеджменту для країн східної Європи, яку проводить FOJO Media Institute (Швеція) на базі Стокгольмської школи економіки у Ризі (Латвія).

Розклад школи

Перший модуль «Загальні питання управління. Менеджмент ньюзрума» – 5-9 листопада 2018 року.
Другий модуль «Стратегія і маркетинг» – 11-15 березня 2019 року.
Третій модуль: «Маркетинг і просування у соцмережах» – 20-25 травня 2019 року.

Хто може взяти участь

Учасники школи мають представляти середній чи вищий рівень керівництва (на рівні заступника головного редактора, редактора чи головного редактора) недержавних регіональних ЗМІ, демонструвати бажання розвивати свої управлінські якості та вдосконалювати організаційні процеси у своїй редакції.

ЗМІ, яке представлятимуть учасники, має демонструвати прагнення до сталого економічного розвитку у найближчій перспективі та мати відповідний потенціал.
Представники грантозалежних медіа можуть взяти участь у проекті за наявності мети (зафіксованої у плані розвитку) навчитися заробляти гроші протягом найближчих 3-5 років.

Відібрані учасники зобов`язуються брати участь в усіх трьох модулях.

Робоча мова – російська. У школі візьмуть участь медіаменеджери з Білорусі, Грузії, Молдови та України.

Умови та дедлайни

Участь у школі – безкоштовна, група формується на конкурсній основі, заповнити заявку можна тут.

Організатори відшкодовують вартість проїзду, проживання та харчування (в усі робочі дні).
За відсутності біометричного закордонного паспорту витрати на візу не відшкодовуються.

Заявки приймаються до 17 вересня 2018 року включно (23.59).
Про результати відбору FOJO Media Institute повідомить аплікантам персональними листами.

Гру
7
Пт
Десята Всеукраїнська конференція журналістів-розслідувачів
Гру 7 – Гру 9 весь день

ГО «ІРРП» запрошує журналістів-розслідувачів, громадських активістів, студентів та викладачів, пов`язаних із розслідувальною журналістикою, взяти участь у Х Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів.

У 2018 році Конференція проходитиме 7-9 грудня і буде присвячена тематиці виборів, виборчого законодавства, можливостям і ризикам у роботі журналістів під час виборів.

Мета конференції: розвиток та популяризація розслідувальної журналістики в Україні, сприяння нетворкінгу  українських журналістів-розслідувачів та інтеграції їх у світову професійну спільноту.

Ключові тематичні напрямки Конференції у 2018 році:

 • партійні фінанси – що треба знати журналістам-розслідувачам;
 • пропаганда та маніпуляції громадською думкою: як це розслідувати;
 • досвід розслідувань зловживань під час виборчої кампанії;
 • робота з передвиборчими витоками інформації;
 • досвід візуалізації журналістських розслідувань, пов`язаних з виборами та фінансуванням політичних партій;
 • цифрова та фізична безпека журналіста, захист джерел.
Окрім ключових тем планується огляд новинок в технології журналістських розслідувань, обмін досвідом з міжнародними колегами.

У програмі Конференції – панельні дискусії, лекції, hands-on зони, додаткові активності. Більшість секцій проходитиме у трьох паралельних потоках.
Серед спікерів – відомі українські та іноземні журналісти-розслідувачі та експерти.

Детальна програма та перелік спікерів Конференції узгоджуються та будуть опубліковані найближчим часом.

Слідкуйте за оновленнями на сторінці події у Фейсбуці.
Офіційний хештег конференції #IJC18.

Конференція – одна з ключових подій року в українській розслідувальній журналістиці. Щороку в ній бере участь від 150 до 220 учасників та спікерів з України та близько 20 інших країн.

Місце проведення

Київ, Бориспільське шосе, 18 км, готельний комплекс Onovo (колишній «Козацький стан»).

Умови участі

Участь у Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів є безкоштовною, за результатами конкурсного відбору, який проведуть організатори.

Учасники з інших міст отримають компенсацію проїзду та поселення в готелі (подробиці – після підтвердження реєстрації).

Заявку на участь можна заповнити тут.

Вирішальними факторами при відборі будуть:
– практичний досвід у журналістських розслідуваннях;
– незаангажованість;
– внесок у розвиток розслідувальної журналістики;
– співпраця з журналістами-розслідувачами (для громадських активістів).

Важливою складовою заявки є мотивація до участі у заході.
Інститут розвитку регіональної преси вкладає багато ресурсів та зусиль в організацію Конференції, тому дуже важливо, як саме потенційні учасники збираються використовувати нові знання та контакти.

Дедлайни

Заявки на участь приймаються до 10 листопада 2018 року включно.
Про відбір учасникам повідомлять до 20 листопада 2018 року.

Контакти

З будь-яких питань звертайтеся за номером телефону (050) 245-89-53 або пишіть на електронну скриньку tetkolisnyk.irrp@gmail.com

Контактна особа: Тетяна Колісник

Конференція відбудеться за  підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-547-22-33