Запитання? +38-067-547-22-33, +38-067-234-42-16

About RPDI

90 днів 2019: чим ІРРП дивував у січні-березні

Перші три місяці 2019 року пролетіли і ми незчулися, як вже настала справжня весна. Це були три насичені місяці роботи, нових викликів та незабутніх емоцій з вами!

Най-найкорисніше за 90 днів

Найголовніша подія 2019 року: ми запустили Ресурсний Центр!

Пропонуємо почитати найкращі статті:

Цікаві інтерв’ю від “Поваги:

Антикорупційна ініціатива

На Ресурсному центрі для журналістів на кінець березня зареєструвалося майже 100 журналістів. 

Вже вдруге ми навчали журналістів бути розслідувачами. У лютому пройшов перший модуль школи “Нові розслідувачі 2”. 19 учасників з різних регіонів України. В рамках школи учасники вчилися працювати з реєстрами http://bit.ly/2v5Ey2r і не тільки!

Наші учасники навчилися обирати тему та вже зробили перші кроки у власних розслідуваннях. Декілька людей вже пройшли стажування в провідних розслідувальних редакціях. А деякі учасники, як от Алла Максимчук разом з колегами з “Четвертої влади” навіть опублікували розслідування про те, як заробляють кошти на станціях переливання крові   .

Хто був тренерами школи та чому вчили – дивіться в нашому фото звіті http://bit.ly/2ZbCtA9

Щоб не пропустити новин з цього проекту – підпишіться на нашу групу у Facebook  

 

N-ost

ІРРП організував проведення серії вебінарів міжнародних експертів в рамках проекту “N-vestigate” (мета проекту – сприяння розвитку міжнародних журналістських розслідувань). Наразі вебінари можна переглянути на YouTube-каналі ІРРП англійською мовою.

Медійна програма в Україні

Вибори – гаряча доба, а для журналістів це ще й додаткова робота. Тому в передвиборчий період наші юристи підготували поради журналістам, як працювати на дільницях та як правильно висвітлювати виборчий процес.

В рамках цієї кампанії ми провели 2 тренінги для регіональних журналістів як працювати у період виборів.

Також ми запустили гарячу юридичну лінію, яка працювала до виборів та після, а 31 березня надавала юридичні консультації цілодобово  

За цей час наші медіа-юристи:

 • надали 75 усних консультацій
 • 8 письмових консультацій
 • провели 10 допублікаційних експертих журналістських розслідувань.

ІРРП отримав майже 200 заявок на тренінги щодо роботи журналістів у передвиборчий період та період виборів. Для того, щоб допомогти колегам знати свої права, ми  підготували:

3 інфографіки:

3 відеоролики:

Проект реалізовує ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки проекту «Медійна програма в Україні», яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

По той бік новин

Інформаційна кампанія “По той бік новин” за 3 місяці спростувала понад 40 фейків і регулярно збільшує залученість аудиторії. Наші матеріали поширюють сотні сторінок, а також забирають десятки ЗМІ.

 • Підготували матеріали для ленгдінгу в рамках всеукраїнського уроку з медіаграмотності “Не віррр – перевіррр”
 • Записали 3 ефіри на радіо та один ефір для проекту StopFake
 • Відео-лекція з медіаграмотності в рамках проекту “Артефакт”

Деякі фейки стали вірусними, зібравши кілька тисяч поширень.

Кампанія “Повага” та проект “Жінки – 50% успіху України”

 • Виші запросили кампанію «Повага» та проект 50% провести тренінги з гендерночутливої журналістики для студентів. Ми реалізували тренінги для трьох вузів і сумарно охопили численну студентську аудиторію (більше 100 осіб).
 • “Родзинкою” фейсбук-сторінки “Повага” стала рубрика #Говорити, де користувачі соцмереж можуть висловити свої думки, ідеї та сумніви, закликати інших висловитися. Зібрали та опублікували 34 публікації від чоловіків та жінок без редакторських правок.

Продовжили роботу над спецпроектом “Жіночі обличчя лідерства”

Взяли участь у міжнародній конференції Gender International Media Conference “Diversity in the media Time to redefine (e)quality journalism” (м. Кишинів, Молдова з 5 по 7 березня) із презентацією трирічного дослідження (2016-2018) на тему “Гендерні аспекти зайнятості та кар’єри в медіагалузі Грузії, Молдови, Білорусі і Росії”. Результати та порівняльний аналіз гендерних аспектів у медіа галузі чотирьох країн були презентовані під час конференції. Важливе досягнення – організатори підтримали включення України до досліджень наступного періоду.

GIJN

 • На початку 2019 року GIJN разом з ІРРП підготували для соцмереж нову відеорубрику «Поради дня»: продублювали російською і щодня розміщували в соцмережах протягом трьох місяців короткі ролики, в яких всесвітньовідомі журналісти-розслідувачі дають поради і діляться своїм цінним досвідом із проведення розслідувань.

 • На сайті GIJN ми оновили стартову російськомовну сторінку і поповнили ресурсний центр новими статтями і путівниками із журналістських розслідувань. Відтоді кількість відвідувачів які цікавляться російськомовними ресурсами GIJN тримається на 3-му місці із вісьмох мов регіональних редакцій, включаючи основну – англійську мову.
 • Загальна кількість підписників GIJNinRussian у соцмережах нещодавно досягла 4300 осіб.
 • На початку квітня в Лондонському Frontline Club Ольга Сіманович розповіла сотні британських журналістів про те, як невеличким незалежним ЗМІ в Україні, Вірменії, Киргизстані та Росії вдається інформувати і змінювати суспільство, незважаючи на всі перешкоди на шляху свободи слова. До речі, британці зацікавлені у співробітництві – звертайтеся до GIJN, якщо буде потрібна підтримка колег у Великобританії та деінде в світі.

 

Майстер-класи від ІРРП для студентів

 • Олександр Волошин взяв участь у низці регіональних тренінгів для активістів та журналістів “Викривай і тисни”.

 • Альона Романюк провела кілька майстер-класів для студентів та журналістів на тему протидії фейкам та маніпуляціям.

 • Інна Гадзинська провела тренінг для студентів про те, як вижити у світі журналістики

 

 • Ольга Сіманович у березні провела майстер-класи в Празі та Ризі, в ході яких продемонструвала доступні джерела інформації та інструменти для журналістських розслідувань колегам із Росії, Молдови, Білорусі, Центральної Азії та інших пострадянських країн.

Також за цей час ГО “ІРРП” стала повноправних членом Реанімаційного пакету реформ та членом Руху “Медіа за усвідомлений вибір”

Маєте запитання, пропозиції, коментарі +38-067-234-42-16