Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Бити рекорди щороку – для Всеукраїнської конференції журналістів-розслідувачів це норма

У Києві з 13 по 15 грудня відбулася Одинадцята всеукраїнська конференція журналістів-розслідувачів, організована громадською організацією «Інститут розвитку регіональної преси».

2019 став для щорічної конференції наймасовішим – участь у конференції взяло майже 350 учасників і спікерів.

Посприяла такій кількості охочих долучитися на триденний марафон і основна тема: «Журналістика розлідувань у новій медіареальності». Адже світ невпинно рухається вперед: з’являються нові канали комунікації, бази даних, розвивається даркнет, а журналісти винаходять нові варіанти з пошуку інформації.


Ключові тематичні напрямки Конференції у 2019 році:

НОВА ДОСТУПНІСТЬ ІНФОРМАЦІЇ:

  • відкриті дані, глобальне стеження проти права на приватність;
  • витоки та зливи проти засекречування та шифрування.

Ця тема охопила не лише основну програму Конференції, де сесії «Розслідування кібер-злочинів» та «Майстер-клас: пошук інформації про фізичних осіб за допомогою інструментів YouControl та Clarity Project, а також Воркшопи: «Від партійних фінансів до одночасного пошуку в 19 базах» та «Використання реєстрів публічних даних РФ» були неймовірно вдало підтримані паралельними side events від LIGA: ЗАКОН, Лабораторія цифрової безпеки і YouContol.

НОВА МОДЕЛЬ СПОЖИВАННЯ І КОМУНІКАЦІЇ:

  • багатостороння комунікація на рівних,
  • соцмережі; маніпуляції і дезінформація;
  • вплив розслідувань;

Неабияк актуальна і важлива тема. Цьогоріч на конференції у ній розбралися під час панелей: «Розслідування, які змінюють країну та суспільство: як досягти впливу й наслідків гучних викриттів та не бути звинуваченим в порушенні стандартів?», «Вплив розслідувань на їх героїв та джерела: як не нашкодити і не порушити стандарти етики та професії», «Вийти в офлайн: нові форми та формати комунікації з аудиторією розслідувань», воркшопах з просування центру журналістських розслідувань через соціальні мережі та подкаст-розслідувань, майстер-класах: «Про що (не) говорять в НАБУ», «Сторітелінг розслідувань для ТВ та онлайн».

А Bihus.Info і «Відкриті клітки», як Side Events показали наочно – що таке комунікація розслідувань офлайн.

НОВІ ФОРМАТИ І ЗАДАЧІ ОСВІТИ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ-РОЗСЛІДУВАЧІВ

Одна з найбільших тем IJC19, адже велика кількість учасників журналісти-розслідувачі, які постійно прагнуть вдосконалюватися. Так «Нові формати і задачі освіти для журналістів-розслідувачів» включили у себе сесії: Розслідувальна журналістика у форматі фрілансу», «Як і чому вчити журналістів-розслідувачів?», «Розслідування транскордонною командою: як спланувати, комунікувати, запобігти витокам» «Розслідування українців за кордоном», «Розслідування воєнних злочинів»; Майстер-клас: «Проводити кримінальні розслідування як Слідство.Інфо», а також досвід транскордонних розслідувань, проведення екологічних розслідувань та розслідувань фінансування партій та виборів.

НОВІ МОДЕЛІ ФІНАНСУВАННЯ РОЗСЛІДУВАЛЬНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

Ще одна цікава тема для українських медіа. Тому саме для ширшого розуміння відкритих можливостей, учасники Конференції змогли познайомитися з успішним досвідом кількох країн і навіть України.

Side events теж не стосувалися лише основних тем Конференції. Як і минулі роки організатори не обходять стороною і соціальну відповідальність. Так на IJC19 у учасників та учасниць була можливість пройти експрес-тест на ВІЛ. Організаторами цього пункту стала організація активної молоді Teenergizer, відвідати сеанси групової психотерапії і проконсультуватися з досвідченими юристами від ІРРП і Bihus.Info.

З side-events IJC19 ви можете ознайомитися тут.

На роль ключового спікера IJC цього року запросили Чарльза Льюїса, відомого американського журналіста-розслідувача, продюсера програми 60 Minutes на каналах ABC News та CBS News, професора журналістики, засновника та редактора Investigative Reporting Workshop у Школі комунікацій Американського Університету у Вашингтоні.

Всього протягом трьох днів Конференції відбулося 25 панелей, участь у яких взяли понад 50 спікерів та модераторів з 12 країн, серед яких відомі українські журналісти-розслідувачі – Анна Бабінець, Наталя Седлецька, Олекса Шалайський, Аліна Стрижак, Максим Опанасенко, Євгенія Моторевська, Валентина Самар, Олена Логінова, Максим Савчук, Леся Іванова, Валерія Єгошина; громадські діячі та експерти: Ігор Фещенко, Віта Думанська, Гліб Канєвський та інші.

Серед іноземних спікерів також: Майкл Монтгомері (Reveal, США). Марго Сміт (GIJN),  Енді Лерен (CNBC, США), Гарві Кашор (CBC, Канада), Ласма Антоневіча (SSE Riga, Латвія), Корнеліус Граніг (K Advisors, Австрія); Атанас Чобанов (Bivol.bg, Болгарія), Марк Шапіро (UC Berkeley Graduate School of Journalism, США), Франак Вячорка (Digital Communication Network, США), Девід Гаммер (WWL-TV, США), Андрій Захаров (BBC, Росія), Мілорад Іванович (BIRN, Сербія), Роман Романовський (Transparency International, Росія), Володимир Тхорік (RISE, Молдова) та інші.

Лінки на ключові матеріали про конференцію на ресурсах ІРРП:

Подія у Фейсбуці 

Фотоальбом конференції

Сторінка конференції на сайті ІРРП 

Сторінки конференції англійською мовою на сайті ІРРП

Сторінка з переліком усіх спікерів на сайті ІРРП  

Одинадцята Всеукраїнська конференція журналістів розслідувачів відбулася за підтримки: Антикорупційної ініціативи ЄС, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), міжнародної організації Internews Ukraine, фонду газети Politiken, Посольства Федеративної Республіки Німеччини, Міжнародного фонду «Відродження».

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16