Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

Апеляційний суд не підтримав вимогу Демчини називатися порядною і чесною людиною

Перший заступник голови СБУ Павло Демчина програв апеляцію у справі проти журналістів.
30 жовтня Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні його скарги на рішення Святошинського райсуду.


Йдеться про позов Демчини до Віталія Шабуніна про захист честі та гідності – посадовець вимагав спростування інформації про його статки, оприлюдненої у сюжеті “Слідство. Інфо” “Демчина з іншого життя” та поширеної Шабуніним на своїй фейсбук-сторінці.

Серед відповідачів у цій справі було і ГО “Громадське телебачення”, що оприлюднило згаданий сюжет, саме його інтереси і захищала медіа-юристка ІРРП, адвокатка Оксана Максименюк.
“У нас було достатньо доказів на захист прав журналістів”, – зазначила вона. І підкреслила, що готова відстоювати інтереси своїх підзахисних і у Верховному суді, куди фігурант розслідування може подати апеляцію протягом місяця.

Відмову у задоволенні цього позову Павло Демчина отримав ще 11 липня 2018 року у Святошинському районному суді, але взявся його оскаржувати.

А ось, власне, і розслідування, яке так дошкулило Павлу Демчині.


У першій редакції позову Павло Демчина хотів, щоб Шабунін написав про нього новий пост наступного змісту:
“…Ви – Павло Володимирович дуже порядна та чесна людина, яка стоїть на сторожі корупції в Україні..” (саме так “на сторожі корупції”.).

Крім того, для спростування посту Шабуніна адвокат заступника голови СБУ та керівника управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю приніс до суду листи від керівництва партії БПП, нардепа Ігоря Кононенка, Державної фітосанітарної служби та Мінекономрозвитку.

За допомогою цих документів Демчина намагався спростувати свою причетність до президентської фракції в парламенті, нардепа Кононенка, а також довести, що не втручався в діяльність ринку скрапленого газу чи експорту волоських горіхів, пише сайт Центру протидії корупції.

Розслідування “Слідства.Інфо” щодо Демчини широко цитувалося у медіа та соцмережах, тож після виходу його в ефір фігурант подав 16 позовів до суду щодо захисту честі та гідності або спростування інформації.  
Наразі кілька з них – в процесі розгляду, кілька – не прийняті судом, оскільки були складені невірно.

ІРРП

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16